Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Canlıların Çeşitliliği Bitkiler Hayvanlar Hazırlayan : Gülsen Ünal Bitki Çeşitleri Çevremizde binlerce çeşit bitki vardır. Bu yüzden bitkileri benzer.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Canlıların Çeşitliliği Bitkiler Hayvanlar Hazırlayan : Gülsen Ünal Bitki Çeşitleri Çevremizde binlerce çeşit bitki vardır. Bu yüzden bitkileri benzer."— Sunum transkripti:

1

2 Canlıların Çeşitliliği Bitkiler Hayvanlar

3 Hazırlayan : Gülsen Ünal Bitki Çeşitleri Çevremizde binlerce çeşit bitki vardır. Bu yüzden bitkileri benzer ve farklı özelliklerine göre gruplara ayırarak inceleriz.

4 Hazırlayan : Gülsen Ünal Bitki Çeşitleri Çiçeklerine göre; Çiçekli ve çiçeksiz olmak üzere iki büyük gruba ayrılır. Gövdelerine göre; Otsu ve odunsu olmak üzere iki gruba ayrılır.

5 Hazırlayan : Gülsen Ünal Bitkilerden Yararlanma Yiyecek olarak yararlandığımız bitkiler. Giyecek olarak yararlandığımız bitkiler. Yakacak olarak yararlandığımız bitkiler. İlaç ve boya elde etmede kullanılan bitkiler.

6 Hazırlayan : Gülsen Ünal Hayvanlar Hayvanlar üç gruba ayrılır. 1. Karada yaşayan hayvanlar. 2. Suda yaşayan hayvanlar. 3. Karada ve suda yaşayan hayvanlar.

7 Hazırlayan : Gülsen Ünal Hayvanlardan Yararlanma Hayvanlar yaşamımızdaki önemine göre dört gruba ayrılır. 1. Bize besin veren hayvanlar. 2. Giyecek maddesi verenler. 3. Bizimle arkadaş olanlar. 4. Güçlerinden yararlanılanlar.

8 Hazırlayan : Gülsen Ünal Küçük Canlılar Küçük canlılar tek hücreli canlılardır. Hastalık yapanlar: Bakteriler ve mantarlardır. Yararlı tek hücreliler: Küf mantarları,bira mayası,maya bakterileri.


"Canlıların Çeşitliliği Bitkiler Hayvanlar Hazırlayan : Gülsen Ünal Bitki Çeşitleri Çevremizde binlerce çeşit bitki vardır. Bu yüzden bitkileri benzer." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları