Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sayın Valimiz Halil İbrahim DAŞÖZ Sayın Valimiz: 251 Bin Dev Öğrenci Projesinin özünde “eğitim”, “başarı”, “hoşgörü”, “sevgi”, “mutluluk” ve “demokrasi”

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sayın Valimiz Halil İbrahim DAŞÖZ Sayın Valimiz: 251 Bin Dev Öğrenci Projesinin özünde “eğitim”, “başarı”, “hoşgörü”, “sevgi”, “mutluluk” ve “demokrasi”"— Sunum transkripti:

1

2

3 Sayın Valimiz Halil İbrahim DAŞÖZ

4 Sayın Valimiz: 251 Bin Dev Öğrenci Projesinin özünde “eğitim”, “başarı”, “hoşgörü”, “sevgi”, “mutluluk” ve “demokrasi” projesi olduğunu belirtmişlerdir.

5 Manisa il genelinde; okul öncesi, ilköğretim ve orta öğretimde 251 bin öğrenci olduğu için “251 Bin Dev Öğrenci Projesi” adını almıştır. “251 Bin Dev Öğrenci Projesi” bir çerçeve proje olup, projenin amaç ve ilklerine uygun sınırsız sayıda alt proje oluşturulabilir.

6

7 Proje 13 Ekim 2011 tarihi itibariyle başlamış olup ve süresiz olarak devam edecektir.

8

9  Öğrencilerin kendilerini sevgi, saygı, hoşgörü, demokrasi kültürü, sosyalleşme, girişimcilik, proje üretme, uygulama, gibi birçok yönden geliştirmesini sağlamak.  Çocukların yaşamları boyunca gurur duyacakları Dev Öğrenci Eserleri kazandırmak  Öğrencilerin kendi potansiyelleri, çevreleri, ülkeleri ve dünyaya yönelik farkındalıklarını artırmak,  İlimizin tanıtımına ve marklaşmasına katkı sağlamak,

10  İlimizin sosyal ve kültürel yaşamına zenginlik katmak,  Öğrencilerin engelliler, şehit yakınları, gaziler, yaşlılar, afetzedeler, insan hakları, kadın ve çocuklara yönelik şiddet, korumaya muhtaç çocuklar, uyuşturucu ve madde bağımlılığı, hayvan hakları vb. konularda farkındalık ve duygularını artırmak,  Öğrencilerin diğer çocuklara, kişilere ve kurumlara örnek olmalarını sağlamak,  251 Bin Dev Öğrencinin Manisa için bir “Marka Değeri” olmasını sağlamak.

11 ADI SOYADIÜNVANIGÖREVİ Fuat GÜRELKaymakamBaşkan Gündüz ATBAŞİlçe M.E. MüdürüBaşkan Vekili Sait FİYAKAŞube MüdürüÜye Cengiz YILMAZOkul MüdürüÜye Hüseyin KURTULMUŞOkul MüdürüÜye Sevim ÇOBANÖğretmenÜye Sema TOSUNCUKÖğretmenÜye Kazım SAKARLIÖğretmenÜye Muammer CANOkul Aile Birliği Bşk.Üye Fatma AKMANÖğrenciÜye Elif BİLENÖğrenciÜye Muhammet KARABIYIKÖğrenciÜye Gülten ESERÖğrenciÜye Feza YETİŞÖğrenciÜye Mertcan GÜNGÖRÖğrenciÜye Teslime EFEÖğrenciÜye Mehmet AYDINÖğrenciÜye Havva BİLGİÇÖğrenciÜye Fatih CANÖğrenciÜye

12 Her okul için; Toplam 11 kişiden oluşur ÜNVANIGÖREVİ Okul MüdürüBaşkan 1 Müdür YardımcısıÜye 2 ÖğretmenÜye 1Okul Aile Birliği TemsilcisiÜye 6 Öğrenci (3 kız + 3 erkek)Üye

13 Her sınıfta 2 öğrenci ( birisi sınıf başkanı olmak üzere 1 kız 1 erkek ) o sınıfın öğrencileri tarafından “Sınıf Proje Temsilcisi” olarak seçilir. Okul öncesi eğitim ve İlköğretim 1, 2 ve 3. sınıflarda sınıf temsilciliği oluşturulmayabilir.

14 Projenin amaç ve ilkelerine uygun, meşru, etik, saygıdeğer ve faydalı olmak kaydıyla, il, ilçe ve okul proje kurullarının kararlarına bağlı olarak her türlü faaliyette bulunulabilir. Bu çerçevede; kitap kampanyaları, tiyatro, festival, şenlik, spor etkinlikleri, sanat etkinlikleri, TV programları, gezi programları, tanıtım kampanyaları, mektup kampanyaları, kartpostal hazırlama, internet sayfaları açma, ünlülerle söyleşi, kermes, atık kağıt toplama, ağaç dikme, sponsor temini v.b. faaliyetler gerçekleştirilebilir.

15 Faaliyetlerden, üretilecek ürünlerden, sponsorlardan ve diğer kaynaklardan elde edilecek gelirlerle İl Proje Kurulu kararıyla (mümkün olan hallerde örencilerin görüş ve tercihleri alınarak) planetaryum(gökevi), gözlem evi, okul, kütüphane, bilim sanat merkezi, spor tesisi, anfitiyatro, müze, orman tesisi vb. her türlü eser inşa edilebilir. 3 yıl içinde her ilçeye en az birer “Dev Örenci Eseri” kazandırılması amaçlanmıştır.

16

17  Proje kapsamında meydana getirilecek eserler ve gerçekleştirilecek faaliyetlerle ilgili giderler, proje kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler ve üretilecek ürünlerin değerlendirilmesi ile sponsorluklardan elde edilecek gelirlerle karşılanır. Mevzuatın elverdiği durumlarda kamu kaynaklarından projeye destek sağlanabilir.  Kurulların faaliyetleri neticesinde elde edilecek gelirler, tahsilatlarından itibaren yapılan faaliyetin harcamaları kurul kararıyla ilgili yerlere ödendikten sonra bakiyesi 7 gün içinde Ziraat Bankası Manisa Merkez Şubesinde bulunan 251 Bin Dev Öğrenci hesabına yatırılır.

18  Hesapta biriken kaynaklar, amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilecek faaliyetler, inşa edilecek eserlerin ve üretilecek ürünlerin ( kitap v.b. ) finansmanında kullanılır.

19

20

21

22

23


"Sayın Valimiz Halil İbrahim DAŞÖZ Sayın Valimiz: 251 Bin Dev Öğrenci Projesinin özünde “eğitim”, “başarı”, “hoşgörü”, “sevgi”, “mutluluk” ve “demokrasi”" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları