Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Free Powerpoint Templates Page 1 Free Powerpoint Templates MATEMATİK ÖĞRETİMİNDE ÖZEL EĞİTİM BEP YAZMA.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Free Powerpoint Templates Page 1 Free Powerpoint Templates MATEMATİK ÖĞRETİMİNDE ÖZEL EĞİTİM BEP YAZMA."— Sunum transkripti:

1 Free Powerpoint Templates Page 1 Free Powerpoint Templates MATEMATİK ÖĞRETİMİNDE ÖZEL EĞİTİM BEP YAZMA

2 Free Powerpoint Templates Page 2 BEP’İN ÖNEMLİ NOKTALARI ÇOCUĞUN EĞİTSEL DURUMU AMAÇLAR EĞİTİM PROGRAMLARI VE YERLEŞTİRME DESTEK HİZMETLER MÜFREDAT, METODOLOJİ VB.

3 Free Powerpoint Templates Page 3 PERFORMANS DÜZEYİ En son eğitsel performans düzeyi belirlenirken; Öğrencinin en son işlevde bulunma düzeyine bağlı olma Öğrencinin fiziksel veya bilişsel becerileri bakımından gerçekçi olma Öğrencinin yaşı ve okuldan arta kalan zaman bakımından öncelik tanıma Öğrencinin ihtiyacını karşılama ve bağımsız yaşamasına yardım etme.

4 Free Powerpoint Templates Page 4 BEP YENİDEN İNCELEME VE TEKRAR GÖZDEN GEÇİRME Yıllık Gözden Geçirme Üç Yıllık Gözden Geçirme Özel Gözden Geçirme

5 Free Powerpoint Templates Page 5 AMAÇLAR Bep öğretmenlerin öğretimde kullanacakları yol haritasıdır. Ölçülebilir yıllık amaçlar ve kısa dönemli amaçların hedefi, özel eğitim hizmetlerinin uygunluğunu değerlendirmek ve çocuğun gelişimini izlemektir.

6 Free Powerpoint Templates Page 6 Ölçülebilir Yıllık Amaç Yazımı İçin Beş Önemli Özellik Üzerinde Durulmalıdır Öğrencinin var olan performans düzeyi ile ilgili olmalıdır. Açıkça tanımlanmalıdır Ölçülebilir ve izlenebilir olmalıdır Anlamlı olmalıdır Kısa dönemli amaçları kapsamalıdır

7 Free Powerpoint Templates Page 7 Uygun Bir Amaç Yazımı İçin Aşağıda Belirtilen Durumlar Göz Önüne Alınmalıdır Amaçların kapsadığı beceri alanları Amaçları geliştirme Amaçları kim uygular Sınıf hocası + Konuşma terapisti, fizyoterapist, okul rehberi Amaçların tamamlanma tarihi Amaçları ölçme

8 Free Powerpoint Templates Page 8 EĞİTİM PROGRAMLARI VE YERLEŞTİRME Eğitim programları ve yerleştirme derken aslında tam olarak hizmet veren okullar, sınıflar ve özellikleridir.

9 Free Powerpoint Templates Page 9 DESTEK HİZMETLER İşitsel Danışma Tıbbi Ulaşım Fiziksel Eğlence Konuşma

10 Free Powerpoint Templates Page 10


"Free Powerpoint Templates Page 1 Free Powerpoint Templates MATEMATİK ÖĞRETİMİNDE ÖZEL EĞİTİM BEP YAZMA." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları