Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sanat, insanlık tarihinin her döneminde var olan bir olgudur. İnsanlığın geçirdiği evrimler yaşama biçimlerini, yaşama bakışlarını, sanat biçimlerini.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sanat, insanlık tarihinin her döneminde var olan bir olgudur. İnsanlığın geçirdiği evrimler yaşama biçimlerini, yaşama bakışlarını, sanat biçimlerini."— Sunum transkripti:

1

2 Sanat, insanlık tarihinin her döneminde var olan bir olgudur. İnsanlığın geçirdiği evrimler yaşama biçimlerini, yaşama bakışlarını, sanat biçimlerini ve sanata bakışlarını değiştirilmiştir.

3  Müzik  Resim  Heykel  Opera  Dans  Fotoğrafçılık vb.  Bunların hepsi bir sanat dalıdır.Ben heykeli seçtim.

4 Heykel sanatı zor bir sanattır. Bu sanatı yapabilmem için ancak ustalaşmamız gerekir. Örneğin heykellerin çok bulunduğu bir yer olan Roma. Roma ülkesinde sokaklarda heykeller bulunur.

5

6 Özgürlük Heykeli: Fransız mühendis Ferdinand de Lesseps ve Fransa'nın tanınmış heykeltraşlarından olan Frederic Auguste Bartholdi' ye sipariş ettirilmiştir.

7 Michelangelo’nun Davut Heykeli Michelangelo Buonarroti tarafından 1504 tarihinde tamamlanmıştır. Eser, Hz. Davut’un Golyat’a saldırmaya karar verdiği anı simgelemektedir.

8

9  http://www.frmtr.com  http://www.toplumdusmani.net  Kütüphane: İLK ANSİKLOPEDİM  http://www.frmtr.com  http:/ http://www.turkcebilgi.com  http://www.tatliaskim.com  http://www.freakingnews.com  http://www.uzmantv.com  http://www.freakingnews.com


"Sanat, insanlık tarihinin her döneminde var olan bir olgudur. İnsanlığın geçirdiği evrimler yaşama biçimlerini, yaşama bakışlarını, sanat biçimlerini." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları