Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SANAT DALLARI HAZIRLAYAN:SONER ÖZTÜRK. Tiyatro Tiyatro, bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilemesi amacıyla hazırlanmış gösteridir. Tiyatro:

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SANAT DALLARI HAZIRLAYAN:SONER ÖZTÜRK. Tiyatro Tiyatro, bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilemesi amacıyla hazırlanmış gösteridir. Tiyatro:"— Sunum transkripti:

1 SANAT DALLARI HAZIRLAYAN:SONER ÖZTÜRK

2 Tiyatro Tiyatro, bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilemesi amacıyla hazırlanmış gösteridir. Tiyatro: Bir hikayenin, sahnede, oyuncular tarafından canlandırılarak, temsil edilmesi sanatıdır.

3 Tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen 1967 yılında arkadaşlarıyla birlikte Halk Oyuncuları'nı kurdu yılında ilk kez kendi özel tiyatrosunu açtı ve aynı sezon İstanbul Tiyatrosu'nda çalıştı.

4 Tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen Müjdat Gezen, 1963 yılında ilk özel tiyatro çalışmasını yaptı yıllarında sanat dergilerinde şiirleri çıktı yılında Ulvi Uraz Tiyatrosu'na girdi.

5 Sanat bir duygunun tasarının ya da güzelliğin anlatımı sonucunda ortaya çıkan üstün yaratıcılıktır. Sanat Nedir

6 Tiyatro oyuncusu Kerem Yılmazer İstanbul Şehir Tiyatroları’nda konuk oyuncu olarak tiyatroya adım attı (1988) ve iki yıl sonra ekibin kadrolu oyuncusu oldu. Dormen Tiyatrosu ve Kent Oyuncuları'nda da rol aldı.

7 Kaynakça yazma


"SANAT DALLARI HAZIRLAYAN:SONER ÖZTÜRK. Tiyatro Tiyatro, bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilemesi amacıyla hazırlanmış gösteridir. Tiyatro:" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları