Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Saygıdeğer Öğretmenim ve Sevgili Arkadaşlar Bugün trafik kurallarından bazılarını sizinle paylaşmak istiyorum!!! Trafik kurallarını öğrenmek, uygulamak,

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Saygıdeğer Öğretmenim ve Sevgili Arkadaşlar Bugün trafik kurallarından bazılarını sizinle paylaşmak istiyorum!!! Trafik kurallarını öğrenmek, uygulamak,"— Sunum transkripti:

1

2 Saygıdeğer Öğretmenim ve Sevgili Arkadaşlar Bugün trafik kurallarından bazılarını sizinle paylaşmak istiyorum!!! Trafik kurallarını öğrenmek, uygulamak, uymayı alışkanlık haline getirmek trafik kazalarından korunmak için en temel yoldur.

3 Bunları Biliyor musunuz? Trafik Nedir ? İnsanların, hayvanların ve araçların yol üzerindeki hal ve hareketleridir. Yaya Nedir ? Araçlarda bulunmayan, karayolunda hareketsiz veya hareket halinde bulunan insandır.

4 Trafik Kurallarına Neden Uymamız Gerekir? Trafikte Tehlikelerden Korunmak Ve Tehlike Oluşturmamak İçin,

5 TRAFİK KURALLARI Yolcuların uyması gereken kurallar: Araca güvenli bir şeklide inip binerler. Araçta emniyet kemerini bağlarlar. Diğer yolculara saygılı davranırlar. Sürücü ile konuşarak veya yüksek sesle konuşarak sürücünün dikkatini dağıtmazlar.

6 TRAFİK KURALLARI Yayaların uyması gereken trafik kuralları: Sokakta kaldırımlardan veya yayalar için ayrılmış yerlerden yürürler. Karşıdan karşıya yaya geçitlerinden geçerler. Trafik ışıklarına ve trafik görevlilerine uyarlar. Trafikte tehlikeli davranışlardan kaçınırlar.

7 TRAFİK KURALLARI Çocukların uyması gereken kurallar: Güvenli alanlarda yürürler ve oynarlar. Yaya olarak trafik işaretlerine ve levhalarına uyarlar. Büyüklerin ve trafik görevlilerinin uyarılarını dinlerler. Sokakta, araçta ve oyun alanlarında dikkatli davranırlar.

8 Yolun Karşısına Nerelerden Ve Nasıl Geçilir?

9 Yaya Geçidinden Geçmeliyiz (Işıksız Kavşak-Geçitler)

10 Karşıya Nasıl Geçilir ? Asla Çapraz Geçmeyin

11 Üst ve alt geçitlerini Kullanmalıyız Üst Geçitleri Kullanmalıyız Alt geçitleri Kullanmalıyız

12 Karşıya geçerken asla dikkatinizi dağıtmayınız. Arkadaşlarınızla koşma ve şaka yapmayınız. Araçlar size uzak olabilir ancak hızlı geliyorlarsa... Araçları beklemeli ve yola kesinlikle inmemeliyiz.

13 Park etmiş araçların arasından diğer araçları görmek zordur. Taşıtları görebilmek için park halindeki araçların yol tarafında durunuz.

14 Yetersiz görüşlü yollarda karşıya geçerken dikkatli olunuz. Göz göze gelerek niyetinizi belli ediniz.

15 Geçide gelmeden çok önce yeşil yanmış ise, Işığa yetişmek için koşmamalı, Bir sonraki ışığı beklemelisiniz. Yeşil ışığı yol kenarında iki adım mesafede bekleyiniz.

16 Size yeşil ışık yanmış olsa da Araçların tamamen durmasını bekleyiniz. Kavşaklarda trafik polisi varsa, Polisin işaretlerini gözleyiniz.

17 Kaldırımsız yolda; Gidiş istikametine göre Yolun sol tarafından yürümeliyiz. Karşıdan gelen aracı görmemizi sağlar. Kaldırımlı yolda; dükkanlar tarafından yürüyün.

18 Yollarda oynamayalım. Okula gidip gelirken hangi yolu seçersiniz ? Araç trafiğinin az olduğu, Trafik yönünden güvenli yolları seçmeliyiz

19


"Saygıdeğer Öğretmenim ve Sevgili Arkadaşlar Bugün trafik kurallarından bazılarını sizinle paylaşmak istiyorum!!! Trafik kurallarını öğrenmek, uygulamak," indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları