Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Yaz Okulu İçin Eşdeğer Ders Tanımlama Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Yaz Okulu İçin Eşdeğer Ders Tanımlama Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı."— Sunum transkripti:

1 Yaz Okulu İçin Eşdeğer Ders Tanımlama Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

2 İçindekiler Sayfaya Erişim Yaz Okulunda Açılacak Dersleri Görüntüleme Yaz Okulunda Açılacak Derslerin Eşdeğerlerini Görüntüleme Eşdeğer Dersler Listesine Yeni Bir Ders Ekleme Rapor Alma

3 Sayfaya Erişim Soldaki menüden Yaz Okulu seçeneğinin altında bulunan Eşdeğer Ders Tanımlama yazısına tıklayınız. Yaz Okulunda açılacak dersler için eşdeğer ders tanımlama sayfası bir sonraki slayttaki gibi karşınıza gelecektir.

4 Sayfaya Erişim

5 Yaz Okulunda Açılacak Dersleri Görüntüleme Yaz okulunda açılacak dersleri görüntülemek için aşağı açılır listeden Fakülte/MYO, Bölüm, varsa Alt Program, Sınıf ve Dönem seçiniz. Listele yazısına tıklayınız.

6 Yaz Okulunda Açılacak Dersleri Görüntüleme Seçtiğiniz parametrelere göre dersler Bölüm Dersleri altında liste halinde gelecektir.

7 Derslerin Eşdeğerlerini Görüntüleme Gelen dersler listesinden eşdeğer ders tanımlayacağınız dersi detay yazısına tıklayarak seçiniz. Detay yazısına tıkladığınızda hemen alttaki Seçili Derse Eşdeğer Saydığınız Dersler listesinde o derse daha önce eşdeğer tanımlanmış dersleri görebilirsiniz.

8 Derslerin Eşdeğerlerini Görüntüleme Çıkart yazısına tıklayarak eşdeğer saydığınız herhangi bir dersin eşdeğerliğini kaldırabilirsiniz.

9 Eşdeğer Dersler Listesine Yeni Bir Ders Ekleme Eşdeğer dersler listesine yeni bir ders eklemek için Eşdeğer Eklenecek Bölümün Yaz Okulu Dersleri başlığının altında aşağı açılır listeden Fakülte/MYO, Bölüm, varsa Alt Program, Sınıf ve Dönem seçiniz. Listele yazısına tıklayınız. Seçtiğiniz parametrelere göre dersler hemen alttaki listede karşınıza gelecektir.

10 Eşdeğer Dersler Listesine Yeni Bir Ders Ekleme Eşdeğer dersler listesine yeni bir ders eklemek için eşdeğer tanımlayacağınız dersi bulup Ekle yazısına tıklamanız yeterlidir.

11 Rapor Alma Yaz okulunda açılacak derslerin raporunu almak için sayfanın sağ üstünde bulunan İşlemler başlığı altındaki Yaz Okulunda Açılacak Derslerin Raporu yazısına tıklayınız. Yaz okulunda açılacak derslerin eşdeğerlerinin raporunu almak için aynı yerdeki Yaz Okulunda Açılacak Derslerin Eşdeğerlerinin Raporu yazısına tıklayınız.


"Yaz Okulu İçin Eşdeğer Ders Tanımlama Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları