Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

CORDYLİNE FRUTİCOSA. FAMİLYASI::Agavaceae TÜRKÇE ADI:Kordilin ANA VATANI: Endonezya,Avusturalya.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "CORDYLİNE FRUTİCOSA. FAMİLYASI::Agavaceae TÜRKÇE ADI:Kordilin ANA VATANI: Endonezya,Avusturalya."— Sunum transkripti:

1 CORDYLİNE FRUTİCOSA

2 FAMİLYASI::Agavaceae TÜRKÇE ADI:Kordilin ANA VATANI: Endonezya,Avusturalya

3

4 MORFOLOJİK ÖZELLİKLERİ  Yaprakları uzun bitkilerdir.  Yaprakları sarı,kırmızı,beyaz,pembe veya alacalı renklidir.  Çok gösterişli çalı formunda biktilerdir.

5 EKOLOJİK ÖZELLİKLERİ  SICAKLIK:Gelişme döneminde 18-24 derece olmalıdır.  Kışın 15-18 dereceye gereksinim duyar ama; sıcaklık 10 derecenin altına düşmemelidir.

6 NEM:Yüksek orantılı nem ister.(%80-%85) IŞIK:Aydınlık,doğrudan güneş ışığı almayan yarı gölge yerlerde iyi yetişir. TOPRAK:Hacim olarak 2 kısım tınlı toprak,2 kısım turba,1 kısım yaprak çürüntüsü ve 1 kısım kumun karışımıyla elde edilen harçta kullanılır.

7

8

9 BAKIM İSTEKLERİ SULAMA:Yazın kireçsiz su ile bolca sulanmalıdır. SULAMA:Bitkinin istediği yüksek nemi sağlamak için yapraklara su püskürtülmelidir.

10 SAKSI DEĞİŞİMİ:Her yıl nisan ayında saksı değişimi yapılmalıdır. GÜBRELEME:Mayıs-ağustos ayları arasında bir kez 1 gram kompoze gübre(çiçekler görülmeye başlayınca potasyumca zengin gübre) verilir.

11 PEYZAJ DÜZENLEMELERİNDE KULLANIMI oDiğer yaprak bitkileri ile birlikte kullanılabilmekle birlikte,Afrika menekşesi gibi çiçekli bitkilerle de güzel bir görünüm oluştururlar.

12

13

14


"CORDYLİNE FRUTİCOSA. FAMİLYASI::Agavaceae TÜRKÇE ADI:Kordilin ANA VATANI: Endonezya,Avusturalya." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları