Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YUNUS EMRE İLKOKULU 2013-2014 Öğretim yılı Ocak Ayı Değerleri.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YUNUS EMRE İLKOKULU 2013-2014 Öğretim yılı Ocak Ayı Değerleri."— Sunum transkripti:

1 YUNUS EMRE İLKOKULU 2013-2014 Öğretim yılı Ocak Ayı Değerleri

2 …sevgidir.

3

4

5

6 MERHAMET: VİCDANDADIR “SANA YAPILMASINI İSTEMEDİĞİN BİRŞEYİ SEN DE BAŞKASINA YAPMA!” (HADİS-İ ŞERİF)

7 Kalbinde merhamet duygusu taşıyan bir insan,içinde ilahî bir cevher taşıyor demektir. Merhameti olmayan kişi, bu ilahî nimetten nasipsiz kalmıştır. Efendimiz S.A.V şöyle ifade buyurmuştur: “Şüphesiz acıma, merhamet duygusu Rahman’dan c.c bir parçadır.”

8 MERHAMET KALPTEKİ EN ASİL DUYGUDUR. O Kİ CENAB-I ALLAH’IN CANLILARA VERDİĞİ EN GÜZEL LÜTUFTUR. MERHAMET: Kimi zaman bir sevgi, Kimi zaman bir mutluluk, Kimi zaman bir gözyaşı, Kimi zaman bir yardım eli, Kimi zaman bir empati kurabilmektir.

9 Peygamberimiz sadece insanlara değil hayvanlara karşı da şefkat ve merhamet gösterirdi. O susayan bir kediye kendi eliyle su içirmiş hayvanların aç bırakılmamasını onlara iyi davranılmasını emretmiştir.

10

11 MERHAMET yaşlandıklarında şefkat ve sevgi kanatlarınla kuşatabilmendir. Seni çocukluğunda şefkat kanatlarıyla saran anne ve babanı..

12 Hz. Peygamber S.A.V sevgi ve yardıma muhtaç olan yetimlerle özellikle ilgilenir Müslümanlara da yetimlere merhamet gösterilmesini tavsiye ederdi. Peygamberimize bir adam gelerek kabinin katılığından şikayet etti. Bunun üzerine Peygamberimiz ona: Kalbinin yumuşamasını ve muhtaç olduğun şeye kavuşmanı arzu ediyorsan yetime merhamet et başını okşa ve yemeğini ona yedir. Böyle yaparsan kalbin yumuşar ve muhtaç olduğun şeye kavuşursun.” Diye cevap verdi.

13 MERHAMET AKAN GÖZ YAŞLARINI YÜREĞİNLE SİLMEK, DİNDİREBİLMEKTİR.

14 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURMAK ve YETİŞEN ÇINARIN BÜTÜN CANLILARA RAHMET OLMASINI DİLEMEKTİR. MERHAMET


"YUNUS EMRE İLKOKULU 2013-2014 Öğretim yılı Ocak Ayı Değerleri." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları