Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

.  Ödev konusunda biraz daha özenli olunmalı. Hemen kurtulmak için yapmamalı.  Ödevlere yazdığım uyarılara dikkat edilmeli.  Ödevleri yaparken doğru.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: ".  Ödev konusunda biraz daha özenli olunmalı. Hemen kurtulmak için yapmamalı.  Ödevlere yazdığım uyarılara dikkat edilmeli.  Ödevleri yaparken doğru."— Sunum transkripti:

1 

2  Ödev konusunda biraz daha özenli olunmalı. Hemen kurtulmak için yapmamalı.  Ödevlere yazdığım uyarılara dikkat edilmeli.  Ödevleri yaparken doğru cevabı kendisi bulmalı.  Yazı kuralına uygun olmalı.

3  Konuları unuttum, hatırlamıyorum sözlerini dikkate almayın, hatırlamaları için zorlayın.  En kötü ödevler hafta sonu yapılan ödevler oluyor. Hafta sonu çok fazla rahatlıyorlar.  Hafta sonu sadece bir kağıt yapılmamalı.

4  Yazı estetiği açısından soluk uç kullansın.Faber Castel 0.7  Yazı yazarken acele etmesin, yavaş ve dikkatli yazsın.  Yazı çalışmalarını mutlaka yaptırın.

5  Kaç kişi güzel ödev yaptı etkinliğimiz var.  Güzel ödevler panoya etkinliğimiz var.  Bunları hatırlatın. Ödevleri önemsemelerini sağlayın.  Çok beğenilen ödevleri duvarına asın.

6  Özellikle hafta sonu için fotokopi dışında ödev veriyorum. Etkinlik ödevleri.  Bu ödevleri yaparken konuyu anlamasını sağlayın.  Birlikte yapın.

7  Hafta sonu şiir veriyorum. Mutlaka ezberlemesini sağlayın.  Şiir okumanın ve konuşmanın gelişmesi açısından çok önemli.  Ailecek şiir okuma zamanları yapın. Ailesinin önünde ezberlediği şiirleri okusun.

8  Tüm ezberlediği şiirleri bazı günlerde okutun. Siz de örnek okumalar yapın.  Hafta sonları biraz daha dolu geçmeli.  Şiir ve kitap okuma faaliyetlerine ağırlık verilmeli.

9  Ben çocuklarda okuma alışkanlığı gelişsin diye her gün kitap değişiyorum.  Kitabını okuyup bitirdiyse ve değişmediyse nedenini sorun.  Soruya cevap veremeyen ya da okumasını beğenmediğim kitabı değişmem.

10  Her ay bir sayı belirliyoruz onu geçmeye çalışsın.  Kitap dostu belgesi alması için destek olun, hatırlatın.  Okuma ve anlama hızını geliştirebilecek en önemli çalışma bu. Lütfen dikkate alın.

11

12  Her hafta Cuma günü yapılacak.  Notla değerlendirme olmayacak.  Amacımız anlamadığı, eksik öğrendiği konuları belirlemek.  Kağıdın başında eksiklerini yazacağım mutlaka buna dikkat edin.

13  Yanlışlara odaklanmayın. Daha küçükler, yanlış yapabilirler.  Bu konuda sürekli motive edici olun.  Karşılaştırmalar yapmayın.  Amacımız sadece öğrenme durumlarını tespit etmek. Amacımızdan sapmayalım.

14  Bu kağıtları, planlı çalışma alışkanlığı kazandırmak için dolduruyoruz.  Eğer bir önemi kalmadıysa devam etmeyin.  Artık faaliyetlerin sıralamasını yapmanızı istiyorum.

15

16  Ek kaynağa ihtiyacımız yok.  Görüşmelerimizde çocukların konuları hatırlamadıklarını söylüyorsunuz.  Evinizde internet varsa tek önerebileceğim kaynak «morpakampüs»

17  Yaptığı her resmin arkasında bir numara var. Ürününü saklaması gerekiyor.  Bitirmediği çalışmaları mutlaka evde tamamlasın.  Resim dosyası ve tüm resimleri Cuma günleri mutlaka yanında olsun.

18  Geçen yıl olduğu gibi, sınıfımızı ilgilendiren hediyeler alabilirsiniz.  Şahsi hediye kesinlikle istemiyorum.  Kalem, uç, tahta kalemi, küçük çikolata, gibi sınıfta kullanılabilecek şeyler olabilir.

19  Haftanın bir gününü, okul çıkışında veli görüşmelerine ayırmayı düşünüyorum.  Öğrencilerle ilgili detaylı bilgi verebileceğim zamanlar olacak.  Küçük gruplar halinde de olabilir.

20  Lütfen çocukların çantalarını taşımayın. Çantalar ağır değil.  Çocuğunuzu okul kapısından içeriye yalnız gönderin.  Andımız ve İstiklal Marşı okunurken öğrencilerin sizi görebilecekleri yerde durmayın.  Ders saat 8.15 te başlıyor…


".  Ödev konusunda biraz daha özenli olunmalı. Hemen kurtulmak için yapmamalı.  Ödevlere yazdığım uyarılara dikkat edilmeli.  Ödevleri yaparken doğru." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları