Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HAZIRLAYAN: İ REM İ SLAMO Ğ LU. SANAT NED İ R? Sanat, kendimizi ifade etme yollarımızdan biridir. Her sanat eseri onu görene, duyana, okuyana bir şey.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HAZIRLAYAN: İ REM İ SLAMO Ğ LU. SANAT NED İ R? Sanat, kendimizi ifade etme yollarımızdan biridir. Her sanat eseri onu görene, duyana, okuyana bir şey."— Sunum transkripti:

1 HAZIRLAYAN: İ REM İ SLAMO Ğ LU

2 SANAT NED İ R? Sanat, kendimizi ifade etme yollarımızdan biridir. Her sanat eseri onu görene, duyana, okuyana bir şey ifade eder. Sanat bir üstün yaratıcılıktır. Sanat, kendimizi ifade etme yollarımızdan biridir. Her sanat eseri onu görene, duyana, okuyana bir şey ifade eder. Sanat bir üstün yaratıcılıktır.

3 F ARKLı SANAT DALLARı

4 MÜZ İ K SANATI Müzik en genel tanımı ile sesin biçim ve devinim kazanmış hâlidir. Müzik bir sanat olduğu kadar da bir bilimdir.

5 MÜZ İ K SANATI Biçim ve devinim içeren bir ses oluşumunun müzik olarak kabul görmesi için dinleyende duygulara yönelik etkileşim yapması da beklenmektedir.

6 M ÜZIK SANATıNıN ÖZELLIKLERI Temel olarak dört ana unsurdan oluşur: Diklik (frekans), yoğunluk, süre ve tını. Diklik, bir sesin ne kadar 'tiz' ya da 'pes' olduğunu ifade eder. Temel olarak dört ana unsurdan oluşur: Diklik (frekans), yoğunluk, süre ve tını. Diklik, bir sesin ne kadar 'tiz' ya da 'pes' olduğunu ifade eder.

7 YO Ğ UNLUK Yoğunluk ; genel anlamda, bir niceliğin başka bir niceliğin birim miktarı içindeki sayısı.

8 D IKLIK ( FREKANS ) Frekans veya titreşim sayısı bir olayın birim zaman içinde hangi sıklıkla, kaç defa tekrarlandığının ölçümüdür.

9 TıNı Bir ses dalgasının tonunun neden olduğu işitsel duyu..Kısaca sesin rengini derler..

10 B İ L İ MSEL MÜZ İĞİ N ETK İ S İ Bireylerin eğitimsel sürecinde de müzik önemli yer tutmakta, duyuşsal ve bilişsel yönden geliştirmektedir. Teknolojinin günümüze çok katkısı vardır.

11 MÜZİSYENLER Wolfgang Amadeus Mozart Ludvig van beethoven

12 MÜZISYENLER Wolfgang Amadeus Mozart Wolfgang Amadeus Mozart (d. 27 ocak 1756 – ö 5 aralık 1791) Klasik Batı Müziği‘ nin, en üretken ve en etkili bestekârlarından biridir– Wolfgang Amadeus Mozart Wolfgang Amadeus Mozart (d. 27 ocak 1756 – ö 5 aralık 1791) Klasik Batı Müziği‘ nin, en üretken ve en etkili bestekârlarından biridir–

13 W OLFGANG A MADEUS M OZART Yapıtları,senfonilerin, konçertoların, oda orkestralarının, piyanonun, operanın ve korolu müzikleri etkilemiştir. 35 yıllık ömrüne 626 eser sığdırmıştır.

14 W OLFGANG A MADEUS M OZART Mozart Avrupalı bestekârların en popülerlerindendir ve birçok eseri standart konser repertuarlarında kullanılır. Günümüzde müzik tarihinin en büyük bestekarlardan biridir.

15 L UDVIG VAN BEETHOVEN Ludvig van Beethoven 1770 yılında Bonn’da 8 oğlu olan, fakat bunların hepsinin de özürlü olduğu bir ailenin çocuğudur. İlk müzik öğretmeni babasıdır.

16 L UDVIG VAN BEETHOVEN Alkolik bir müzisyen olan babasının Beethoven’a piyano eğitiminde çok sert ve acımasız davrandığı bilinir.

17 L UDVIG VAN BEETHOVEN Mutsuz bir çocukluk geçiren Beethoven, küçük yaşlarda ailesinin geçimine katkıda bulunmak için kilisede piyano çalarak çalışmaya başlamıştır.

18 KAYNAKÇA www.sanatsokak.net/wp- content/uploads/2009/11www.sanatsokak.net/wp- content/uploads/2009/11... pickedpictures.com/wp-content/uploads/2009/11... tr.wikipedia.org/wiki/ Müzik 3Dconnect.enka.k12.tr tr.wikipedia.org/wiki/Ludwig_van_Beethoven tr.wikipedia.org/wiki/Wolfgang_Amadeus_Moza rt /images.google.com.tr


"HAZIRLAYAN: İ REM İ SLAMO Ğ LU. SANAT NED İ R? Sanat, kendimizi ifade etme yollarımızdan biridir. Her sanat eseri onu görene, duyana, okuyana bir şey." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları