Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sanat kendimizi ifade etme yolarından biridir.Sanat,bir duygunun anlatım sonucunda ortaya çıkan üstün yaratıcılıktır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sanat kendimizi ifade etme yolarından biridir.Sanat,bir duygunun anlatım sonucunda ortaya çıkan üstün yaratıcılıktır."— Sunum transkripti:

1

2 Sanat kendimizi ifade etme yolarından biridir.Sanat,bir duygunun anlatım sonucunda ortaya çıkan üstün yaratıcılıktır.

3

4

5 Müzik, duygu ve düşünceleri ifade eden seslerin düzenlenmiş sanatıdır. Müzik bir sanat dalı olduğu kadar da bir bilimdir.

6 Temel olarak dört ana unsurdan oluşur: Diklik (frekans), yoğunluk, süre ve tını.

7 Diklik, bir sesin ne kadar ince ya da kalın olduğunu ifade eder.

8 Yoğunluk, bir sesin gürlüğünü ifade eder.

9 Süre, bir sesin ne kadar sürdüğünü ifade eder. Müzikte ikinin katları biçiminde ifade edilir ancak nota değerlerinin yanlarına konan noktalar sürenin kendi değerinin yarısı kadar daha uzamasını sağlar.

10 Tını, sesleri ayırt etmeyi sağlayan özelliğidir. Dört özellik içinde en karmaşık olan özellik budur. Tını, sesin yapısına bağlı olarak değişir.

11

12 Mozart bir klasik dönem bestecisidir. Avusturyalı bir bestecidir. Eşsiz müziği ile MOZART insanlara daima yaşam sevincini aşılamıştır. Mozart 35 yaşında hayatını kaybetti. Mozart hayatını kaybettikten sonra onun için ”AMADEUS” adında bir film çekildi. Bu filmde Mozart’ın hayatını anlatılıyordu. Şu anda dinlediğiniz şarkı Ala Turca (Türk Marşı)

13 1978 yılında Venedik (İtalya)’da doğdu. İtalyan bir bestecidir. Kemancıdır. ÖNEMLİ ESERLER Keman için La Minor Concerto’su ve bunun gibi pek çok concerto yazmıştır. Dört mevsim eseri orkestra için yazdığı en önemli eserlerdendir.(İlkbahar, yaz, sonbahar ve kışı anlatır.)

14 1685yılında Almanya’da doğdu. Alman bir bestecidir ve kilise müzisyenidir. Çok sesli müziğin bu günkü ulaştığı nokta da en büyük pay Bach’ındır. Bach piano için bir çok concerto yazmıştır.

15

16


"Sanat kendimizi ifade etme yolarından biridir.Sanat,bir duygunun anlatım sonucunda ortaya çıkan üstün yaratıcılıktır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları