Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

PADOR-Potansiyel Başvuru Sahiplerine Ait Verilerin Online Kaydı Temmuz 2012.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "PADOR-Potansiyel Başvuru Sahiplerine Ait Verilerin Online Kaydı Temmuz 2012."— Sunum transkripti:

1 PADOR-Potansiyel Başvuru Sahiplerine Ait Verilerin Online Kaydı Temmuz 2012

2 PADOR-Potansiyel Başvuru Sahiplerine Ait Verilerin Online Kaydı  PADOR, Avrupa Komisyonu’nun dış yardımları kapsamında hibe almak isteyen potansiyel başvuru sahiplerinin kuruluşlarına ait bilgiler içerir  Kuruluşların kendilerine ait bilgileri kaydetmesine ve düzenli olarak güncellemesine olanak sağlayan bir on- line veri tabanıdır.

3 PADOR-Potansiyel Başvuru Sahiplerine Ait Verilerin Online Kaydı  Avrupa Komisyonu tarafından başvuru sahiplerinin işletme ve finansal kapasitesinin değerlendirilmesi amacı ile kullanılır.  Ayrıca, dünya çapında da kullanılır.  Başvuru sahiplerinin, başvuru forumlarında belirtmelri gereken Europeaid ID kimlik numarası alabilmesi için kayıt olması gerekir.

4 İlkeler  Gerçek kişiler dışında tüm kuruluşlar PADOR’a başvurmalıdır.  Tüzel kişiler, bu Teklif Çağrısında: Ltd. ve Şahıs Şirketleridir (Düzeltme 1) Her ikisi de PADOR'a kayıt yaptırmalıdırlar.  25.000 Avrodan az hibe başvurusunda bulunacak olan başvuru sahipleri PADOR'a kayıt olmak zorunda değildirler.

5 PADOR’a Kayıt Nasıl Yapılır  İlk önce kullanıcı adı ve şifrenizin olması gereklidir  Bu bilgileri PADOR web sitesinden alabilirsiniz: http://ec.europa.eu/europeaid/work/onlines ervices/pador/index_en.htm

6 PADOR’a Kayıt Nasıl Yapılır 1. Adım-Başlarken Kurum için gerekli olanlar:  Düzenli bir internet bağlantısı  Varsa kuruluşunuz için bir e-mail adresi/birey olarak kendinize ait bir email adresi  Kullanıcı adı ve ECAS şifresi

7 PADOR’a Kayıt Nasıl Yapılır Kuruluşunuzla ilgili aşağıdaki bilgileri doldurmalısınız:  Şirketin kuruluş tarihi ve şirketinizin türü  Şirketinizin hedef grupları  Şirketinizin faaliyette bulunduğu sektörler ve coğrafi alanlar  yukarıda belirttiğiniz alanlarda şirketinizin tecrübesi (sayı, süre, proje sayıları gibi)  Şirketinizin finansal verileri ve kaynakları Yerel yasalar çerçevesinde elde edinilen dokümanlar kabul edinilir. Ve bu dokümanların tercüme edilmesine de gerek yoktur.

8 PADOR’a Kayıt Nasıl Yapılır 2. Adım- Kişisel Kimlik Tanımlama  PADOR web sayfasına giriniz: http://ec.europa.eu/europeaid/work/onlineservice s/pador/index_en.htm  Daha önce edindiğiniz ECAS şifrenizle giriş yapınız.

9 PADOR’a Kayıt Nasıl Yapılır  Doldurulması zorunlu TÜM alanları doldurunuz:  Şirketle ilgili veriler (Şirketin adı, Şirketin emaili, Yasal şekli, Ülke, Posta Kodu ve/veya P.O Box  Sizinle ilgili bireysel verileri giriniz: ((Adınız ve Soyadınız, email adresiniz, tekrar yazarak email adresinizi konfirme ediniz).  Anahtar Kodu (sol taraftaki kutuda verilen karakterleri boş alana yazınız)

10 PADOR’a Kayıt Nasıl Yapılır  “GÖNDER” tuşuna basınız  Kuruluş/şirketlerin Listesi – ekranda beliren listede kurumunuzun yer alıp almadığını kontrol ediniz ve eğer kurumunuz bu listede yer alıyorsa Gönder tuşuna. Bu aşamadan sonra şifrenizi nasıl oluşturacağınıza dair bir e-posta alacaksınız.

11 PADOR’a Kayıt Nasıl Yapılır  Ardından, kuruluş, PADOR tüm PADOR ekranlarındaki bilgilerle uyumlu olarak ekranın sol tarafında yer alan “Doldurulması Gereken Ekranlar” başlığı altında yer alan tüm bilgileri tek tek doldurmanlıdır, kaydetmeli ve göndermelidir.  Tüm bu kayıt işlemlerinizi tamamlayınca kuruluşunuz (ve ortaklarınız) Europe Aid ID numarasını alacaktır.

12 PADOR hakkında danışmak istediğiniz konularda lütfen bu internet adresine başvurunuz: http://ec.europa.eu/europeaid/work/onlines ervices/pador/index_en.htm

13 Teşekkürler


"PADOR-Potansiyel Başvuru Sahiplerine Ait Verilerin Online Kaydı Temmuz 2012." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları