Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 Yeni sistem 2014-2015 eğitim-öğretim yılında sadece 8. sınıf öğrencilerine uygulanacak.  Sonraki yıllarda ise kademeli olarak 6 ve 7. sınıflar için.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " Yeni sistem 2014-2015 eğitim-öğretim yılında sadece 8. sınıf öğrencilerine uygulanacak.  Sonraki yıllarda ise kademeli olarak 6 ve 7. sınıflar için."— Sunum transkripti:

1

2  Yeni sistem 2014-2015 eğitim-öğretim yılında sadece 8. sınıf öğrencilerine uygulanacak.  Sonraki yıllarda ise kademeli olarak 6 ve 7. sınıflar için de uygulanacak.

3 NASIL UYGULANACAK  Her dönem;  iki yazılısı olan derslerden birincisi, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi  üç yazılısı olan derslerden ise ikincisi ortak yapılacak. Türkçe –Matematik- Fen ve Teknoloji- Yabancı Dil  Sınav soruları işlenen müfredatı kapsayacak şekilde seçilecek.

4 NASIL UYGULANACAK  1.dönem ortak sınavlar Kasım ayının son haftası, 2. dönem ise Nisan ayının son haftası yapılacak.  Sınav günleri Okullar Tatil olacak  Sorular çoktan seçmeli (test) olacak.  Yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecek.  Sınav bitmeden öğrenciler sınıflarından çıkmayacak. Geç gelen öğrencilere ek süre verilmeyecek.  1.GÜN OTURUM DERSLERİ TÜRKÇE-MATEMATİK-DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ TÜRKÇE-MATEMATİK-DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ  2.GÜN OTURUM DERSLERİ FEN VE TEKNOLOJİ- T.C.İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK FEN VE TEKNOLOJİ- T.C.İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK YABANCI DİL YABANCI DİL

5 Ö N E M L İ S A A T L E R DİKKAT !! SINAVA GEÇ GİREN ÖĞRENCİYE EK SÜRE VERİLMEYECEK DİKKAT !! SINAVA GEÇ GİREN ÖĞRENCİYE EK SÜRE VERİLMEYECEK. 6 KASIM DA SINAVLAR ARASI SÜRE 50 DK DAN 30 DK İNDİRİLDİ.

6 NASIL UYGULANACAK  Her öğrenci sınava kendi okulunda girecek.Öğrencinin sınava gireceği sınıf ve sıra bilgisi e-okul ve veli bilgilendirme sistemi üzerinden yayımlanacaktır  Öğretmenler ise farklı okullarda görevlendirilecek.  Geçerli bir mazereti olup sınava giremeyen öğrenci telafi sınavına girecek.  Telafi sınavları Bakanlık tarafından belirlenen merkezlerde yapılacak.  Geçerli mazereti olmadan ortak sınav/sınavlara katılmayan, öğrencilerin durumları puanla değerlendirilmeyecek, ancak dönem puanı ve ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamalarında sınav adedi tam olarak alınacaktır  E-okul sistemine kayıtlı 8 inci sınıf öğrencileri ortak sınavlara girmek için başvuru yapmayacaklardır.  Kitapçıklar okullarda bırakılacak olup aynı gün oturumlar tamamlandıktan sonra isteyen öğrenciye verilecektir.

7 HANGİ DERSLERDEN ORTAK SINAV YAPILACAK? Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf olan öğrenciler 5 Branş Üzerinden değerlendirilecek. Temel Dersler Türkçe Matematik Fen ve Teknoloji Yabancı Dil T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

8 PUANLAR NASIL HESAPLANACAK?  Öğrencinin 6, 7 ve 8. sınıf yılsonu başarı puanlarının aritmetik ortalamasının %30’u  8. sınıf ağırlıklandırılmış merkezi sınav puanının %70’inin toplamı, yerleştirmeye esas puanı oluşturacaktır.

9 Ağırlıklandırılmış merkezi sınav puanı, öğrencinin altı temel dersten girdiği merkezi sınavların ağırlık katsayılarına göre hesaplanan puanıdır.Buna göre; AĞIRLIKLANDIRILMIŞ MERKEZİ SINAV PUANI NEDİR?

10 KISACA…  MERKEZİ sınav puanlarının etkisi %70… Dolayısıyla çok iyi hazırlanmak, düzenli çalışma ve takip ŞART!  Öğrenci daha fazla sınavla karşılaşacak. Bu sınavlarda başarılı olabilmesi için doğru bir şekilde hazırlanması, eksiklerini gidermesi gerekli.  Sınav değerlendirmeleri MERKEZİ yapılacak.

11


" Yeni sistem 2014-2015 eğitim-öğretim yılında sadece 8. sınıf öğrencilerine uygulanacak.  Sonraki yıllarda ise kademeli olarak 6 ve 7. sınıflar için." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları