Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Www.ilkogretimkalbi.com PCcolog İYİLİK ŞİİRİ www.ilkogretimkalbi.com PCcolog Derse girerken bir kitabı hediye paketi yaptırıp derse öyle girin.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Www.ilkogretimkalbi.com PCcolog İYİLİK ŞİİRİ www.ilkogretimkalbi.com PCcolog Derse girerken bir kitabı hediye paketi yaptırıp derse öyle girin."— Sunum transkripti:

1 www.ilkogretimkalbi.com PCcolog
İYİLİK ŞİİRİ PCcolog Derse girerken bir kitabı hediye paketi yaptırıp derse öyle girin.

2 Resimlerin anlattığı…

3 Resimlerin anlattığı…

4 Resimlerin anlattığı…

5 Resimlerin anlattığı…

6

7

8 Peygamber Efendimizin “İyilik” üzerine sözleri.
"Mümin kendisi için sevdiğini kardeşi için de arzular." "Hediyeleşin, birbirinizi sevin. Birbirinize yiyecek hediye edin. Bu, rızkınızda genişlik hasıl eder." "Ziyaretleşin, hediyeleşin. Çünkü ziyaret sevgiyi perçinler, hediye de kalpteki kötü duyguları söker atar." "Birbirinizi kıskanmayınız, birbirinize kin tutmayınız, birbirinize çirkin sözler söylemeyiniz, birbirinize sırtlarınızı dönmeyiniz, kiminiz kiminizi arkasından çekiştirmesin. Allah'ın kulları kardeşler olunuz." "Sizden önceki toplumların derdi size de bulaştı: Haset ve kin. Kin beslemek kökten kazıyan şeydir. Allah'a yemin ederim ki iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olamazsınız. Size birbirinizi seveceğiniz bir şeyi haber vereyim mi? Aranızda selamı yayın."

9

10

11 Bu şiiri dinlerken şairin hangi duygularla yazdığını hissetmeye çalışın.

12

13

14

15

16

17 Yeni Nesil Öğretmenlerin Sitesi
Pccolog’tan Sevgilerle… Yeni Nesil Öğretmenlerin Sitesi


"Www.ilkogretimkalbi.com PCcolog İYİLİK ŞİİRİ www.ilkogretimkalbi.com PCcolog Derse girerken bir kitabı hediye paketi yaptırıp derse öyle girin." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları