Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GEMS KONUMUZ: “UĞURBÖCEKLERİ” İLE İLGİLİ YAPILAN ETKİNLİKLER UĞURBÖCEKLERİ İLE İLGİLİ NE BİLİYORSUNUZ? NELER ÖĞRENMEK İSTERSİNİZ? NELER ÖĞRENDİNİZ? SORULARI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GEMS KONUMUZ: “UĞURBÖCEKLERİ” İLE İLGİLİ YAPILAN ETKİNLİKLER UĞURBÖCEKLERİ İLE İLGİLİ NE BİLİYORSUNUZ? NELER ÖĞRENMEK İSTERSİNİZ? NELER ÖĞRENDİNİZ? SORULARI."— Sunum transkripti:

1

2 GEMS KONUMUZ: “UĞURBÖCEKLERİ” İLE İLGİLİ YAPILAN ETKİNLİKLER UĞURBÖCEKLERİ İLE İLGİLİ NE BİLİYORSUNUZ? NELER ÖĞRENMEK İSTERSİNİZ? NELER ÖĞRENDİNİZ? SORULARI ÜZERİNDE SOHBET EDİLDİ. ATATÜRK ORMANI’NA GİDİLEREK UĞURBÖCEKLERİ ARAŞTIRILDI. UĞURBÖCEKLERİ BÜYÜTEÇLER İLE İNCELENDİ. “UĞURBÖCEĞİ ÇİLOŞ’UN UÇUŞLARI”, “HAYVANLARIN EVLERİ”, “UĞURBÖCEĞİNİN PEŞİNDE” İSİMLİ HİKAYELER ANLATILDI. “ÖRÜMCEK” ŞARKISI ÖĞRENİLDİ. “UĞURBÖCEĞİ” İSİMLİ SINIF ŞARKISI OLUŞTURULDU. UĞURBÖCEKLERİNİN SAVUNMA VE BESLENME ŞEKİLLERİ, DİĞER CANLILAR İÇİN OLAN YARARLARI TARTIŞILDI. KONU SONUNDA VE BAŞINDA İLK VE SON UĞURBÖCEĞİ RESİMLERİ YAPILDI. ELİŞİ KAĞITLARI KULLANILARAK UĞURBÖCEKLERİ OLUŞTURULDU. SULUBOYA İLE AYNA BASKISI YAPILARAK UĞURBÖCEKLERİNİN VÜCUTLARINDAKİ SİMETRİ İNCELENDİ. KİL HAMURU İLE UĞURBÖCEKLERİ YAPILDI. “UĞURBÖCEKLERİNİN SAVUNMASI”, “UĞURBÖCEKLERİ ACIKTI” VE “BEBEK UĞURBÖCEKLERİ” İSİMLİ DRAMA ÇALIŞMALARI YAPILDI. UĞURBÖCEKLERİNİN VÜCUT BÖLÜMLERİNİ İNCELEME VE SAYMA ÇALIŞMALARI YAPILDI. BÖCEK OYUNCAKLARI İLE ARTIRMA VE EKSİLTME ÇALIŞMASI YAPILDI.

3 PROJE KONULARIMIZ; “SUDA YAŞAM VE BALIKLAR”, “OTOGAR VE TAŞITLAR” İLE İLGİLİ YAPILAN ETKİNLİKLER GÜNLÜK YAŞANTIMIZDA KARŞILAŞTIĞIMIZ TAŞITLAR NELERDİR? TOPLUMA HİZMET AMAÇLI KULLANILAN TAŞITLAR HANGİLERİDİR? SORULARI ÜZERİNDE KONUŞULDU. “DENİZDE BİR GÜN”, “FASULYE MOTORLU UÇAN DAİRE”, “YARAMAZ TRAFİK LAMBASI” İSİMLİ HİKAYELER ANLATILDI. ACİL DURUMLARDA BAŞVURULABİLECEK TELEFON NUMARALARI ÖĞRENİLDİ. DEĞERLER EĞİTİMİ KONUMUZ “SAYGI” İLE İLGİLİ “SAYGI NEDİR? SAYGILI DAVRANIŞLAR NELERDİR?” SORULARI ÜZERİNDE TARTIŞILDI VE “FARKLIYIZ AMA ARKADAŞIZ” İSİMLİ HİKAYE ANLATILDI. KAĞIT KATLAMA TEKNİKLERİ KULLANILARAK UÇAK VE GEMİ YAPILDI. YARISI OLAN TAŞIT RESMİNİ PASTEL BOYA İLE ÇİZEREK TAMAMLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI. ELİŞİ KAĞITLARI İLE YUNUS BALIKLARI YAPILDI VE YUNUS SESLERİ İLE OKYANUS SESLERİ DİNLENDİ. TAŞITLAR İSİMLİ ŞARKI ÖĞRENİLDİ. PARMAK BOYASI İLE UÇAKLAR YAPILDI. HAVADA, KARADA, SUDA GİDEN TAŞITLAR GİBİ TAŞITLAR ÇEŞİTLİ ÖZELLİKLERİNE GÖRE GRUPLANDIRILDI. TAŞIT RESİMLERİNİN BULUNDUĞU KARTLAR İLE HAFIZA OYUNU OYNANDI. “RENKLİ SULAR VE BUZLAR”, “KULEYİ YIKIN” İSİMLİ DENEY ÇALIŞMALARI YAPILDI. 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NIN ÖNEMİ İLE İLGİLİ SOHBET EDİLDİ.

4

5

6 DÖNEM BOYU YAPTIĞIMIZ SANAT ÇALIŞMALARIYLA SERGİ HAZIRLADIK

7 SERGİMİZDEN GÖRÜNTÜLER

8 MAYIS AYI MEYVEMİZ ÇİLEK ÇİLEĞİ İNCELEYEREK YARARLARINI ÖĞRENDİK

9 ÇİLEKLİ PASTA YAPARAK YEDİK

10 PORTFOLYO TOPLANTIMIZDAN GÖRÜNTÜLER

11 İLKÖĞRETİM ORYANTASYON ÇALIŞMALARIMIZ

12 MAYIS AYI PARTİMİZ

13 MASKELİ BAHAR PARTİSİ

14 MAYIS AYI TİYATROMUZ

15 “Meyve Bahçesi”

16 MAYIS AYINDA DOĞAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DOĞUM GÜNLERİNİ KUTLADIK

17 YILSONU GÖSTERİMİZ

18

19 HAZİRAN AYI MEYVEMİZ “YAZ MEYVELERİ” YAZ MEYVELERİNİ İNCELEYEREK YARARLARINI ÖĞRENDİK, MEYVE SALATASI YAPARAK YEDİK.

20 BAHÇEMİZDE SU OYUNLARI OYNUYORUZ ÖNCE SU VE SU OYUNCAKLARIYLA OYNADIK

21 SONRA GÜNEŞLENEREK KURUDUK

22 HAZİRAN AYI GEZİMİZ

23 PONY CLUP’TAN GÖRÜNTÜLER

24

25

26 HAZİRAN AYI PARTİMİZ

27 BAHÇEMİZDE BALONCUK YAPARAK OYNADIK

28 HAZİRAN- TEMMUZ- AĞUSTOS AYINDA DOĞAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DOĞUM GÜNLERİNİ KUTLADIK

29 KARNE TÖRENİMİZ


"GEMS KONUMUZ: “UĞURBÖCEKLERİ” İLE İLGİLİ YAPILAN ETKİNLİKLER UĞURBÖCEKLERİ İLE İLGİLİ NE BİLİYORSUNUZ? NELER ÖĞRENMEK İSTERSİNİZ? NELER ÖĞRENDİNİZ? SORULARI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları