Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hazırlayan: Ömürcan Aydın. Sanat: Bir duygu, tasarı, güzellik vb.nin anlatımında kullanılan yöntemlerin tamamı veya bu anlatım sonucunda ortaya çıkan.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hazırlayan: Ömürcan Aydın. Sanat: Bir duygu, tasarı, güzellik vb.nin anlatımında kullanılan yöntemlerin tamamı veya bu anlatım sonucunda ortaya çıkan."— Sunum transkripti:

1 Hazırlayan: Ömürcan Aydın

2 Sanat: Bir duygu, tasarı, güzellik vb.nin anlatımında kullanılan yöntemlerin tamamı veya bu anlatım sonucunda ortaya çıkan üstün yaratıcılık.

3 SANAT Pratik Sanatlar Güzel Sanatlar Sessel Sanatlar Görsel Sanatlar Tiyatro-Bale- Opera Edebiyat Müzik Mimari Heykel Resim

4 Hem sanatçı hem izleyici için yaratıcı algılama gerektirmesi, İçerdiği fikirlerin akla kolay gelir türden olmaması, Birçok farklı katmanda algılanabilme özelliği olması ve değişik yorumlara açık olması, Bir beceri izlenimi vermesi, Kendini bilinç ve bilinçaltı arasında veya gerçek ve yanılsama arasında bir oyun olarak göstermesi, İçinde işlevsel amaç dışında bir fikir barındırması, Sanat olarak tecrübe edilmesi amaç edinilerek yaratılmış olması.

5 Klasik Batı Müziği'nin, en üretken ve en etkili bestekârlarından biridir. Yapıtları, senfonilerin, konçertoların, oda orkestralarının, piyanonun, operanın ve korolu müzikleri etkilemiştir. 35 yıllık ömrüne 626 eser sığdırmıştır. Mozart Avrupalı bestekârların en popülerlerindendir ve birçok eseri standart konser repertuarlarında kullanılır. Günümüzde müzik tarihinin en büyük dehalarından biri olarak kabul görmüştür.

6

7 ```Rap```, bir müzik türüdür. Kökenleri 1970`lerin getto Amerika`sına dayanmaktadır. Amerika`nın varoş bazı eyaletlerindeki çetelerin birbirlerini islah amaçla buldukları hip-hop kültürünün müzik koludur.

8 http://tr.wikipedia.org/wiki/Wolfgang_Amadeus_Moz art http://tr.wikipedia.org/wiki/Wolfgang_Amadeus_Moz art http://www.turkcebilgi.com/rap/ansiklopedi http://images.google.com.tr/images?hl=tr&gbv=2&tbs= isch:1&q=sanat&sa=N&start=20&ndsp=20 http://images.google.com.tr/images?hl=tr&gbv=2&tbs= isch:1&q=sanat&sa=N&start=20&ndsp=20 http://www.izlesene.com/video/tv-ludwig-van- beethoven/1177728


"Hazırlayan: Ömürcan Aydın. Sanat: Bir duygu, tasarı, güzellik vb.nin anlatımında kullanılan yöntemlerin tamamı veya bu anlatım sonucunda ortaya çıkan." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları