Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MERKEZİ SİCİL KAYIT SİSTEMİ (MERSİS) ÖRNEK ANASÖZLEŞME DEĞİŞİKLİĞİ İŞLEMLERİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MERKEZİ SİCİL KAYIT SİSTEMİ (MERSİS) ÖRNEK ANASÖZLEŞME DEĞİŞİKLİĞİ İŞLEMLERİ."— Sunum transkripti:

1 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MERKEZİ SİCİL KAYIT SİSTEMİ (MERSİS) ÖRNEK ANASÖZLEŞME DEĞİŞİKLİĞİ İŞLEMLERİ

2 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bakanlığımız internet sayfası www.gtb.gov.tr adresindeki “E-İşlemler” sekmesinde yer alan “Uygulamalar” linkine yer alan «Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS)’e» tıklanır.www.gtb.gov.tr

3 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Kullanıcı e-imza şifresini girerek değişiklik işlemlerine başlayacaktır.

4 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Değişiklik başvurusu yapmak için ‘Mersis’ linkine tıklanır ve Mersis İşlemler sayfasında ‘Tescil Başvuru’ seçeneği seçilir.

5 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Firma arama ekranında değişiklik yapılacak firmanın arama kriterlerinden en az bir tanesini belirterek, «Ara» butonuna basılır, ilgili firma aşağıda görüntülenir ve Sağ köşede bulunan ‘Seç’ butonu tıklanır.

6 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Firma ile ilgili yapılabilecek tüm işlemler listelenir. Ana Sözleşme değişliği için ‘Değişiklik Başlat’ linkine tıklanır.

7 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Adres Değişikliği Adres tabından sağ köşede bulunan ‘Gir Düzelt’ butonuna basılır.

8 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Adres Değişikliği Yeni adres açılan sayfaya girilir ve kaydedilir.

9 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Amaç Konu Değişikliği Amaç ve Konu tabından sağ köşede bulunan ‘Güncelle’ butonuna basılır. Güncellenen amaç konu kaydedilir ve kapatılır.

10 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Amaç Konu Değişikliği Amaç ve Konu tabından eklenmesi ve çıkarılması gereken hususlar ayrı renkli alanlarda kullanıcıya gösterilir.

11 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Sermaye Değişikliği Sermaye ve paylar tabından sağ köşede bulunan ‘Gir düzelt’ butonuna basılır.

12 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Sermaye Değişikliği Yeni sermaye girişi yapılır. Kaydet Kapat butonuna basılır.

13 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Sermaye Değişikliği Daha sonra yeni sermaye ortaklara dağıtılır. Kaydet Kapat butonuna basılır.

14 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Yetkili Değişikliği Yetkililer tabından bulunan ‘Yetkili (Müdür)Değişikliği ’ linkine basılır.

15 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Yetkili Değişikliği Değiştirilmesi istenen yetkili/yetkililer girilerek kaydet kapat butonuna basılır.

16 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Yetkili Değişikliği Eklenmesi ve çıkarılması istenen değişiklikler yeşil ve sarı renkler ile belirtilmiştir. Değişiklik yapılmak istenen maddeler tamamlandığında sol üst köşede bulunan ‘Başvuru Hazırla’ butonuna tıklanır ve aşağıdaki ekran görüntülenir.

17 İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Anasözleşme değişikliğini başvuruya gönderme Kararlar linkine tıklanarak değişiklik ile ilgili şirket organlarınca alınan karar eklenir. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra ‘Onaya Gönder’ Butonuna basılarak değişiklik işlemi onaya gönderilir.


"İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MERKEZİ SİCİL KAYIT SİSTEMİ (MERSİS) ÖRNEK ANASÖZLEŞME DEĞİŞİKLİĞİ İŞLEMLERİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları