Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TBB Eğitim Merkezi Seminerleri Ekim 2005 - Haziran 2006 Dönemi Değerlendirmesi Eğitim ve Tanıtım Grubu Temmuz, 2006.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TBB Eğitim Merkezi Seminerleri Ekim 2005 - Haziran 2006 Dönemi Değerlendirmesi Eğitim ve Tanıtım Grubu Temmuz, 2006."— Sunum transkripti:

1 TBB Eğitim Merkezi Seminerleri Ekim 2005 - Haziran 2006 Dönemi Değerlendirmesi Eğitim ve Tanıtım Grubu Temmuz, 2006

2 Giriş Bu çalışma, TBB Eğitim Merkezi’nde Ekim 2005 – Haziran 2006 Dönemi’nde düzenlenen seminerlere ilişkin verilerin derlenmesi sonucu oluşmuştur. Çalışmada yer alan grafikler, Birliğimizin gerçekleştirdiği eğitim faaliyetlerine katılan bankacıların cinsiyet, yaş, unvan, şube/genel müdürlükten katılım, bankacılık deneyimleri, eğitim durumları gibi kriterleri hakkında bilgi sahibi olmamıza yardımcı olacaktır. Çalışma, ayrıca üçer aylık dönemlerde, “Eğitim Kataloğu” muzda bulunan 12 ana konu başlığı altında yer alan seminerlere ilişkin katılımcı dağılımlarını içermektedir. Aynı zamanda her konu başlığının genel toplam içinde oransal dağılımını da görmek mümkündür. Bilgilerinize sunarız.

3 Değerlendirme TBB Eğitim Merkezi’nde I. Dönem 80 adet seminer düzenlenmiş olup 2 seminer yeterli başvuru almadığından iptal edilmiştir. II. Dönem 96 adet seminer gerçekleştirilmiş ve III. Dönem 97 adet seminer düzenlenmiş olup, 6 seminer yeterli başvuru sağlanamadığından iptal edilmiştir. TBB Eğitim Merkezi’nde I. Dönem 3290 adet başvuru 1647 adet katılım sağlanmış olup, II. Dönem 3884 adet başvuru 1927 adet katılım ve III. Dönem 4247 adet başvuru 1934 adet katılım gerçekleştirilmiştir. Başvurular, eğitim merkezi’nin salon kapasitesinin elverdiği ölçüde karşılanmaktadır. Bu dönem de, eğitim merkezi sınıfları %100 doluluk oranıyla kullanılmıştır. “Ekim 2005 - Haziran 2006 Eğitim Yılı”na bütünü itibariyle bakıldığında TBB Eğitim Merkezi’nde en çok başvuru alan ve katılım sağlanan seminerler “Finans” ana başlığı altında sunulan seminerler olup, diğer başvurusu yoğun olan gruplar ise, İnsan Kaynakları; Krediler; Ekonomi ve Hukuk ana başlığı altında sunulan seminerlerdir. Grafiklerden de takip edilebileceği gibi, Bireysel-Elektronik Bankacılık; Dış İşlemler; Muhasebe; Hazine Yönetimi; Satış Pazarlama seminerleri toplam dağılım içinde hemen hemen eşit oranlarda başvuru almıştır. Katılım dağılımları banka grupları açısından incelendiğinde, katılım yoğunluğu sırasıyla Özel Sermayeli Ticaret Bankaları; Türkiye’de Kurulmuş Yabancı Bankalar; Özel Sermayeli Mevduat Kabul Etmeyen Bankalar; Kamusal Sermayeli Ticaret Bankaları olarak gerçekleşmiştir. Seminerlerimize, üye bankalarımızın yanı sıra katılım bankaları ve banka dışı kurumlardan da katılım sağlanmıştır.

4 Değerlendirme “Cinsiyet” ayrımına bakıldığında tüm yıl boyunca bayan katılımcıların ağırlıkta olduğu görülmektedir. “Yaş grupları” kriter olarak ele alındığında, her üç dönem için de 25-35 yaş aralığında en çok katılım sağlandığı, bunu 25 yaş ve alt yaş grubunun izlediği, en son sırada 35 yaş ve üstü grubun yer aldığı görülmektedir. Seminerlere katılanların “Unvan grupları”na göre dağılımında uzman seviyesindeki grubun ağırlıklı olarak önde yer aldığı, orta kademe yönetici grubu ve uzman yardımcısı grubunun her üç dönemde de seminerlerimize birbirine yakın oranlarda katılım sağladığı gözlenmiştir. “Şube ve genel müdürlük”ten katılımlar incelendiğinde ise, tüm yıl boyunca şubelerden daha yoğun bir katılım gerçekleşmiş olduğu görülmektedir. “İş deneyimleri”ne göre değerlendirme yapıldığında, her üç dönemde de 5-8 senelik deneyimi olan katılımcıların ağırlıklı olarak katılım sağladığı görülmektedir. Bu sırayı %25 ile 2-5 senelik deneyimi olan katılımcılar izlemektedir. Seminerlere 8 seneden fazla deneyimi olan katılımcıların katılım yüzdesi 24, 2 seneden az deneyimi olan katılımcıların oranı ise %18 olarak gerçekleşmiştir. “Eğitim durumları”na göre incelendiğinde, en yüksek katılımın lisans derecesine sahip olan katılımcılardan sağlandığı, bunu yüksek lisans; lise ve ön lisans derecelerine sahip katılımcıların takip ettiği görülmektedir.

5 Ekim 2005 Haziran 2006 Eğitim Dönemi Katılım Dağılımları

6

7

8

9

10

11 Ekim 2005 Haziran 2006 Eğitim Dönemi Gerçekleştirilen Seminerler

12 Ekim 2005 Haziran 2006 Eğitim Dönemi Başvuru ve Katılımlar

13 Ekim Haziran 2006 Eğitim Dönemi Seminer Konularına Göre Katılımlar

14

15

16 Ekim Haziran 2006 Eğitim Dönemi Banka Grupları ve Seminer Konularına Göre Katılımlar

17

18


"TBB Eğitim Merkezi Seminerleri Ekim 2005 - Haziran 2006 Dönemi Değerlendirmesi Eğitim ve Tanıtım Grubu Temmuz, 2006." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları