Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Çokgenlerin Sınıflandırılması Artım Yayınları. Üç ya da üçten fazla kenarı olan düzlemsel şekillere çokgen denir. A B C üçgen D E F G dörtgen H K L M.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Çokgenlerin Sınıflandırılması Artım Yayınları. Üç ya da üçten fazla kenarı olan düzlemsel şekillere çokgen denir. A B C üçgen D E F G dörtgen H K L M."— Sunum transkripti:

1 Çokgenlerin Sınıflandırılması Artım Yayınları

2 Üç ya da üçten fazla kenarı olan düzlemsel şekillere çokgen denir. A B C üçgen D E F G dörtgen H K L M N beşgen P R S T V altıgen Y

3 Üç ya da üçten fazla kenarı olan düzlemsel şekillere çokgen denir. ABC üçgeni Çokgenler, köşelerine yazılan büyük harflerle adlandırılır.

4 DEFG dörtgeni Çokgenler, köşelerine yazılan büyük harflerle adlandırılır.

5 Üç ya da üçten fazla kenarı olan düzlemsel şekillere çokgen denir. HKLMN beşgeni Çokgenler, köşelerine yazılan büyük harflerle adlandırılır.

6 Üç ya da üçten fazla kenarı olan düzlemsel şekillere çokgen denir. PRSTVY altıgeni Çokgenler, köşelerine yazılan büyük harflerle adlandırılır.

7 Bütün kenarlarının uzunlukları ve bütün açılarının ölçüleri eşit olan çokgenlere düzgün çokgen denir. eşkenar üçgen

8 Bütün kenarlarının uzunlukları ve bütün açılarının ölçüleri eşit olan çokgenlere düzgün çokgen denir. kare == = =

9 düzgün beşgen – – – – –

10 düzgün altıgen – – – – – –


"Çokgenlerin Sınıflandırılması Artım Yayınları. Üç ya da üçten fazla kenarı olan düzlemsel şekillere çokgen denir. A B C üçgen D E F G dörtgen H K L M." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları