Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

OKUR YAZARLIK EĞİTİMİ - KOYE

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "OKUR YAZARLIK EĞİTİMİ - KOYE"— Sunum transkripti:

1 OKUR YAZARLIK EĞİTİMİ - KOYE
GALATA ROTARY KULUBÜ İLE BİRLİKTE OKÇU MUSA İLKOKULUNDA 15 ÖĞRENCİLİK SINIF AÇILMIŞ VE EĞİTİM TAMAMLANMIŞTIR. ŞENİZ AYTAÇ VE ŞERİFE AKIN’A İLAVETEN ROTARYEN EŞLERİ MELEK BAYRI, ÜLFET ANKARALI VE FİGEN FINDIKOĞLU GEREKLİ EĞİTİM PROGRAMINA KATILMIŞ VE SERTİFİKA ALMIŞLARDIR.

2 KULÜP İÇİ EĞİTİM TOPLANTILARINDAKİ KONUŞMACILAR AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞ
ROTARY EĞİTİMİ KULÜP İÇİ EĞİTİM TOPLANTILARINDAKİ KONUŞMACILAR AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞ BULUNMAKTADIR. GEÇMİŞ DÖNEM GUV. ŞAFAK ALPAY BÖLGE MESLEK HİZ.KOM.BŞK. FİGEN YILDIZTEKİN GENÇLİK HİZMETLERİ KOM.BŞK. MURAT ÇELİK EŞLEŞTİRİLMİŞ BAĞIŞLAR KOM.BŞK. OĞUZ ÖZDEMİR ROTARY EĞİTİM ENSTİTÜSÜ BŞK. H.TAHSİN TUĞRUL 14 ARALIK TARİHLİ REE SEMİNERİNE KATILIM 9 KİŞİ. YILI ASAMBLESİNE KATILIM 14 KİŞİ. YILI BÖLGE KONFERANSINA KATILIM 8 KİŞİ.

3 YOKSULLUKLA MÜCADELE KULUBÜMÜZDE, BURS YÖNETMELİĞİ HAZIRLANMIŞ OLUP, İKİNCİ ROTARY YARI YILINDA ÜÇ ÖĞRENCİYE BURS VERİLMİŞTİR. BU BURSLAR, KOYE EĞİTİMİNE KATILAN KİŞİLERİN OKÇU MUSA İLKOKULUNDA OKUYAN ÇOCUKLARI ARASINDAN SEÇİLMİŞTİR.

4 SAĞLIK KOYE EĞİTİME KATILAN TÜM ÖĞRENCİLERİN AİLELERİNE ÜYEMİZ DEMET MİDİLLİOĞLU TARAFINDAN DİŞ TARAMASI YAPILMIŞTIR.

5 ROTARY AİLESİ EŞLER, KOYE PROJESİNİ YÜRÜTMEKTEDİRLER. EŞLER KULÜBÜN BÜTÜN PROJELERİNE KATKIDA BULUNMAKTA VE AYLIK TOPLANTILAR İLE FAALİYETLERİNİ PLANLAMAKTA VE FON YARATMAKTADIRLAR. FONLAR : EKOLOJİK SEBZE SATIŞI ÇORAP SATIŞI USTALARA SAYGI KONSERİ BİLET SATIŞI

6 ÜYE GELİŞTİRME ve MUHAFAZA
ÜYE SAYISI 30’DUR. OCAK-HAZİRAN DÖNEMİNDE 5 ÜYE KAZANILMIŞTIR. 24 – 25 NİSAN TARİHİNDE ROTARY AİLESİ OLARAK SAPANCA LALE OTEL’DE FAALİYET YILI GALATA ROTARY VİZYON-KAMP DÜZENLENMİŞTİR. İKİNCİ YARI YILDA ÜÇ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILMIŞTIR. TÜM ÜYELERİNİN ARALARINDA KOLAY İLETİŞİM KURABİLMELERİ İÇİN MAİL GRUBU OLUŞTURULMUŞ VE HİZMETE GİRMİŞTİR. DERGİ AYINDA YÖREDEKİ KİŞİ VE KURULUŞLARA (ÜNİVERSİTE, OKUL, İBADETHANE, RESMİ DAİRELER GİBİ) ÖZELLİKLE KULÜBÜMÜZÜN KURULUŞUNUN YAYINLANDIĞI ROTARY DERGİSİ DAĞITILMIŞTIR.

7 GENÇLİK GALATA ROTARY KULÜBÜNÜN YAPACAĞI GENÇLİK FORMUNA
KULÜPÇE KATILANACAK VE DESTEK VERİLECEKTİR. GALATA’DAKİ İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK DÜNYA BARIŞI KONULU RESİM YARIŞMASI DÜZENLENMİŞTİR. ÖDÜLLER : 1. OLAN ÖĞRENCİYE 1 YILLIK RESİM EĞİTİMİ. 2. OLAN ÖĞRENCİYE 1 YILLIK KİTAP VE KIRTASİYE GİDERLERİ 3. A) YARIŞMAYA KATILANLARA ÜCRETSİZ DİŞ TARAMASI, B) MANSİYON ALAN ÖĞRENCİLER BU SEZON İKİ ADET ÇOCUK OYUNUNA GÖTÜRÜLECEKTİR. C) 1. MANSİYON ALAN ÖĞRENCİYE DE YAPI KREDİ YAYINI ÇOCUK KİTAPLARI SERİSİ HEDİYE EDİLMİŞTİR. OKÇU MUSA İLKOKULUNDA 18 KİŞİLİK GALATA ROTARY BANDOSU KURULMUŞ, BÜTÜN ENSTRÜMANLARI KULÜBÜMÜZ TARAFINDAN KARŞILANMIŞTIR.

8 MESLEK HİZMETLERİ ALANI
FİLATELİST ARMAN ARIKAN’A MESLEK ÖDÜLÜ VERİLMİŞTİR. AVUSTURALYA POSTA İDARESİ’NCE FİLATELİYE YAPTIĞI KATKILARINDAN DOLAYI ADINA PUL BASTIRILAN ARMAN ARIKAN, DÜNYADA FİLATELİ KONUSUNDA ADINA PUL BASTIRILAN TEK TÜRK OLDUĞUNDAN, MESLEĞİNDEKİ BAŞARISI SEBEBİ İLE BU ÖDÜL VERİLMİŞTİR. TARİHİ SAATLERİN TAMİRİ KONUSUNDA ÜLKEMİZDEKİ ENDER USTALARDAN BİRİ OLAN SN. RECEP GÜRGEN’E ÜSTÜN BAŞARI MESLEK ÖDÜLÜ VERİLMİŞTİR. ÜYEMİZ AYDIN BAYRI’NIN TEKNOTEL UYDU YER İSTASYONU’NA İLKBAHARDA MESLEK GEZİSİ DÜZENLENMİŞTİR. ÜYEMİZ AYDIN BAYRI ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNDEN EN AZ ÜÇ ÖĞRENCİYE STAJ İMKANI SAĞLAYACAKTIR. 4’LÜ DENEY KİTAP AYIRACI BASTIRILMIŞ VE GALATA YÖRESİNDEKİ KİTAP VE KIRTASİYECİLERE DAĞITILMIŞTIR.

9 UR VAKFI PROGRAMLARI KAZANILAN BENEFACTOR 1 KİŞİ (Şeniz AYTAÇ) MADDİ KATKI ŞEKLİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR. KATKI KURUCU KULÜP GALATA ROTARY’NİN KREDİSİNE SAYILMIŞTIR. İHSAN AYDIN BAYRI EGEMEN GÜRSEL ANKARALI GÜNGÖR KEŞÇİ “PAUL HARRIS DOSTU” OLMUŞLARDIR. İKİSİ ŞARTSIZ, BİR TANESİ ÇOCUK FELCİ KAMPANYASI BAĞIŞ ŞEKLİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

10 IST.VALİLİĞİ ROTARY ÇOCUK EVİ
ROTARY AİLESİ KOMİTESİNCE, EŞLER İÇİN ÇOCUK EVİNDE BİR TOPLANTI DÜZENLENMİŞ VE GENÇ KULÜBÜMÜZÜN EŞLERİNİN ROTARY ÇOCUK EVİ KONUSUNDA BİLGİLENMELERİ TEMİN EDİLMİŞTİR.

11 POLIO PLUS ÇOCUK FELCİ KAMPANYASI İÇİN ULUSLAR ARASI ROTARY’YE GEREKLİ KATKI YAPILMIŞTIR. ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE DÜZENLENEN USTALARA SAYGI KONSERİNDEN EKOLOJİK SEBZE SATIŞLARINDAN, ÇORAP SATIŞLARINDAN, GALATA GEZİSİNDEN VE EŞLERİN AYLIK TOPLANTI İLE TEMİN ETTİKLERİ GELİRLERDEN BU KATKI İÇİN FON OLUŞTURULMASI SAĞLANMIŞTIR.

12 2420. BÖLGE VAKFI

13 DÖNEM ÖRNEK PROJESİ KONSER (USTALARA SAYGI)
MESLEK, GENÇLİK VE SAĞLIK KONULARINI KAPSAYAN BİR PROJE YAPILMIŞTIR. MESLEK : ATATÜR KÜLTÜR MERKEZİNDE DÜZENLENEN KONSERDE, TÜRK SANAT MÜZİĞİNİN DEĞERLİ USTALARI PROF. DR. ALÂEEDDİN YAVAŞCA VE PROF. DR. SELÂHATTİN İÇLİ’NİN ESERLERİYLE BİR REPERTUAR OLUŞTURULMUŞ VE KENDİLERİNE VERİLMEK ÜZERE USTALARA SAYGI PLAKETLERİ HAZIRLANMIŞTIR. GENÇLİK : BU KONSERE, SOLİST OLARAK İTÜ KONSERVATUARI MEZUNU GENÇ YILDIZLAR LEVENT KAYA, FİLİZ YILDIZBAŞOĞLU VE ERDİNÇ ERARSLAN’IN KATILIMLARI SAĞLANMIŞ VE GENÇLERE TEŞVİK VE DESTEK SAĞLANMIŞTIR.

14 DÖNEM ÖRNEK PROJESİ SAĞLIK :
KONSERİN TÜM GELİRLERİ DÜNYADAN ÇOCUK FELCİ’NİN KALDIRILMASI KAMPANYASINDA KULLANILMAK ÜZERE OLUŞTURULULAN FONA AYRILMIŞTIR.

15 DÖNEM ÖRNEK PROJESİ KONSERİN ORGANİZASYONU İÇİN (7) YEDİ KOMİTE KURULMUŞTUR. TANITIM KOMİTESİ : KONSERİN DUYURULMASI, BASIN BÜLTENİ HAZIRLANMASI VE GÖNDERİLMESİ, AFİŞLERİN HAZIRLANMASI VE ASILMASI, DAVETİYE, PANKART VE PROGRAMIN BASILMASI VE HALKLA İLİŞKİLER, FON YARATMA KOMİTESİ : SPONSOR BULUNMASI, DAVETİYELERİN BAĞIŞ KARŞILIĞI DAĞITILMASI, SALON KOMİTESİ : SALON DÜZENİ, SAHNE, SES VE IŞIK DÜZENİ, SAHNEDE KONSER PANKARTININ ASILMASI, FUAYEDE SPONSOR MASALARININ YERLEŞTİRİLMESİ VE ROTARY MASASI OLUŞTURULMASI, AKM TEKNİK VE İDARİ EKİBİ İLE İLİŞKİLER, PROTOKOL KOMİTESİ : PROTOKOLUN BELİRLENMESİ, PROTOKOLA GÖNDERİLECEK YAZI VE DAVETİYELERİN OLUŞTURULMASI, PROTOKOL KONFİRMASYONLARININ KESİNLEŞTİRİLMESİ, DAVETLİLERİN VE KONUKLARIN KARŞILANMASI VE UĞURLANMASI,

16 DÖNEM ÖRNEK PROJESİ ÖDÜL KOMİTESİ : ÖDÜL PLAKETLERİNİN DİZAYNI, HAZIRLANMASI VE PLAKETLERİN VERİLMESİ, ULAŞIM KOMİTESİ : SANATÇI VE ENSTRÜMANLARIN SALONA ZAMANINDA ULAŞMALARINI SAĞLAMAK İÇİN KONSER GÜNÜ TÜMÜ İLE TEMASA GEÇİLMESİ VE BİR PROBLEM OLMASI HALİNDE ÇÖZÜMLENMESİ, SAĞLIK KOMİTESİ : KONSER SIRASINDA OLABİLECEK BİR SAĞLIK SORUNUNA KARŞI ÖNLEM ALINMASI KONULARINDA GÖREV PAYLAŞIMI YAPILMIŞ VE PROJEYE KOMİTELERDE TÜM KULÜP ÜYELERİNİN GÖREV ALARAK KATKILARI SAĞLANMIŞTIR.

17 KULÜP ÖRNEK ROTARY PROJESİ
GELECEKTE, GALATA YÖRESİ İLE İLGİLİ KULÜP ÖRNEK ROTARY PROJESİ’NİN ALT YAPISINI OLUŞTURMAK, GALATA BÖLGESİNDE YAPILABİLECEK HİZMETLERİ VE GALATA’YI TANITMAK AMACIYLA WEB SAYFASI HAZIRLANACAKTIR.


"OKUR YAZARLIK EĞİTİMİ - KOYE" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları