Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Meriç Belediyeler Birliği Faaliyetler & Planlar. Hakkımızda  Meriç Belediyeler Birliği Trakya bölgesindeki 19 üye belediye ile 2003 yılında kurulmuştur.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Meriç Belediyeler Birliği Faaliyetler & Planlar. Hakkımızda  Meriç Belediyeler Birliği Trakya bölgesindeki 19 üye belediye ile 2003 yılında kurulmuştur."— Sunum transkripti:

1 Meriç Belediyeler Birliği Faaliyetler & Planlar

2 Hakkımızda  Meriç Belediyeler Birliği Trakya bölgesindeki 19 üye belediye ile 2003 yılında kurulmuştur.

3 Misyon - Vizyon  Misyon Meriç Belediyeler Birliğinin misyonu, uluslararası ilişkiler, mevzuat eğitimi ve ortak yerel problemlerin çözümü konularında belediyelerin ihtiyaçlarını sağlamaktır.  Vizyon Meriç Belediyeler Birliği’nin misyonu uluslararası ilişkiler, mevzuat eğitimi ve ortak yerel problemlerin çözümü konularında belediyelerin tüm ihtiyaçlarını sağlayacak bölgenin en etkin bilgi merkezi olmaktır.

4 Faaliyet Alanı – 1 Mevzuat Konusunda Çalışmalar  Meriç Belediyeler Birliği’nin başlıca işlevi üye belediyeler için mevzuatta mevcut ve değişen uygulamaları öğretmek ve kolay bir şekilde uygulamaktır. Bu bağIamda birlik bu konu ile ilgili faaliyetleri yürütmektedir.

5 Devamlı Faaliyetler •Bilgi Bülteni (Aylık) o Meriç Belediyeler Birliği belediyelerle ilgili mevzuat değişikliklerini takip ederek aylık bültenler hazırlar ve elektronik ortamda üyelerine iletir. o Bilgi bülteni içerisinde üye belediyelerin yararlanabileceği “Hibe Fonları” hakkında haberler yayınlanır. •Soru – Cevap Servisi o Meriç Belediyeler Birliği üye belediyelerin mevzuat ve uygulamaları hakkındaki sorularını toplar ve ilgili uzmanlarla görüşerek üye belediyelere soruların cevaplarını iletir. •Eğitim Seminerleri: o Meriç Belediyeler Birliği, Türkiye’deki tüm yerel yönetimlerin kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla eğitim programları düzenler.

6 Seçilmiş Geçen Faaliyetler •Bilgilendirme Toplantısı AB ve AB Mali Yardımları ; Ekim 30,2009 •Meriç Belediyeler Birliği, 2009 yerel seçimleri sonrasında yeni belediye başkanı ve meclis üyelerine AB ve AB Mali Yardımları konusunda “Bilgilendirme Toplantısı “ düzenlemiştir. Toplantıda aşağıdaki konular ele alınmıştır; • - Avrupa Birliği’nin doğuşu - Türkiye – Avrupa Birliği İlişkileri - AB kapsamında Türkiye’nin Finans Kaynakları - Belediyelerin başvurabilecekleri Finansal Programları Toplantıya Edirne’deki tüm belediye başkanları ve meclis üyeleri davet edilmiştir.

7 Faaliyet Alanları - 2 Uluslararası İlişkiler •Meriç Belediyeler Birliği’nin başlıca işlevi dış ülkelerle ilişkiler geliştirmek, karşılıklı bilgi,deneyim ve en iyi uygulamaları paylaşmaktır. Bu bağlamda Birlik, bu konularla ilgili projeler geliştirmektedir.

8 Seçilmiş Geçen Faaliyetler  Evros Birliği Ziyaret Programı,Yunanistan o Meriç Belediyeler Birliği olarak 15-16-17 Ocak 2004 tarihlerinde Yunanistan Evros Birliği ve Tichero Belediyesi ziyaret edildi. o Bu bağlamda Tichero Belediye Başkanı, Evros Birliği Yetkilileri ve Meclis Üyeleri ile karşılıklı bilgi paylaşımına dayalı ‘AB Fonlarından Yararlanma’ konulu bir toplantı yapılmıştır.

9 Faaliyet Alanları - 3 Bölgesel Kalkınma  Meriç Belediyeler Birliği’nin başlıca işlevi bölgede belediye hizmetlerinin kalitesini etkileyen ortak sorunları gündeme getirmek ve ulusal düzeyde destekle bu sorunlara çözüm sağlamaktır.  Bu çerçevede birincil sorunlar Birlik Meclisi tarafından belirlenecek, etkinlikler ve uygulamaya dönük çözüm odaklı projeler Birlik personeli tarafından geliştirilecektir.  2011 için belirlenen ortak bölgesel sorun “Ergene Havzası ve Çevre Kirliliği” dir.

10 Seçilmiş Geçen Faaliyetler •Meriç Belediyeler Birliği, Hizmetiçi Eğitim Semineri, Aralık 11-13, 2009 o Meriç Belediyeler Birliği olarak Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ve Belediye Personellerini bilgilendirmek amacıyla Personel ve Mali Yönetim Mevzuatı konularında bir seminer düzenlenmiştir. o Seminerin amacı yerel hizmetlerin daha etkin ve verimli yürütülmesine katkıda bulunmaktır. o Seminer Trakya Bölgesi belediyelerinin katılımı ile 11-13 Aralık 2009 tarihlerinde Edirne’de gerçekleştirilmiştir.


"Meriç Belediyeler Birliği Faaliyetler & Planlar. Hakkımızda  Meriç Belediyeler Birliği Trakya bölgesindeki 19 üye belediye ile 2003 yılında kurulmuştur." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları