Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

FARK YOK TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI. Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kimler Sigorta Kapsamına Alınabilir ? Sadece Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "FARK YOK TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI. Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kimler Sigorta Kapsamına Alınabilir ? Sadece Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından."— Sunum transkripti:

1 FARK YOK TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

2 Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kimler Sigorta Kapsamına Alınabilir ? Sadece Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsama alınan Genel Sağlık Sigortası olan kişiler bu poliçeyi satın alabilirler. Bu kişiler isterlerse bakmakla yükümlü oldukları aile fertleri için de ayrı poliçe alabilirler. Ayrıca aile fertleri tek başına da sigortalanabilmektedir.

3 Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçenin Teminat Kapsamı Nedir ? Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsama alınan tüm durumlar için geçerlidir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kısmen karşılanacak tedavi masraflarının artan kısmını Sağlık Sigortası Genel şartları ve poliçe özel şartları dahilinde bu poliçe ile teminat kapsamına alıyoruz. Ancak sağlık hizmetlerinden yararlananların ödemekle yükümlü oldukları katılım payları bu poliçe kapsamında değerlendirilmeyecektir.

4 Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sigorta süresi 1 yıldır. Poliçeye ilk giriş tarihindeki sigortalı yaşının 56 ve üzeri olması durumda, poliçe 60 yaşından sonra yenilenmeyecektir. Poliçeye ilk giriş tarihindeki sigortalı yaşının 56 ve üzeri olması durumda, poliçe 60 yaşından sonra yenilenmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kabul edilir. 55 yaş ve öncesinde TSS poliçe kapsamındaki ilk defa sigortalanan kişilerin poliçeleri, kesintisiz olarak devam etmesi halinde 60 yaşından sonra da yenilenebilecektir. 55 yaş ve öncesinde TSS poliçe kapsamındaki ilk defa sigortalanan kişilerin poliçeleri, kesintisiz olarak devam etmesi halinde 60 yaşından sonra da yenilenebilecektir. Poliçe başlangıç tarihi itibariyle 60 yaşın altında olması şarttır. Sigorta Ettiren / Sigortalı başvuru formunu eksiksiz ve ıslak imzalı doldurulması gerekmektedir.

5 Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminat Kapsamı AYAKTA TEDAVİ TEMİNATI YATARAK TEDAVİ TEMİNATI Dahili ve/veya cerrahi yatış Küçük Müdahale Doktor Muayene Tahlil Radyoloji Modern Teşhis Yöntemleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ayakta Tedavi Teminatı yıllık 8 kez limitlidir. Her bir muayene işlemi ve ilişkili diğer işlemler 1 kez olarak değerlendirilir. Tercih edilirse sadece yatarak tedavi teminatı satın alınabilir.

6 Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primler / İstanbul Primler / İstanbul BÖLGEDURUMYAŞYATARAK TEDAVİ YATARAK+AYAKTA TEDAVİ İstanbul Çalışan 18-35313 TL782 TL 36-50390 TL975 TL 51-60463 TL1.157 TL Bağımlı 0-6475 TL1.188TL 7-17370 TL925 TL 18-35390 TL976 TL 36-50488 TL1.219 TL 51-60578 TL1.446 TL

7 Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primler / İstanbul Dışı Primler / İstanbul Dışı BÖLGEDURUMYAŞYATARAK TEDAVİ AYAKTA+YATARAK TEDAVİ İstanbul Dışı Çalışan 18-35210 TL525 TL 36-50263 TL657 TL 51-60310 TL775 TL Bağımlı 0-6275 TL688 TL 7-17248 TL619 TL 18-35263 TL657 TL 36-50328 TL821 TL 51-60388 TL969 TL

8 Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum teminatı, yatarak / yatarak+ayakta tedavi teminatı mevcut olan sigortalılar için ek prim ile poliçe kapsamına alınabilecektir. Doğum ek teminatı için bekleme süresi uygulanmayacaktır. Doğum Teminatı

9 Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Gebelik süresince yapılacak rutin kontrollerde her bir muayene ve ilişkili yapılacak yapılacak tetkikler 1 kez olarak değerlendirecektir ve ayakta tedavi teminatındaki yıllık 8 kez kullanım limitinden düşecektir. Doğum eylemi ( normal ve sezaryen) ise limitsiz % 100 ödenecektir. Doğum teminatı, poliçe vade ortasında eklenebilecek olup, mevcut hamilelikte de teminat geçerli olacaktır. Doğum teminatı ek primi bir poliçe için alınacak olup,doğum eylemi ilgili poliçe döneminde gerçekleşmese bile, ek doğum primine gerek olmadan bir sonraki yenilemede de teminat geçerli olacaktır. Doğum Teminatı

10 Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fark Yok Sağlık Sigortası; Mapfre Genel Sigorta A.Ş.’nin belirlediği Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli / protokollü olan sağlık kurumlarında geçerlidir. Poliçede belirtilmiş olan kurumlar dışında durum acil olsa dahi yapılacak harcamalar teminat kapsamı dışındadır. Anlaşmalı Kurum

11 Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Kurum İLADET ADANA4 ADIYAMAN1 AFYON1 ANKARA28 ANTALYA12 AYDIN3 BALIKESİR4 BATMAN1 BİNGÖL1 BOLU2 BURSA10 ÇANAKKALE1 ÇANKIRI1 ÇORUM1 DENİZLİ2 DİYARBAKIR2 EDİRNE1 ELAZIĞ1 İLADET ERZİNCAN1 ESKİŞEHİR3 GAZİANTEP10 GİRESUN1 HATAY2 ISPARTA1 İSTANBUL103 İZMİR9 KAHRAMANMARAŞ1 KARABÜK1 KARAMAN1 KAYSERİ3 KIRIKKALE1 KIRKLARELİ2 KOCAELİ7 KONYA8 KÜTAHYA2 MALATYA3 MANİSA6 İLADET MARDİN1 MERSİN5 MUĞLA5 NEVŞEHİR1 ORDU2 OSMANİYE1 SAKARYA2 SAMSUN7 SİVAS1 ŞANLIURFA2 TEKİRDAĞ4 TOKAT2 TRABZON2 UŞAK2 VAN1 YALOVA3 YOZGAT1 ZONGULDAK3 TOPLAM286

12 Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Bekleme Süresi // Kazanılmış Haklar Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından uygulanan bekleme süreleri (SGK ilk kayıt itibariyle 30 gün) haricinde bu poliçede herhangi bir bekleme süresi uygulanmaz.

13 Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Risk Değerlendirme Poliçe başlangıç tarihinden önce var olan hastalık ve bunlara bağlı nüks ve komplikasyonlar poliçe teminat kapsamı dışındadır. Sigortalıların başvuru formunda beyan edilmiş olsa dahi poliçe başlangıç tarihinden önce var olan hastalıkları ile ilgili herhangi bir risk analizi yapılmayacaktır.

14 Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ömür Boyu Yenileme Garantisi Sigortalının bu üründe 3.yılını doldurması üzerine U/W yapılarak verilebilir. 3.Yılın sonunda (Son 3 yıl baz alınacak şekilde) kişi başı H/P oranı ortalamasının %80’ın altında olması gerekmektedir. 55 yaşından önce sigortalanmış kişiler için uygulanır.

15 Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Üretim Ve Tazminat Süreci Sigortalı Anlaşmalı kurum’a başvurur. Satış kanalı,sigortalı adayına başvuru formu doldurtur Kurum tarafından T.C kimlik no ile işlem yapılır. Poliçenin düzenlenmesi ve peşinatın ödenmesi ile teminat yürürlüğe girer. SGK kapsamı aktif ise; SGK kapsamı aktif değil ise ; SGK üzerindeki fark ücreti, Mapfre Genel Sigorta A.Ş. tarafından onaylanır.Sigortalı fark ödemeden kurumdan ayrılır. SGK üzerindeki fark ücreti, Mapfre Genel Sigorta A.Ş. tarafından onaylanır.Sigortalı fark ödemeden kurumdan ayrılır. SGK işlemi yapılır. Sigortalı muayene için 12 TL katılım payı öder, İşlem yapamaz.Tazminat ödenmez.

16 Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ödeme Şekli Poliçe primi kredi kartı ile ödenmektedir; kredi kartı ile ödeme blokeli şekilde gerçekleşecektir. Peşin ya da 9 eşit taksit şeklinde uygulanabilmektedir. Peşin ödeme indirimi yapılmayacaktır. Sigorta teminatları; başvurunun Sigortacı tarafından kabul edilip poliçenin düzenlenmesi ve peşinatın ödenmesi ile yürürlüğe girer.

17 Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tazminat Ödemeleri Provizyon sonrası ödemeler doğrudan anlaşmalı kuruma yapılacaktır. Sigortalı’nın kendi yaptığı harcamalara ilişkin faturalar hiçbir durumda ödenmeyecektir.


"FARK YOK TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI. Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kimler Sigorta Kapsamına Alınabilir ? Sadece Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları