Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TRAFİK İLE İLGİLİ ÖGELERİ ÖĞRENİYORUM Trafiği düzenlemek için trafik işaretleri kullanılır. Şehir içinde bulunan ve ana trafiğe açık olan yol anayol.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TRAFİK İLE İLGİLİ ÖGELERİ ÖĞRENİYORUM Trafiği düzenlemek için trafik işaretleri kullanılır. Şehir içinde bulunan ve ana trafiğe açık olan yol anayol."— Sunum transkripti:

1

2 TRAFİK İLE İLGİLİ ÖGELERİ ÖĞRENİYORUM

3 Trafiği düzenlemek için trafik işaretleri kullanılır. Şehir içinde bulunan ve ana trafiğe açık olan yol anayol dur.

4 Trafiği düzenlemek ve denetlemek benim görevim. Sizden ricam, hem kendinizin hem de başkalarının güvenliği için trafik işaret ve levhalarıyla benim uyarılarıma dikkat etmeniz. Kalabalık cadde ve sokaklarda karşıdan karşıya geçerken lütfen beni kullanınız.Böylece karşıdan karşıya geçişiniz daha güvenli olur.

5 T rafikte benimle karşılaşırsanı z ışığımın rengine mutlaka dikkat etmelisiniz. Işığımın kırmızı yanıyorsa yol size kapalıdır. Bunun için durup beklemelisiniz. Işığım yeşil yanıyorsa yol size açıktır. Bu durumda karşıdan karşıya geçebilirsiniz Karşıya geçişlerinizde trafik ışığı, üst veya alt geçit yoksa benden yararlanabilirsiniz. Ama yine de çok dikkatli olmalısınız.

6 Yaşasın, sıra bize geldi ! Bakın, biz bir taşıtız. İnsan, hayvan ve yük taşımak için kullanılırız. Yayaların güvenli bir şekilde yürüdükleri alan yaya kaldırımıdır.

7 Yerleşim bölgelerinde caddeye göre daha dar ve kısa yoldur. Okulların çevresinde bulunan özellikle öğrencilerin geçmesi için trafik işareti ile belirlenmiş alanlara okul geçidi denir.

8  Beni Dinlediğiniz İçin Teşekkürler …  Adı : Eylül  Soyadı: Altun  No: 697  Sınıfı : 4/A


"TRAFİK İLE İLGİLİ ÖGELERİ ÖĞRENİYORUM Trafiği düzenlemek için trafik işaretleri kullanılır. Şehir içinde bulunan ve ana trafiğe açık olan yol anayol." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları