Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SERBEST KÜRSÜ TOPLUMDA HIZLA YAYILAN ŞİDDETE KARŞI ALINAN ÖNLEMLER.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SERBEST KÜRSÜ TOPLUMDA HIZLA YAYILAN ŞİDDETE KARŞI ALINAN ÖNLEMLER."— Sunum transkripti:

1 SERBEST KÜRSÜ TOPLUMDA HIZLA YAYILAN ŞİDDETE KARŞI ALINAN ÖNLEMLER

2 SERBEST KÜRSÜ TOPLUMDA HIZLA YAYILAN ŞİDDETE KARŞI ALINAN ÖNLEMLER KONUSUNDA ÖĞRENCİLERİMİZ KONUŞMALARINI YAPTILAR.

3 TOPLUMDA HIZLA YAYILAN ŞİDDETE KARŞI ALINAN ÖNLEMLER YAPILAN KONUŞMALARDA ÖĞRENCİLERİMİZİN BU AYDA DAHA RAHAT KENDİLERİNİ İFADE ETTİKLERİ GÖRÜLMÜŞTÜR.

4 TOPLUMDA HIZLA YAYILAN ŞİDDETE KARŞI ALINAN ÖNLEMLER ÖĞRENCİLERİMİZİN KİTLE İLETİŞİM ARAÇLARINDAN FAYDALANDIĞI VE KONUŞMALARIN AĞIRLIKLI OLARAK BU DURUM ÜZERİNDEN YAPTIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR.

5 TOPLUMDA HIZLA YAYILAN ŞİDDETE KARŞI ALINAN ÖNLEMLER KADINA ŞİDDET, ÇOCUKLARA ŞİDDET VE HAYVANLARA ŞİDDET KONULARINDA ÖĞRENCİLERİMİZ KONUŞTUKLARI BELİRLENMİŞTİR.

6 TOPLUMDA HIZLA YAYILAN ŞİDDETE KARŞI ALINAN ÖNLEMLER YAPILAN BU KONUŞMALAR AŞAĞIDAKİ KONUŞMA BECERİLERİ ÖZ DEĞERLENDİRME FORMLARINA İŞLENMİŞTİR.

7 KAZANIMLAR Çok İyi (5) İyi (4) Orta (3) Yetersiz (2) Çok Yetersiz (1) 1.Konuşma amacını belirledim. 2.Konuşurken ses tonumu ayarladım. 3.Görgü kurallarına uygun konuştum. 4. Kelimeleri doğru telaffuz ettim. 5. Düşüncelerimi doğru olarak ifade ettim. 6. Duygularımı doğru olarak ifade ettim. 7. Hayallerimi sözlü olarak ifade ettim. 8. Dinleyici grubunu ve bulunduğum ortamı dikkate alarak konuştum. 9. Konuşmalarımda önemli yerleri vurguladım. 10. Nezaket ifadelerini (teşekkür, selamlaşma vb.) yerinde kullandım. 11. Topluluk önünde rahat konuştum. 12. İkna edici konuştum. 13.Konuşmalarımda neden sonuç – ilişkileri kurdum. 14. Konuşurken beden dilini kullandım. 15. Konuşurken dinleyicilerle göz teması kurdum. KONUŞMA BECERİLERİ ÖZ DEĞERLENDİRME FORMU

8 TOPLUMDA HIZLA YAYILAN ŞİDDETE KARŞI ALINAN ÖNLEMLER ÖĞRENCİLERİMİZİN TOPLUMDA YAYILAN ŞİDDETE KARŞI BİLİNÇLİ VE DUYARLI OLDUKLARI GÖRÜLMÜŞTÜR.

9 TOPLUMDA HIZLA YAYILAN ŞİDDETE KARŞI ALINAN ÖNLEMLER DİĞER OKULLARDAN DA YAPILAN ÇALIŞMALARLA İLGİLİ BU PROJENİN ÖĞRENCİLERİMİZİ SOSYAL YÖNDEN GELİŞTİRDİKLERİ VE ÖZGÜVENLERİNİN ARTTIRDIĞI ORTAK SONUCUNA ULAŞILMIŞTIR.


"SERBEST KÜRSÜ TOPLUMDA HIZLA YAYILAN ŞİDDETE KARŞI ALINAN ÖNLEMLER." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları