Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminat Dışı Kalan Haller Sigorta Süresi ve Sigortaya Kabul İndirim / Ek Prim Uygulamaları.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminat Dışı Kalan Haller Sigorta Süresi ve Sigortaya Kabul İndirim / Ek Prim Uygulamaları."— Sunum transkripti:

1 TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

2 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminat Dışı Kalan Haller Sigorta Süresi ve Sigortaya Kabul İndirim / Ek Prim Uygulamaları Tazminat Ödemeleri Teminat Konusu ve Kapsamı Anlaşmalı Kurum Bekleme Süresi /Kazanılmış Haklar Risk Değerlendirme Ödeme Şekli

3 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kimler Sigorta Kapsamına Alınabilir ? Sadece Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsama alınan Genel Sağlık Sigortası olan kişiler bu poliçeyi satın alabilirler. Bu kişiler isterlerse bakmakla yükümlü oldukları aile fertleri için de ayrı poliçe alabilirler. Ayrıca aile fertleri tek başına da sigortalanabilmektedir.

4 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçenin Teminat Kapsamı Nedir ? Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsama alınan tüm durumlar için geçerlidir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kısmen karşılanacak tedavi masraflarının artan kısmını Sağlık Sigortası Genel şartları ve poliçe özel şartları dahilinde bu poliçe ile teminat kapsamına alıyoruz. Ancak sağlık hizmetlerinden yararlananların ödemekle yükümlü oldukları katılım payları bu poliçe kapsamında değerlendirilmeyecektir.

5 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçe başlangıç tarihi itibariyle 60 yaşın altında olması şarttır. Sigorta süresi 1 yıldır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kabul edilir. Poliçeye ilk giriş tarihindeki sigortalı yaşının 56 ve üzeri olması durumda, poliçe 60 yaşından sonra yenilenmeyecektir. Sigorta Süresi ve Sigortaya Kabul Sigorta Ettiren / Sigortalı başvuru formunu eksiksiz ve ıslak imzalı doldurulması gerekmektedir. 55 yaş ve öncesinde TSS poliçe kapsamındaki ilk defa sigortalanan kişilerin poliçeleri, kesintisiz olarak devam etmesi halinde 60 yaşından sonra da yenilenebilecektir.

6 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası TEMİNAT KAPSAMI AYAKTA TEDAVİ TEMİNATI YATARAK TEDAVİ TEMİNATI Dahili ve/veya cerrahi yatış Küçük Müdahale Doktor Muayene Tahlil Radyoloji Modern Teşhis Yöntemleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ayakta Tedavi Teminatı yıllık 6 kez limitlidir. Her bir muayene işlemi ve ilişkili diğer işlemler 1 kez olarak değerlendirilir. 6 adet muayene teminatı kullanımı sonrası oluşabilecek diğer ayakta tedavi işlemleri için teminat verilmeyecektir. Tercih edilirse sadece yatarak tedavi teminatı satın alınabilir. Ayakta tedavi teminatı, 3S yatarak 101 ve 151 planları ile kombine edilebilmektedir.

7 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası DOĞUM TEMİNATI Doğum teminatı,yatarak+ayakta tedavi teminatı mevcut olan sigortalılar için ek prim ile poliçe kapsamına alınabilecek.Sadece yatarak tedavi teminatı almış olan sigortalılara verilemeyecektir. Doğum ek teminatı için bekleme süresi uygulanmayacaktır. Gebelik süresince yapılan rutin incelemeler ( kan sayımı,açlık kan şekeri,kan grubu,indirekt coombs testi,hepatit B,taşıyıcılık testi,mikrobik testler, idrar tahlili,tarama testleri,ense kalınlığı ölçümü,birinci trimestr tarama,ve üçlü tarama testi,amniosentez,şeker yükleme testi,ultrasonografi ve NST) ve doğum eylemini ( normal ve sezeryan) kapsamaktadır.

8 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası DOĞUM TEMİNATI Gebelik süresince yapılacak rutin kontrollerde her bir muayene ve ilişkili yapılacak yapılacak tetkikler 1 kez olarak değerlendirecektir ve ayakta tedavi teminatındaki yıllık 6 kez kullanım limitinden düşecektir. Doğum eylemi ( normal ve sezeryan) ise limitsiz % 100 ödenecektir. Doğum teminatı, poliçe vade ortasında eklenebilecek olup, mevcut hamilelikte de teminat geçerli olacaktır. Doğum teminatı ek primi bir poliçe için alınacak olup,doğum eylemi ilgili poliçe döneminde gerçekleşmese bile, ek doğum primine gerek olmadan bir sonraki yenilemede de teminat geçerli olacaktır.

9 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Limitsiz Doğum Anlaşmalı Kurumlarımız KURUM ADIPAKET 1PAKET 2PAKET 3PAKET 4 MEDICAL PARK BAHÇELİEVLERGEÇERLİKAPSAM DIŞI MEDİCAL PARK GÖZTEPEGEÇERLİKAPSAM DIŞI MEDİCAL PARK FATİHGEÇERLİKAPSAM DIŞI MEDİCAL PARK İZMİRGEÇERLİ KAPSAM DIŞI MEDİCAL PARK SAMSUNGEÇERLİ KAPSAM DIŞI MEDİCAL PARK GEBZEGEÇERLİ KAPSAM DIŞI MEDİCAL PARK ANTALYAGEÇERLİ KAPSAM DIŞI MEDİCAL PARK BURSAGEÇERLİ KAPSAM DIŞI MEDİCAL PARK TOKATGEÇERLİ MEDİCAL PARK GAZİANTEPGEÇERLİ MEDİCAL PARK ELAZIĞGEÇERLİ MEDİCAL PARK UŞAKGEÇERLİ MEDİCAL PARK ORDUGEÇERLİ MEDİCAL PARK TARSUSGEÇERLİ MEDİCAL PARK BATMANGEÇERLİ MEDİCAL PARK SULTANGAZİGEÇERLİ PAKET 1 3.690 TL PAKET 2 2.500 TL PAKET 3 1.875 TL PAKET 4 700 TL

10 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Kurum Tamamlayıcı Sağlık Sigortası; Mapfre Genel Sigorta A.Ş.’nin belirlediği Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli / protokollü olan sağlık kurumlarında geçerlidir. Poliçede belirtilmiş olan kurumlar dışında durum acil olsa dahi yapılacak harcamalar teminat kapsamı dışındadır.

11 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Kurumlarımız İLHASTANE ADI ANTALYAMEDICAL PARK ANTALYA HASTANESİ BATMANMEDICAL PARK BATMAN HASTANESİ BURSAMEDICAL PARK BURSA HASTANESİ ELAZIĞMEDICAL PARK ELAZIĞ HASTANESİ GAZİANTEPMEDICAL PARK GAZİANTEP HASTANESİ İSTANBULMEDICAL PARK ACARKENT İSTANBULMEDICAL PARK BAHÇELİEVLER HASTANESİ İSTANBULMEDICAL PARK FATİH HASTANESİ İSTANBULMEDICAL PARK GÖZTEPE HASTANESİ İSTANBULMEDICAL PARK SULTANGAZİ HASTANESİ İZMİRMEDICAL PARK İZMİR HASTANESİ KOCAELİMEDICAL PARK GEBZE HASTANESİ MERSİNMEDICAL PARK TARSUS HASTANESİ ORDUMEDICAL PARK ORDU HASTANESİ SAMSUNMEDICAL PARK SAMSUN HASTANESİ SAMSUNMEDICAL PARK SAMSUN TIP MERKEZİ TOKATMEDICAL PARK TOKAT HASTANESİ UŞAKMEDICAL PARK UŞAK HASTANESİ

12 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Kurumlarımız İLHASTANE ADI ANKARAÖZEL KORU HASTANESİ ANKARAÖZEL KORU SİNCAN HASTANESİ ANKARAÖZEL ÇANKAYA HASTANESİ ANKARAAKROPOL HASTANESİ ANKARAANKARA GÜVEN HASTANESİ ANKARAÖZEL AKAY HASTANESİ ANKARAAKPOL TIP MERKEZİ ANKARATOBB ETÜ HASTANESİ AYDINÖZEL MEDLINE AYDIN HASTANESİ BALIKESİRÖZEL EDREMİT KÖRFEZ HASTANESİ BOLUÖZEL ÇAĞSU HASTANESİ BURSAÖZEL MEDİ-CE İNEGÖL HASTANESİ ÇORUMÇORUM ÖZEL HASTANESİ DENİZLİÖZEL DENİZLİ SAĞLIK HASTANESİ DENİZLİÖZEL DENİZLİ CERRAHİ HASTANESİ EDİRNEÖZEL TRAKYA HASTANESİ ELAZIĞÖZEL DAMLA HASTANESİ ESKİŞEHİRÖZEL MEDLINE ESKİŞEHİR HASTANESİ

13 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Kurumlarımız İLHASTANE ADI KAHRAMANMARAŞ ÖZEL MEGAPARK HASTANESİ KAYSERİ ÖZEL MODERN DÜNYA HASTANESİ KAYSERİ KAYSERİ ÖZEL AVRUPA HASTANESİ KONYA ÖZEL KONYA FARABİ HASTANESİ MALATYA ÖZEL GÖZDE HASTANESİ MALATYA ÖZEL GÖZDE KIŞLA HASTANESİ MALATYA ÖZEL GÖZDE AKADEMİ HASTANESİ MANİSA ÖZEL GRANDMEDİCAL HOSPİTAL MUĞLA ÖZEL İZAN SAĞLIK HASTANESİ MUĞLA ÖZEL LETOON HOSPİTAL SAKARYA ÖZEL ALTINOVA HASTANESİ SİVAS ÖZEL SİVAS ANADOLU HASTANESİ TEKİRDAĞ ÖZEL OPTİMED HASTANESİ TEKİRDAĞ ÖZEL OPTİMED TIP MERKEZİ TEKİRDAĞ TEKİRDAĞ ÖZEL YAŞAM HASTANESİ TRABZON ÖZEL YILDIZLI GÜVEN HASTANESİ

14 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Bekleme Süresi // Kazanılmış Haklar Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından uygulanan bekleme süreleri (SGK ilk kayıt itibariyle 30 gün) haricinde bu poliçede herhangi bir bekleme süresi uygulanmaz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesinden önce sahip olduğu bir sağlık sigortası poliçesi ile var olan kazanılmış hakları bu poliçe için geçerli olmayacaktır.

15 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Risk Değerlendirme Poliçe başlangıç tarihinden önce var olan hastalık ve bunlara bağlı nüks ve komplikasyonlar poliçe teminat kapsamı dışındadır. Sigortalıların başvuru formunda beyan edilmiş olsa dahi poliçe başlangıç tarihinden önce var olan hastalıkları ile ilgili herhangi bir risk analizi yapılmayacaktır. Yenileme Garantisi değerlendirilmesi yapılmayacaktır.

16 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Satış kanalı,sigortalı adayına başvuru formu doldurtur. Sigortalı Medical Park Grubu’na başvurur. Poliçenin düzenlenmesi ve peşinatın ödenmesi ile teminat yürürlüğe girer. ÜRETİM VE TAZMİNAT SÜRECİ Kurum tarafından T.C kimlik no ile işlem yapılır. SGK kapsamı aktif ise;SGK kapsamı aktif değil ise ; İşlem yapamaz.Tazminat ödenmez. SGK işlemi yapılır. Sigortalı muayene için 12 TL katılım payı öder, SGK üzerindeki fark ücreti, Mapfre Genel Sigorta A.Ş.tarafından onaylanır.Sigortalı fark ödemeden kurumdan ayrılır.

17 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası * Primler ilk defa sigortalanacak bir aile için hesaplanmıştır. SİGORTALI YAŞ ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI PRİMİ TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI PRİMİ TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI PRİMİ (İSTANBUL DIŞI ) 45 YAŞ ERKEK2.920 TL780 TL525 TL 40 YAŞ KADIN3.358 TL975 TL656 TL 18 YAŞ ERKEK ÇOCUK1.639 TL781 TL525 TL 10 YAŞ KIZ ÇOCUK1.477 TL740 TL495 TL TOPLAM AİLE PRİMİ9.395 TL3.276 TL2.201 TL

18 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İNDİRİM //EK PRİM UYGULAMALARI %10 İndirim %10 İndirim H/P Oranı %0 ise; %50’ye kadar ek prim %50’ye kadar ek prim H/P Oranı %151-200 ise; %75’ye kadar ek prim %75’ye kadar ek prim H/P Oranı %101-150 ise; H/P Oranı %201-üstü ise; %100’e kadar ek prim %100’e kadar ek prim İndirim // ek prim, güncel tarife primi üzerinden uygulanmaktadır. Hasar prim oranına göre uygulanan indirim dışında herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.

19 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçe primi kredi kartı ile ödenmektedir; kredi kartı ile ödeme blokeli şekilde gerçekleşecektir. Peşin ya da 10 eşit taksit şeklinde uygulanabilmektedir. Peşin ödeme indirimi yapılmayacaktır. Sigorta teminatları; başvurunun Sigortacı tarafından kabul edilip poliçenin düzenlenmesi ve peşinatın ödenmesi ile yürürlüğe girer. ÖDEME ŞEKLİ

20 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sigortalı’nın poliçe üzerinde yazılı Anlaşmalı Kurum ve / veya Kurumlar’dan sağlık hizmeti alması sırasında oluşabilecek ilave masraflar, provizyon sonrası doğrudan anlaşmalı kuruma yapılacaktır. Sigortalı’nın kendi yaptığı harcamalara ilişkin faturalar hiçbir durumda ödenmeyecektir. TAZMİNAT ÖDEMELERİ Yurt dışı tedavi giderleri poliçe teminat kapsamında değildir.

21 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası TEMİNAT DIŞI KALAN HALLER Başvuru formunda beyan edilmiş olsa dahi poliçe başlangıç tarihinden önce var olan bir şikâyet ve / veya hastalık nedeni ile bir sağlık kuruluşuna başvurarak tanı almış, tedavi görmüş ve / veya tedavi önerilmiş olan her türlü sağlık gideri ile bunlara bağlı nüks ve komplikasyonlar poliçe teminat kapsamı dışındadır. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan Genel Sağlık Sigortası’nın aktif olmadığı dönemde oluşan sağlık giderleri poliçe teminat kapsamı dışındadır. Yöntem, tür, miktar, kullanım süresi Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenmiş işlemler, yatarak tedavilerde sağlık kurumu tarafından temin edilerek Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenmesine kurallar dâhilinde izin verilen malzemeler, yatarak tedavide kullanılan ilaçların karşılanma usulleri dışında kalan Sosyal Güvenlik Kurumu’nca karşılanmayan sağlık hizmetleri poliçe teminat kapsamı dışındadır.

22 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası TEMİNAT DIŞI KALAN HALLER Acil durumlar da dâhil olmak üzere Poliçe üzerinde yazılı Anlaşmalı Kurum ve / veya Kurumlar dışında yapılacak tedavilere ilişkin sağlık giderleri poliçe teminat kapsamı dışındadır. Poliçe üzerinde yazılı kullanım adedini ve / veya teminat limitini aşan ayakta tedavi giderleri poliçe teminat kapsamı dışındadır. Ayakta tedavi teminatındaki her türlü ilaç, tetkikler için kullanılan malzeme ve kontrast maddeler, malzeme masrafları ve aşı giderleri poliçe teminat kapsamı dışındadır. Poliçe üzerinde yazılı Anlaşmalı Kurum ve / veya Kurumlar dışında yapılan muayene sonrası oluşabilecek tetkik ve / veya tedaviler Poliçe üzerinde yazılı Anlaşmalı Kurum ve / veya Kurumlarda yapılsa dahi poliçe teminat kapsamı dışındadır. Her türlü diş tedavisi ve / veya diş hekimleri tarafından yapılan tüm işlemler poliçe teminat kapsamı dışındadır.

23 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası TEMİNAT DIŞI KALAN HALLER Gözlük, cam, çerçeve, lens masrafları ve bunlarla ile ilgili tüm giderler poliçe teminat kapsamı dışındadır. Yurt dışında yapılacak tüm tedavi ve ilaçlar, yurtdışından getirilecek olan tüm ilaçlar poliçe teminat kapsamı dışındadır. Anlaşmasız Şehir içi ve dışı her türlü ambulans ücretleri, yol, gündelik, 2. refakatçi giderleri, suit oda farkları ve özel harcamalar poliçe teminat kapsamı dışındadır. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından onaylansa dahi tüp bebek, yardımcı üreme yöntemi tedavileri poliçe teminat kapsamı dışındadır.

24 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası TEMİNAT DIŞI KALAN HALLER Uzman Hekim Raporu ve Sağlık Kurulu Raporları için oluşacak sağlık giderleri poliçe teminat kapsamı dışındadır, Gebelikle ilgili yapılacak tüm masraflar ve doğum giderleri poliçe teminat kapsamı dışındadır.( Ek prim ile teminat kapsamına alınabilecek.) Sağlık Bakanlığı tarafından resmen ilan edilmiş salgın hastalıklar veya Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünyanın herhangi bir yerinde faz 5 ve üzeri olarak ilan edilen salgın hastalıklara ait her türlü sağlık giderleri poliçe teminat kapsamı dışındadır.

25 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teşekkürler….


"TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminat Dışı Kalan Haller Sigorta Süresi ve Sigortaya Kabul İndirim / Ek Prim Uygulamaları." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları