Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Kalite Yönetim Direktörü Abdullah SEVİM.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Kalite Yönetim Direktörü Abdullah SEVİM."— Sunum transkripti:

1

2 Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Kalite Yönetim Direktörü Abdullah SEVİM

3  Hastanenin kısa tanıtımı  Kimlik doğrulama işleminin amacı  Fotoğraf uygulaması süreci  Fotoğraf uygulama örnekleri  Fotoğraflama işleminin özellikleri

4

5 Poliklinik Katında;  15 psikiyatri polikliniği,  1 çocuk psikiyatri polikliniği,  1 Nöroloji polikliniği ve  4 psikoloji laboratuarı hizmet vermektedir.

6  6 Nisan 2011 Resmî Gazetede yayınlanan; Hasta Ve Çalışan Güvenliğinin Sağlanmasına Dair Yönetmelik ’e göre;  Sağlık kurumları, hasta ve çalışan güvenliğine ilişkin tedbirleri alırken ve düzenlemeleri yaparken Daire Başkanlığınca hazırlanan ve Bakanlığın resmî internet sayfasında yayımlanan Hizmet Kalite Standartlarını esas alır.

7  Yatışı yapılan her hastada beyaz, alerjik hastalarda ise sadece kırmızı imlik tanımlayıcı kullanılmalı,  Kimlik tanımlayıcı barkotlu olmalı,  Psikiyatri klinik hastaları için kullanılacak kimlik tanımlayıcısı hastane tarafından belirlenmelidir.

8  Tanı ve tedavi için yapılacak tüm işlemlerde hasta kimliği doğrulanmalıdır.  8 Doğru •Doğru hasta •Doğru ilaç •Doğru doz •Doğru zaman •Doğru yol •Doğru etki •Doğru form •Doğru kayıt

9  Poliklinikte yatış kararı verilen hasta yatış işlemleri için hasta kabule sevk edilir.  Hasta kabul birimine başvuran hastanın yatış işlemleri yapılmadan önce fotoğrafı çekilip otomasyon sisteminde hastaya ait karta atılır.

10  Yatış sırasında ajite ve exite hastaları fotoğrafları çekilmeden kliniğe yönlendirilir.  Hasta serviste biraz sakinleştikten sonra tekrar hasta kabule sevki yapılarak fotoğraflama işlemi yapılır.  Allerjisi,bulaşıcı hastalığı olan hastaların ayrımı günlük tedavi formuna yazılan açıklamalarla yapılır.

11  Hasta kartı  Hasta tabelası  Hemşire anamnez ve değerlendirme formu  Hemşire gözlem formu  Günlük tedavi formu  Sağlık Kurulu Raporu

12

13

14

15

16

17  Fotoğraflama işlemi sağlık kurulu raporlarında da kullanılır.  Sağlık kuruluna ayaktan başvuran hastalar için cüzi de olsa maliyet gerektiren fotoğraf çekim işlemi ortadan kaldırılmış olur.

18

19  Hastaların zaman içinde görünümde değişiklik olabileceği ihtimaline karşı hasta fotoğraflarının 5 yılda bir yenilenmelidir.  Bilgi güvenliği açısından hasta fotoğrafları sadece bilgi işlem birimi tarafından müdahale edilebilir olmalıdır.  Hasta kartında bulunan fotoğrafın kopyalanması engellenebilir olmalıdır.

20


"Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Kalite Yönetim Direktörü Abdullah SEVİM." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları