Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

2/A SINIFI 2.VELİ TOPLANTISI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "2/A SINIFI 2.VELİ TOPLANTISI."— Sunum transkripti:

1 2/A SINIFI 2.VELİ TOPLANTISI

2 ÖDEVLER Ödev konusunda biraz daha özenli olunmalı. Hemen kurtulmak için yapmamalı. Ödevlere yazdığım uyarılara dikkat edilmeli. Ödevleri yaparken doğru cevabı kendisi bulmalı. Yazı kuralına uygun olmalı.

3 ÖDEVLER Konuları unuttum, hatırlamıyorum sözlerini dikkate almayın, hatırlamaları için zorlayın. En kötü ödevler hafta sonu yapılan ödevler oluyor. Hafta sonu çok fazla rahatlıyorlar. Hafta sonu sadece bir kağıt yapılmamalı.

4 ÖDEVLER Yazı estetiği açısından soluk uç kullansın.Faber Castel 0.7
Yazı yazarken acele etmesin, yavaş ve dikkatli yazsın. Yazı çalışmalarını mutlaka yaptırın.

5 ÖDEVLER Kaç kişi güzel ödev yaptı etkinliğimiz var.
Güzel ödevler panoya etkinliğimiz var. Bunları hatırlatın. Ödevleri önemsemelerini sağlayın. Çok beğenilen ödevleri duvarına asın.

6 ÖDEVLER Özellikle hafta sonu için fotokopi dışında ödev veriyorum. Etkinlik ödevleri. Bu ödevleri yaparken konuyu anlamasını sağlayın. Birlikte yapın.

7 ŞİİR Ezberleme Hafta sonu şiir veriyorum. Mutlaka ezberlemesini sağlayın. Şiir okumanın ve konuşmanın gelişmesi açısından çok önemli. Ailecek şiir okuma zamanları yapın. Ailesinin önünde ezberlediği şiirleri okusun.

8 ŞİİR Ezberleme Tüm ezberlediği şiirleri bazı günlerde okutun. Siz de örnek okumalar yapın. Hafta sonları biraz daha dolu geçmeli. Şiir ve kitap okuma faaliyetlerine ağırlık verilmeli.

9 KİTAP okumalı Ben çocuklarda okuma alışkanlığı gelişsin diye her gün kitap değişiyorum. Kitabını okuyup bitirdiyse ve değişmediyse nedenini sorun. Soruya cevap veremeyen ya da okumasını beğenmediğim kitabı değişmem.

10 KİTAP okumalı Her ay bir sayı belirliyoruz onu geçmeye çalışsın.
Kitap dostu belgesi alması için destek olun, hatırlatın. Okuma ve anlama hızını geliştirebilecek en önemli çalışma bu. Lütfen dikkate alın.

11 KİTAP okumalı

12 ÖLÇME Değerlendirme Her hafta Cuma günü yapılacak.
Notla değerlendirme olmayacak. Amacımız anlamadığı, eksik öğrendiği konuları belirlemek. Kağıdın başında eksiklerini yazacağım mutlaka buna dikkat edin.

13 ÖLÇME Değerlendirme Yanlışlara odaklanmayın. Daha küçükler, yanlış yapabilirler. Bu konuda sürekli motive edici olun. Karşılaştırmalar yapmayın. Amacımız sadece öğrenme durumlarını tespit etmek. Amacımızdan sapmayalım.

14 Planlıyım Başarılıyım
Bu kağıtları, planlı çalışma alışkanlığı kazandırmak için dolduruyoruz. Eğer bir önemi kalmadıysa devam etmeyin. Artık faaliyetlerin sıralamasını yapmanızı istiyorum.

15 Planlıyım Başarılıyım

16 EK KAYNAK Ek kaynağa ihtiyacımız yok.
Görüşmelerimizde çocukların konuları hatırlamadıklarını söylüyorsunuz. Evinizde internet varsa tek önerebileceğim kaynak «morpakampüs»

17 Görsel Sanatlar Yaptığı her resmin arkasında bir numara var. Ürününü saklaması gerekiyor. Bitirmediği çalışmaları mutlaka evde tamamlasın. Resim dosyası ve tüm resimleri Cuma günleri mutlaka yanında olsun.

18 24 Kasım… Geçen yıl olduğu gibi, sınıfımızı ilgilendiren hediyeler alabilirsiniz. Şahsi hediye kesinlikle istemiyorum. Kalem, uç, tahta kalemi, küçük çikolata, gibi sınıfta kullanılabilecek şeyler olabilir.

19 Veli İletişimi Haftanın bir gününü, okul çıkışında veli görüşmelerine ayırmayı düşünüyorum. Öğrencilerle ilgili detaylı bilgi verebileceğim zamanlar olacak. Küçük gruplar halinde de olabilir.

20 İstek… Lütfen çocukların çantalarını taşımayın. Çantalar ağır değil.
Çocuğunuzu okul kapısından içeriye yalnız gönderin. Andımız ve İstiklal Marşı okunurken öğrencilerin sizi görebilecekleri yerde durmayın. Ders saat 8.15 te başlıyor…


"2/A SINIFI 2.VELİ TOPLANTISI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları