Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MÜZİK Ebru Fidan DRAMA Osman Dursun HALK OYUNLARI Dinçkal Tunca BİLGİSAYAR Sibel Kara BALE Seçil Akbaş BEDEN EĞİTİMİ Selim Kuruoğlu FEN LABORATUVARI George.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MÜZİK Ebru Fidan DRAMA Osman Dursun HALK OYUNLARI Dinçkal Tunca BİLGİSAYAR Sibel Kara BALE Seçil Akbaş BEDEN EĞİTİMİ Selim Kuruoğlu FEN LABORATUVARI George."— Sunum transkripti:

1

2 MÜZİK Ebru Fidan DRAMA Osman Dursun HALK OYUNLARI Dinçkal Tunca BİLGİSAYAR Sibel Kara BALE Seçil Akbaş BEDEN EĞİTİMİ Selim Kuruoğlu FEN LABORATUVARI George Kaumari SATRANÇ Şevket Karadağ GÖRSEL SANATLAR Aslı Aslan YÜZME Selim Kuruoğlu, Sinan Duman, Hülya Alkış İNGİLİZCE Meltem Doyuran, Esther Brunner

3 Tanışma, beden eğitimi dersi hakkında genel bilgi verildi. Tek sıra olma çalışmaları yapıldı. Isınma hareketlerinin ardından spor salonundaki araç gereçleri tanıma, kullanma çalışmaları yapıldı.

4 Tanışma ve serbest dans yapıldı. Streching (Isınma hareketleri), pilie ve nokta dönüş çalışıldı.

5 Satranç tahtası üzerinde satranç taşları tanıtıldı. Satranç taşlarının resimleri boyanarak konu pekiştirildi.

6 Tanışma ve serbest dans yapıldı. Düz çizgi üzerinde sıra olabilme. Sıra takibi yapabilme çalışması yapıldı.

7 ♫ “Okula Başladık“ isimli şarkının 1. ve 2. kıtası öğrenildi. Ritm aletleri ile eşlik edildi.

8 Minikler Oyunu Multimedya Programı’nda renklerle ilgili alıştırmalar yapıldı ve resimler boyandı.

9 ☺ Selamlaşmanın ne şekilde olduğu drama edildi. Vücudun çeşitli bölümleri ile selamlaşma oyunu oynandı. ☺ Yürüme, hızlı yürüme, koşma ve sıra olarak yürüme çalışmaları yapıldı.

10 “Hayalimdeki okul” pastel boya ile çalışma yapıldı. “Ana renkler” keçeli kalem ile çalışma yapıldı.

11 ☺ “Tebeşirli Suyun Ayrıştırılması” ve “Kirli Su-Temiz Su” deneyleri yapıldı.

12 Sayın Velimiz, Öğrencilerimize yabancı dili sevdirme ve temel İngilizce becerileri kazandırma çalışmalarımızı bu yıl yeni uygulamalar ile renklendirdik. 2010 – 2011 Eğitim – Öğretim Yılı itibariyle, dünyada yaygın olarak kullanılan Hikâye Anlatımı (Story-telling ) tekniğini İngilizce öğretim programımız içinde uygulamaya başladık. Hikâye Anlatımı Tekniği ’ nin amacı öncelikle çocukların dinleme-anlama, kavrama, ilişkilendirme, empati kurma ve kendini ifade etme becerilerini geliştirmek ve onlara kitap okuma keyfi ve alışkanlığı kazandırmaktır. Bunların yanı sıra bu teknik, yabancı dil öğretiminde kullanıldığında; dili farkında olmadan, doğal süreç içinde öğrenme imkânı sağlar. Okul – aile işbirliğimizi devam ettirmek amacıyla 2010 Eylül ayı içinde İngilizce derslerinde yapmış olduğumuz çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu paylaşım; sizlere ders içinde işlediğimiz sözcük ve kalıpların listelerini göndermek şeklinde olmayacaktır.

13 Bunun yerine işlediğimiz hikâyeler hakkında öğrencimizle paylaşımda bulunabileceğiniz mini anketler gönderilecektir. Amacımız; onların sınava tabi tutuluyormuş hissine kapılmadan okuldaki edinimlerini ve İngilizceye karşı tutumlarını takip edip bizlerle paylaşmanızı sağlamaktır. Anket çalışmamızın dışında bu yıl ilk dönemden başlamak üzere her hafta çalışma kağıtları (worksheet) gönderilecektir. Bu çalışma kağıtları o hafta işlenen konuyla ilgili olacaktır. Yabancı dil çalışmalarımızda sizlerin desteği çalışmalarımızı daha etkili kılacaktır. Özlem UTKU Reyhan SARITAŞ Yabancı Diller Blm. Bşk. Anaokulu Müdürü

14 Sınıf kuralları belirlendi ve çeşitli sanat etkinlikleri yapıldı.

15 Aşağıdaki şarkılar eşliğinde dans edildi: “Hello Song”, “The Wheels on the Bus”, “Weather Song” Ayrıca hava durumuyla ilgili sesler dinlendi ve video izlendi.

16 Aşağıdaki hikayeler dinlendi ve yeniden canlandırıldı. “It’s Raining”, “What’s the Matter”

17 Her gün hava durumu incelendi ve dünya üzerindeki diğer ülkelerin hava durumları hakkında fikir edinildi.

18 Konuyla ilgili sanat etkiliği yapıldı. Sınıf kuralları, benim hava durumu çizelgem ve fırtınalı hava resmi yapıldı.

19 Yeni cümle kalıplarının ve kelimelerin kalıcılığını sağlamak için oyunlar oynandı. “What’s missing? Pelmanism, Guess what?”


"MÜZİK Ebru Fidan DRAMA Osman Dursun HALK OYUNLARI Dinçkal Tunca BİLGİSAYAR Sibel Kara BALE Seçil Akbaş BEDEN EĞİTİMİ Selim Kuruoğlu FEN LABORATUVARI George." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları