Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1.Grup Aigai Öğrenci motivasyonunun arttırılması için yapılabilecek çalışmalar ve ödüllendirme kriterleri.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1.Grup Aigai Öğrenci motivasyonunun arttırılması için yapılabilecek çalışmalar ve ödüllendirme kriterleri."— Sunum transkripti:

1 1.Grup Aigai Öğrenci motivasyonunun arttırılması için yapılabilecek çalışmalar ve ödüllendirme kriterleri

2 Ödüllendirme yapmadan önce…  Dyned programının kullanımının arttırılması için teşvik amaçlı ödüllendirme yapmamız şart. Ama bu ödüllendirmeyi yaparken dikkat etmemiz gereken noktalar var.  Öncelikli şunu çok iyi anlamalıyız. Dyned çalışırken hedefimiz kesinlikle +12 wss puanına çıkmak değildir. Önemli olan sabit bir şekilde + puanda kalabilmektir.  Ödüllendirme yapılırken öğretmenler, girdiği sınıflardaki haftalık raporları alarak öğrencilerdeki gelişmeyi görmelidir. Öğrencilerdeki düşüş ve artışı göz önünde bulundurmalıdır.  İngilizce öğretmenleri tarafından öğrencilere Doğru Çalışma yöntemleri çok iyi bir şekilde anlatılmalıdır.

3 Ödüllendirmeden önce MOTİVASYON  Öğrencilerin öncelikle motivasyonlarının sağlanması gereklidir. Bunun için okul içinde İngilizce konuşmayı teşvik etmeliyiz. Örnek; Kantinde alışveriş yaparken İngilizce konuşma zorunluluğu gibi  Dyned programının içeriğine daha fazla oyun ekleyerek eğlenceli hale getirilebilir. Böylelikle öğrenciler arasında tatlı bir rekabet oluşturulabilir.  Günümüzde en çok kullanan sosyal ağ siteleriyle (twitter, facebook vb..) işbirliği içinde olarak online Dyned oyunları oluşturulabilir.  Sınıf içinde öğretmenler kelime bilgisine dayalı yarışmalar yapabilir.  Sınıf ve okul panoları oluşturularak her haftanın derece yapmış öğrencilerinin resimleri asılabilir. Hatta bu panolara bilgilendirme yazıları da eklenebilir.

4 Ödüllendirmeden önce MOTİVASYON  Öğrenci motivasyonunun artması için teknik alt yapının ve bilişim donanımlarının yeterli olması gerekir. Çünkü herhangi bir kesinti ya da bağlantı olmaması durumunda öğrencilerin ilgi ve alakası hemen düşmekte.  Dyned de başarı sağlamış öğrencilerin videoları sınıfta izlettirilerek diğer öğrencilerin rol model alması sağlanabilir.  Ama şunu da unutmayalım öğrenci motivasyonun artması için önce öğretmen motivasyonunun artması gerekir.

5 Peki ödül verilirken hangi kriterleri göz önünde bulundurmalıyız?  Programın yeni arayüzünde anasayfada bulunan STUDY SCORE un (+)6 puan ve üzerine ödül verilebilir. Buradaki puan kriteri okulun şartlarına göre değiştirilebilir.  En çok puan artışı gösteren öğrencilerde tespit edilerek ödüllendirilebilir. Böylelikle sürekliliği teşvik etmiş oluruz.

6 Ödüllendirme şekilleri  Dyned de belirli seviyeye ulaşmış öğrencilere Belge verilebilir.  Dyned kullanım oranları, ders içi performans notu verilirken göz önünde bulundurulur.  Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi Bisiklet, Tablet vb. ödüller devam edebilir.  Kültür gezileri düzenlenebilir.  İlkokul ve ortaokullarda derece yapan öğrencilere madalya verilebilir.  Dereceye girmiş öğrencilerin velilerine de ödüller verilebilir. Bu uygulama velileri de Dyned kullanımı konusunda motive edecektir.

7 Ödüllendirme şekilleri  Ödül törenlerinde o ilçenin üst düzey yöneticileri bulunması durumunda yine hem öğrencilerde hem velilerde motivasyon artacaktır.  Çalışmanın sonunda uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifika verilebilir.

8

9

10

11 Bizi izlediğiniz için teşekkürler


"1.Grup Aigai Öğrenci motivasyonunun arttırılması için yapılabilecek çalışmalar ve ödüllendirme kriterleri." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları