Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ WEB’DEN BAŞVURU NASIL YAPILIR? ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ WEB’DEN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ WEB’DEN BAŞVURU NASIL YAPILIR? ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ WEB’DEN BAŞVURU NASIL YAPILIR?"— Sunum transkripti:

1 ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ WEB’DEN BAŞVURU NASIL YAPILIR? ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ WEB’DEN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

2 Web sitesinden «EBYS» bağlantısı seçilir.

3 Bilgi edinme, şikayet, talep, öneri, teşekkür ve ihbar başvuruları için: «Şikayet/Talep Başvurusu» seçilir. Bilgi edinme, şikayet, talep, öneri, teşekkür ve ihbar başvuruları için: «Şikayet/Talep Başvurusu» seçilir.

4 Resmi hizmet başvuruları için (Ör: İmarla ilgili başvurular …) «Hizmet Başvurusu» seçilir. Resmi hizmet başvuruları için (Ör: İmarla ilgili başvurular …) «Hizmet Başvurusu» seçilir.

5

6 EBYS Kullanım Taahhütnamesi okunup kabul edilmelidir.

7

8

9 Gerçek kişiler «Gerçek» Firmalar «Tüzel» seçmelidir. Gerçek kişiler «Gerçek» Firmalar «Tüzel» seçmelidir.

10 «Konu» seçilir.

11 Varsa «Alt Konu» seçilir.

12

13 EKREM BOYAALICI SERDAR NADİRE 76D2 ÇINAR Mah. ADNAN KAHVECİ Sok. 1 İSTANBUL 8 MALTEPE «*» işaretli zorunlu alanlar, cep telefonu, eposta adresi ve iletişim bilgileri mutlaka doldurulmalıdır.

14 EKREM BOYAALICI SERDAR NADİRE 76D2 ÇINAR Mah. ADNAN KAHVECİ Sok. 1 İSTANBUL 8 MALTEPE

15 Başvuruya ilişkin yer bilgileri girilir. Başvuruda istenen belgeler taranır.

16

17 Ekler «PDF» ya da «TIF» formatında, düz ve okunaklı (*) şekilde taranır. * Gölgeli ve yamuk taramalar kabul edilmez!

18 Taranan belge eklenir.

19 Eklenen belgelerin her biri yüklenir. Belgenin «Tarih» ve varsa «Sayısı» girilir

20 «İleri» tuşuna basıldığında başvuru dokümanı hazırlanır.

21 Başvuru formunun çıktısı alınmalı ve başvurunun tamamlanması için «Gönder» tuşuna basılmalıdır.

22 Başvurunun tamamlanması için beklenir.

23

24 Başvuru alındığında başvurana eposta ve SMS gönderilir Başvuru alındığında başvurana eposta ve SMS gönderilir Başvuru İmar ve Şehircilik Birimi ile ilgiliyse, eposta ekindeki belge ile Belediyeye gelinebilir.

25 Başvuru nerede, hangi aşamada ve başka hangi işlemler yapılacak, görebilmek için web sitesinde «Başvuru Takibi» bölümü kullanılır.

26 «Başvuru Takibi» ekranından başvuruyu yapana hitaben yazılmış yazılar da görülebilir ve Belediyeye gelmeden çıktısı alınabilir.

27 Teşekkürler…


"ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ WEB’DEN BAŞVURU NASIL YAPILIR? ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ WEB’DEN BAŞVURU NASIL YAPILIR?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları