Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ 2012 EDİRNE 14. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TRAKYA PERFORMANS EKİBİ İYİLEŞTİRME TAKIM ÇALIŞMASI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ 2012 EDİRNE 14. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TRAKYA PERFORMANS EKİBİ İYİLEŞTİRME TAKIM ÇALIŞMASI."— Sunum transkripti:

1 TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ 2012 EDİRNE 14. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TRAKYA PERFORMANS EKİBİ İYİLEŞTİRME TAKIM ÇALIŞMASI

2 12/01/2012 tarihinde gerçekleştirilen iyileştirme takımımızın ilk toplantısında Takımın adı, lideri ve raportörü belirlendi.

3 Takım AdıTrakya Performans Ekibi İyileştirme KonusuPersonelin Motivasyon ve Performans Düşüklüğü Takım Lideri:M. Halis RECEPOĞLU Takım Raportörü:Mehmet DEMİREL Takım Üyeleri:Elif İYİSÖZ BULUT Bülent ERTEN Seray ŞİRİN KARYAĞDI Vildan OĞULLUK Ceyda ZAMBAK Burcu ÖZER Vefa EROL Sevcan GÜNAL Gamze POLAT Ali Osman ATMACA Sertaç SAĞDIÇ Zehra ÇELİK Ahmet Ufuk TARIM Erhan TIKIÇ Gökhan EREM Sevginar NALBANTOĞLU Ayşe KARA

4 Ekibimizce kurum çalışanlarımızdan 51 personele “ Kurum Çalışanları Memnuniyeti Anketi” yapıldı. Anket sonuçlarına göre Mevcut Durum Analizi yapılarak kurumumuzun zayıf yönleri tespit edildi; çıkan sonuçlar doğrultusunda ekibimizin yaptığı beyin fırtınası ile problem havuzu oluşturuldu.

5

6

7 Not: Toplam 51 personele anket uygulanmış olup anketler ekte sunulmuştur.

8 Anket sonuçları grafikleştirilmiştir.

9 Sorulara verilen cevaplara göre kurumumuzun güçlü ve zayıf yönleri tespit edilmiştir. ( Not: 1,00 ile 3,00 arası Zayıf yön; 3,00 ile 5,00 arası Güçlü yöndür.)

10 Anket sonuçlarına göre kurumumuzun zayıf yönleri ( Problem Havuzu) *Kurum yöneticisi, iyi performans gösteren personeli (veya ekibi) aylıkla ödül, takdir, teşekkür vs ile ödüllendirir. *Yöneticiler, iyi performans gösteren personeli/ekibi, kurumdaki toplantılarda duyurarak takdir eder. *Yöneticinin çalışanları değerlendirirken kullandığı kriterler çalışanlara duyurulur. *Yöneticiler, çalışanların performansını etkileyen sebepleri araştırmaktadır. *Kurumda düzenlenecek sosyal kültürel faaliyetlere çalışanların ilgi ve yetenek ve istekleri doğrultusunda görevlendirmeler yapılır. *Kurumumuz huzurludur. *Çalışanların kurumda temizlik, hijyen vb. ihtiyaçları karşılanır. *Kendimi kurumun değerli bir üyesi olarak görürüm.

11 *Kurumda kendimi güvende hissederim. *Aldığım ücret yeterlidir. *Yöneticilerin sergilediği tutum ve davranışlar, çalışanları motive edici yöndedir. *Yöneticiler, çalışanların mesleklerinde gelişmeleri için gerekli desteği verir (HİE’lere katılımlarda, yüksek lisans yapmada vs...) *Çalışanlara yönelik sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenir. *Kurumda düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetlere severek katılmaktayım. *Kurum doğal kaynakları korumakta ve doğal çevrenin korunması için gayret göstermektedir. *Kurumda geri dönüşümü mümkün atıklar toplanmaktadır.

12 Beyin fırtınası yöntemiyle kurumumuzun iki ana problemi ve bu problemlere ait alt problemler ve kök problemler gruplandırılmış ve bu gruplandırma neticesinde yapılan puanlama doğrultusunda birinci öncelikli problemimiz Personelin Motivasyon ve Performans Düşüklüğü çıkmıştır. Ekibimiz tarafından anket sonuçlarına göre ortaya çıkan zayıf yönlere ait maddeler beyin fırtınası yöntemi ile ana problem ve alt problemlerine gruplandırılmıştır.

13 BALIK KILÇIĞI DİYAGRAMI Ekibimizce, yapılan puanlama sonucu birinci öncelikli ana problemimiz olarak belirlenen Personelin Motivasyon ve Performans D ü ş ü kl ü ğ ü ne ait neden analizi yapılmış

14 HEDEF ANALİZİ ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

15

16

17

18

19 Herkes başkalarını değiştirmeyi düşünür, ama hiç kimse kendisinden başlamayı düşünmez. Bizler kendimizi değiştirmeye başladık; hedefimiz herkesi değiştirmek. Gelecek değişimle gelecek; Değişim istekli insanlarla gelecek!

20 TEŞEKKÜR EDERİZ !!!


"TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ 2012 EDİRNE 14. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ TRAKYA PERFORMANS EKİBİ İYİLEŞTİRME TAKIM ÇALIŞMASI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları