Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Türkçe:  Yazı Durumları  Okuma Durumları  Konuşma Durumları.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Türkçe:  Yazı Durumları  Okuma Durumları  Konuşma Durumları."— Sunum transkripti:

1

2 Türkçe:  Yazı Durumları  Okuma Durumları  Konuşma Durumları

3 Okuma hızı sınıf ortalaması: 65 En az kelime okuyan öğrenci: 20 En çok kelime okuyan öğrenci: 120

4 Kitap okuma durumları:  Sınıf ortalaması: 83 kitap 2455 sayfa  En çok kitap okuyan öğrenci: 134 kitap 4320 sayfa  En az kitap okuyan öğrenci: 35 kitap 704 sayfa

5 Geliştirmemiz Gerekenler:  Sesli okumada kelimeleri bazen yanlış okuyoruz. Hece ekleme ve çıkarma yanlışları yapıyoruz.  Sesli okumada noktalama işaretlerine dikkat ederek okumada sorun yaşıyoruz.  Kitap okumaya zaman ayırmalıyız.

6  Sınıfımızdaki tüm öğrenciler kuralına uygun yazı yazıyorlar.  Yazı yazarak kendilerini ifade edebiliyorlar.  Mektup, şiir, açıklama yazısı, öz geçmiş, anı, hikaye gibi yazı türlerini başarıyla uygulayabiliyorlar.

7 Geliştirmemiz Gerekenler:  Konuştuğumuz gibi yazmaya çalışıyoruz.  Yazı yazarken acele edebiliyoruz.  Kontrol etmeyi unutuyoruz.  Cümlemiz bitince cümleyi okuyup anlam yönünden incelemiyoruz.  Yazı yazarken doğru kalem tutuşuna dikkat etmiyoruz.

8  En çok sorun yaşadığımız alan.  Bir konu hakkında konuşurken zorlanıyoruz.  Grup içerisinde konuşurken çekingen tavırlar sergiliyoruz.  Sınıf seviyesinin üstünde çok iyi konuşan öğrenciler var.

9  Sınıfta en sevilen ders  Tüm öğrenciler istekli bir şekilde katılıyorlar.  İşlemler konusunda oldukça başarılıyız.  Çarpım tablosunu öğrendik.  Problem çözmede geçen yıla göre oldukça ilerledik.  Ödevlerde en güzel yapılan bölüm

10 Geliştirmemiz Gerekenler:  Acele ettiğimizde işlem hatası yapıyoruz.  Problemlerde açıklama bölümlerini yazmada sıkıntı yaşıyoruz.  Öğrendiğimiz konuları hayatın içinde kullanmıyoruz.

11  Konularla ilgili yaşantısı olan öğrenciler dersin daha etkili işlenmesini sağlıyor.  Hayatlarından örnekler verebiliyorlar.  Etkinliklerde başarılılar.

12 Geliştirmemiz Gerekenler:  Öğrendiğimiz konuları tam olarak uygulayamıyoruz.  Kendi hayatıyla ilgili açıklama yapmakta zorlanıyoruz.

13  Milli Eğitim tarafından düzenlenen yarışmalarda derece kazandık.  Boyama ve çizim konusunda oldukça geliştik.  Bazı öğrenciler biraz daha iyi olabilirdi.  Farklı teknikler deneyebilirdik.

14  İstiklal Marşı’na çalıştık.  Yerli malı, Çayelinden öteye, Atatürk, Cumhuriyet, Mevsimler isimli şarkılar öğrendik.  Müzikli dans gösterileri hazırladık.

15  Sınıf başkanlığı seçimi yaptık.  Fıkra dinletisi yaptık.  Gazete çıkardık.  Sınıf ürün sergisi düzenledik.  İl içinde yapılan yarışmalara katıldık.  Tiyatro gösterileri izlemeye gittik.  20 tane ölçme değerlendirme çalışması yaptık.  Meslek tanıtım semineri yaptık.  Sınıf içinde ödül törenleri yaptık.  Bilgi yarışması düzenledik.

16  Dersin kalitesi  Kaç kişi güzel ödev yaptı?  Öğretmenimin kalbi  Kitap dostları  Nöbet defteri  Günün öğrencisi  Sınıf Şairleri  Hızlı okuma çalışmaları  Mektup arkadaşlığı

17  Genel olarak çok iyi bir dönem geçirdik. Her öğrenci bir üst seviyeye çıkmaya çalıştı.  Hızlı ilerleyenler oldu, yavaş ilerleyenler oldu.  Ödevler konusunda biraz daha özenli çalışmalar yapılabilirdi.

18  Kitap okuma bizim için çok önemli.  Tatilde ana kaynağımız: Sürpriz Masallar kitabı olacak  Bu kitapta kısa hikayeler var.  Kitapta etkinlikler var.  Kitapla ilgili bir ürün dosyası tutmanızı istiyorum. Kitaptaki etkinlikler eğlenceli.

19

20

21  «Bir Gün Bir Cümle»  Tatilde her gününü bir cümle ile acele etmeden anlatmasını istiyorum.  İstediği konularda şiir yazabilir, hikaye yazabilir, günlük tutabilir.  Okuduğu kitaplardan çizim yeteneğini geliştirmesini istiyorum.  Mutlaka tatil ürün dosyası olsun.

22

23  «Çarpım Tablosu Oyunu» Aldığım oyunu ailecek oynamanızı ve en fazla bir hafta ayırmanızı istiyorum. Tatilde tüm çarpım tablosunu öğrenmiş bir şekilde okula başlamalı.  İşlemleri unutmaması için alıştırmalar yapsın. Siteye tatil ödevleri koyacağım. Eski ödevleri ve kitapları atmasın.

24

25  Tatil kitabı önermiyorum. Eğer almayı çok istiyorsanız. Bir kitaptan düzenli çalışmak iyi olur diyorsanız:  Değer yayınları  Coşku yayınları  Zambak yayınları alabilirsiniz.

26  Tatilde mutlaka her gün belli bir saat konuşma saati olarak yapın.  Belli bir konuda, okuduğu kitaplarla ilgili mutlaka konuşturun. Belli bir süre verin ve o süre bitene kadar konuşmasını sağlayın.  Evde yaptığı etkinlikleri kısa videolar haline getirin ve izletin.

27  Tatilde haftada bir gün kütüphanede öğrencilerimi toplamak istiyorum.  Bu çalışma benim için çok önemli.  Yaz tatilinde özellikle babalar ve çocuklarla, küçük gruplar halinde toplanmayı düşünüyorum.  İsteyen velilere veli ziyareti yapacağım.

28  Telefonla iletişimi sadece benden beklemeyin. Rahatsız etmekten çekinmeyin.  Sınıf sitesini zaman buldukça kontrol edin.  «Morpakampüs» sitesine üyeliği öneriyorum.

29  Tatilde mutlaka kontrol sizde olsun. Belli bir programa uysun. Azda olsa düzenli bir çalışma saati olsun.  Çocuklar çok kıymetli…  Tatil uzun…  Yaptığımız şeylerin geri gitmesi bize zaman kaybettirir.  Bu yıl hepsi kendini geliştirdi…  Üçüncü sınıf bizim için farklı olsun.

30  Yıl sonu sunusu ve madalya töreni  Karne Günü

31 Yıl boyunca bizi hep desteklediniz. Her zaman katkıda bulunmaya çalıştınız. Fedakarlık yaptınız. İlginizi ve desteğinizi sürekli hissettim. Sürekli motive edici oldunuz. Başarılı çocuklar ancak sizin gibi ilgili anne babalarla olur...


"Türkçe:  Yazı Durumları  Okuma Durumları  Konuşma Durumları." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları