Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

NUR PEKER İNCİ ALBAŞ BİLİK.  Yaratıcılığı ve hayal gücünü geliştirmek.  Kendini tanıma, gerçekleştirme ve başkalarıyla iletişim becerisini geliştirmek.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "NUR PEKER İNCİ ALBAŞ BİLİK.  Yaratıcılığı ve hayal gücünü geliştirmek.  Kendini tanıma, gerçekleştirme ve başkalarıyla iletişim becerisini geliştirmek."— Sunum transkripti:

1 NUR PEKER İNCİ ALBAŞ BİLİK

2  Yaratıcılığı ve hayal gücünü geliştirmek.  Kendini tanıma, gerçekleştirme ve başkalarıyla iletişim becerisini geliştirmek.  Demokratik tutum ve davranışı geliştirmek.  Estetik davranışlar geliştirme.  Eleştirel ve bağımsız düşünebilme becerisi geliştirme.  İşbirliği yapabilme birlikte çalışma becerisi geliştirme.  Sosyal duyarlık yaratmadır.  Duygunun sağlıklı bir biçimde kontrolü sağlamaktır.

3 KAZANIM: EV İ NDEK İ ALET VE MAK İ NELER İ GÜVENL İ B İ R ŞEK İ LDE KULLANMAK İ Ç İ N SORULAR SORAR.

4 AL İ ECE Kaç yaşındasın? 7 yaşındayım. En sevdi ğ in renk nedir? Kırmızı En sevdi ğ in ders nedir? Matematik En sevdi ğ in yemek nedir? Balık En sevdi ğ in kitap hangisidir? Pinokyo En sevdi ğ in oyuncak nedir? Lego

5

6

7 Eğitimde zihne verilen ö nemin bedene hi ç bir zaman tam olarak verilmediğini, duygu ve coşkuların da ihmal edildiğini, oysa yaratıcılığın kaynağının insanın bedeninde bulunduğunu insan olmaya hazırlananlara da bedenden başlanan bir eğitimle yaklaşılması gerektiğini vurgulamalıyız.

8

9

10

11 Bu Etkinlikle Beraber Çocukların, YARATICILIKLARI, D İ NLEME VE KONUŞMA BECER İ LER İ, YARATICI YAZMA BECER İ LER İ, GRUP B İ L İ NC İ OLUŞTURMA, PAYLAŞMA DUYGUSU, MERAK DUYGUSU, AYIRT ETME BECER İ S İ, İ L İ ŞK İ KURMA BECER İ LER İ SINIFLANDIRMA VE TAHM İ N ETME BECER İ LER İ N İ geliştirmekteyiz.

12

13

14

15

16

17

18

19 Sizin değil çocuklarınız, Özlenen bir yaşamın oğulları, kızlarıdır onlar. Sizden geldiler, henüz sizinledirler; Ama sizden ya da sizin değildirler. Sevginizi verebilirsiniz onlara, Düşüncelerinizi değil. Bedenlerinizi barındırabilirsiniz, Ruhlarını değil. Çünkü ruhları yarının evlerinde barınacak; O evler ki düşünüzde bile göremeyeceksiniz. Onlar gibi olmaya çalışabilirsiniz, Onları kendiniz gibi yapmaya değil. Kahlil Gibran

20  Çocuk, kukla çalışmaları ile çekingenliğini giderir.  Konuşma becerisini geliştirir.  Sanata bakış açısını ve yaratıcılığını geliştirir.  Kuklada; grup çalışması, yardımlaşma ve araştırma vardır.

21

22


"NUR PEKER İNCİ ALBAŞ BİLİK.  Yaratıcılığı ve hayal gücünü geliştirmek.  Kendini tanıma, gerçekleştirme ve başkalarıyla iletişim becerisini geliştirmek." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları