Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İLERİDE OLMAK İSTEDİĞİM MESLEK

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İLERİDE OLMAK İSTEDİĞİM MESLEK"— Sunum transkripti:

1 İLERİDE OLMAK İSTEDİĞİM MESLEK
Çocuk Doktoru Çocuk doktoru olmak istiyorum. Çünkü çocukları çok seviyorum,onlarla ilgilenmek beni mutlu ediyor. Çocuk doktorluğu, tıpta nispeten yeni bir ihtisas dalıdır. çocuk doktoru, çocuk hastalıklarına bakar, çocukların bedeni ve zihni gelişmesini engelleyen anomalileri tedavi eder. Çocuklarla ilgili her iş gibi çocuk doktorluğu da cazip bir meslektir. Bununla birlikte, sağlık personeli en zengin ülkelerde bile, çocuk doktorlarının sayısı fazla değildir.

2 Çocukların tedavisi. yetişkinlerin tedavisine benzemez
Çocukların tedavisi. yetişkinlerin tedavisine benzemez. çocuk narin varlıktır. Sıkıntılarını açık bir şekilde anlatamaz, acılarının kaynağını bilemez. Çocuk doktoru, gerek süt çocuğu, gerek gelişme çağındaki çocuk hakkında geniş mesleki bilgilere sahiptir ve çocuğun yaşına uygun muayene, usullerinden yararlanmayı bilir. çocukluk, kişiliğin oluşmasında çok önemli bir dönemdir. Bir çocuğun normal gelişmesine engel olan sorunları ancak bir uzman çocuk doktoru çözebilir. Çocuk doktorları, kendi muayenehanelerinde .çalışırlar veya resmi yada özel sağlık kuruluşlarında (doğum evleri,hastaneler, eğitim kurumları v.b.) görev alırlar.

3 Genel Uygulamada, çocuk doktorları, aşı, genel sağlık sınav teklif ve minör koşulları ve yaralanmaların bir ürün yelpazesine için tedaviler. daha ciddi bir sorun olan bir hastada tezahür, genel bir uygulama çocuk doktoru onu ya da uzman bir ona bakın ne zaman alacağım. Pediatristler oftalmoloji çalışan bulunabilir, romatoloji, cerrahi, anestezi, psikoloji, nöroloji ve diğer tıbbi uzmanlık bir ürün yelpazesine. sık sık bu tür hastanelere en iyi bakım için gönderilen birçok eğitim hastaneleri ve çok çocuk hasta çok ince çocuk programları var.

4 İnsanlar bazen işin çok faydalı, hem de benzersiz bir hayal kırıklığı olduğunu söylüyorlar. Bir çocuk sadece hasta hasta ile çalışması gerektiğini ancak veli ve son derece ilgili olabilecek diğer aile üyeleri ile. onlar sadece çocuklarla çalışmak için tüm doktorlar gibi, bir çocuk doktoru da görev şüpheli çocuk istismarı rapor gibi belirli etik sorumlulukları vardır, bir sorun daha sık çocuk hekimleri tarafından karşılaştı.

5

6 Araştırma Yaptığım Kaynaklar
Şifa doktoru.com Chatoda.net Masaustu-resimleri.com Manzara1.com BENİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM… BUKET ÖZTEKİN 6-B 1204


"İLERİDE OLMAK İSTEDİĞİM MESLEK" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları