Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ADOPEN Yönetim kurulu başkanı:Mustafa SAK

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ADOPEN Yönetim kurulu başkanı:Mustafa SAK"— Sunum transkripti:

1 ADOPEN Yönetim kurulu başkanı:Mustafa SAK
Dünyanın Dört Dörtlük Penceresi. Yönetim kurulu başkanı:Mustafa SAK Faaliyet Alanı: Plastik ve İnşaat Sanayi Ürün Çeşitleri: Crp, Perdefıx, Pladeck, Adokapı, Panado, Deckıng, Mermedur, Compozit Siding. Tesis Alanı: Açık m2 Kapalı m2 Çalışan Sayısı:800 İhracat Yaptığı Ülkeler: Dünya genelinde 52 ülkede 950 satış ve servis noktasına sahiptir. İhracatın Satışlardaki Payı(%): 60 Kalite Belgeleri:  Iso 9001:2000,  Iso 14001:2004,  Tse Belgeleri,  Ral Almanya Kalite Belgesi,  Gost Rusya Kalite Belgesi,  Cepro Ukrayna Kalite Belgesi,  Emı Macaristan Kalite Belgesi,  Cidemco İspanya Kalite Belgesi,  Increc Romanya Kalite Belgesi,  Pükad Plastik Üreticileri Kalite Birliği,  T.C. Ticaret Ve Sanayi Bakanlığı Garanti Bankası,  T.C. Ticaret Ve Sanayi Bakanlığı Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi,  Cstb Fransa,  Hijyenik Sertifikası Polonya Adopen Ukrayna'da Sektöründe İlk 3'e Girdi.

2 Tarihçe Bir Başarı Hikayesi…
Türkiye’nin lider PVC Pencere üreticisi ADOPEN, Türkiye’nin ilk pencere üreticilerinden biri olan Çağlar Plastik’in yarım asırlık bilgi birikimi ve tecrübesi ile birlikte 1997 yılında Antalya’da kuruldu. Pazarın tümüne hızlı bir şekilde hitap edebilmek için İstanbul, İzmir, Ankara, Adana ve Antalya’da kurduğu bölge müdürlükleri ile bayi ve hizmet ağını kısa sürede ülkenin dört bir yanına ulaştırdı. Türkiye’de ve tüm dünyada güvenilir bir marka haline geldi. 2001 yılından itibaren sektörün ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak amacı ile PVC sektörünün öncü ve en eski firmalarından birisi olan Plaspen’i de bünyesine alarak faaliyetlerini ADOPEN Plastik Sanayi A.Ş. adı altında İstanbul’da sürdürdü. ADOPEN, Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük sanayi tesislerinden biri olan Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni tesislerine 2003 yılı itibari ile taşınmıştır. 528 bin m² bir alana yayılmakta olan en son teknolojiye sahip ADOPEN tesislerinde 7 gün 24 saat, vardiyalar halinde üretim yapılmakta olup, AR-GE faaliyetlerine son derece önem verilmektedir. Kalite, Çeşitlilik ve Globallik ADOPEN, hayatın her alanında güvenle kullanılan, kaliteli, sağlam ve sektöründe eşi olmayan ürünler yapmak ve bu ürünleri geniş üretim mantığı çerçevesinde  dünyaya sunmak için WINTECH markası altında dünyanın birçok noktasına hizmet vermenin hedefini taşımaktadır. Bu sebeple; 2003 yılının Ocak ayında Tunus’ta, 2007 yılının Nisan ayında Azerbaycan’da, 2006 yılının Ağustos ayında Rusya’da, 2009 yılının Şubat ayında Ukrayna’da, 2009 yılının Kasım ayında Hindistan’da ve 2011 yılının Ekim ayında İran’da fabrikalarını üretime geçirmiştir. ADOPEN-WINTECH, dünyanın birçok farklı noktasında bulunan fabrikalarına , üretimin başlangıcından ürünün nihai müşteriye ulaşmasında kadar her aşamada yüksek kalite standartlarına tam uyumlu olarak hareket ediyor. Bu sebeple lojistik anlamda ürünlerini tüketiciyle en uygun koşullarda ulaştırmak için ise; 2006 yılında Romanya’da, 2007 yılında Fransa’da, 2008 yılında Polonya’da, 2009 yılında Kazakistan’da ve 2011 yılında İran’da geniş kapasitelere sahip lojistik (depolama) merkezlerini oluşturmuştur. Türkiye’de ve Dünya’da PVC konusunda bir çok ilke imza atarak sektörün en geniş bayi ağına sahip firmalarından biri haline gelen ADOPEN uluslararası kalite standartları çerçevesinde üretim yapılmaktadır. Fabrikadaki üretimin büyük çoğunluğu iç pazar taleplerini karşılarken, bir kısmı 56′yı aşkın ülkeye ihraç edilmektedir.

3 Kurumsal Vizyon “Dünyanın en kaliteli profili” dendiği zaman, dünya üzerinde akla gelen ilk markalardan biri olmak. Türkiye’nin adını, Dünya pazarlarında en kaliteli ürünler olarak yerleştirmek için çıktığımız yolculukta, profil konusunda tüm dünyaya liderlik yaparak Adopen’in ileri teknoloji ürünü profilleri ile ölümsüz bir marka olmasını sağlamak.   Misyon Adopen, ürettiği profillerin kalitesini uluslararası çeşitli ölçüm ve standardizasyon kuruluşlarından aldığı kalite belgeleri ile ispatlamış bir kuruluştur. Adopen’in misyonu, tüketicisini yerli ve yabancı olmak üzere ayırt etmeksizin PVC profil konusunda en kaliteli ürünleri ve hizmeti sunarak, “Dünyanın PVC Profil Üreticisi” olmaktır. Bu doğrultuda Adopen, profil dendiği zaman akla gelen en ileri teknoloji ile üretilen ürünü ve en nitelikli hizmeti global bir düşünce yapısı içerisinde tüm dünyaya sunmayı amaçlar.

4 Wintech International

5

6 İnsan Kaynakları “Yetkinliği, motivasyonu ve performansı yüksek çalışanlar ile fark yaratmak.” İşte ulaşmak istediğimiz temel hedef budur! Adopen’de benimsenen İnsan Kaynakları politikaları iki önemli amaca hizmet etmektedir; Bunlar: •Bireyleri sorumluluk üstlenmek, insiyatif kullanmak ve bu şekilde işlerine ve işlerinin sonuçlarına sahip çıkmak için motive etmek. •Bir yandan bireyi geliştirirken, öte yandan ekip çalışmasına teşvik ederek çalışanlarımızın iş hedeflerinde daha başarılı olmasını sağlamak. Böylece hedeflere ve insan kaynağına daha iyi odaklanıp, kişilerin katma değerlerinin işin başarısındaki rolünü ön plana çıkarabileceğimize inanıyoruz. İnsan Kaynakları Uygulamalarımız; Organizasyon yapımız ile çalışanlarımızın potansiyellerini etkin olarak kullanabilecekleri ve Adopen’in ana hedeflerine ulaşmasında değer yaratabilecekleri görevlerde değerlendiriyoruz. •Profesyonel sistemler aracılığı ile İnsan Kaynakları süreçlerimizi yürütüyoruz. •İşin gerektirdiği nitelikler, kişisel beceriler ve bireysel performansları ele alarak, objektif ve adil bir değerlendirme yapıyoruz. •Çalışanlarımızın çalıştıkları birimin hedefleri ve markamızın kendilerinden beklentileri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayarak, güvenli ve sağlıklı bir iş ortamı oluşturuyoruz. •Çalışanlarımızın kendilerini en iyi şekilde geliştirmeleri ve işlerini daha iyi yapabilmeleri için gerekli eğitim ve gelişim imkanlarını sunuyoruz. •Adopen değerleri ve iş ilkelerine sadık kalan ve beklentileri karşılayan tüm Adopenlilerin şirkete yarattıkları değer doğrultusunda objektif ve adil bir şekilde ücretlendiriyoruz.

7 PVC Pencere Üretim ve Tekniği
Adopen’in üretimdeki mükemmeliyetçiliğinin özeti kaliteli profilleri üreterek bunu tüketicinin olduğu her yere yaygın bir bayi ağı ile ulaştırarak tüketici memnuniyetini sağlamaktır. Adopen için “kaliteli PVC profil üretmek”; nitelikli hammadde ve en ileri üretim tekniğini, uzman bir ekip ve tecrübe ile iyi bir tesiste kusursuz bir organizasyonla birleştirmektir. Vinilklorür monomerinin polimerizasyonu ile elde edilen PVC hammaddesine, darbe dayanıklılığı veren bileşenler, renk pigmentleri, stabilizatörler ve dolgu malzemeleri katılarak özel bir karışım oluşturulur. Yüksek kaliteli katkı maddeleri seçilerek oluşturulan karışım ADOPEN profillerine giden yolun ilk aşamasıdır. Bu karışım, en ileri teknolojiye sahip ekstruderlerle (profil çekme makinası) ve mükemmel ADOPEN kalıplarıyla şekillenerek iç ve dış yüzeyi koruma bantlı ADOPEN profillerine dönüştürülür. Üretilen profiller sevkiyat aşamasına geçmeden önce, darbe dayanıklılığı, köşe mukavemeti, kaynak uygunluğu, sıcakta bekletme sonrası ölçü değişikliği, sıcakta bekletme sonrası davranış, hava şartlarına karşı renk haslığı (yaşlandırma), vicat yumuşama ısısı tayini, charpy darbe dayanımı, hava şartlarına karşı mekanik dayanıklılık gibi testlerden geçirilir. Görünümü, rengi, parlaklılğı, boyut ve ölçüleri ve yüzeyi sürekli kontrole tabi tutulur. Doğa şartlarına ve darbeye karşı dayanıklı, rengi solmayan, sonradan kirlenme yolu ile yüzeyde oluşan lekeleri kolayca temizlenen ADOPEN profilleri, ambalajlanarak PVC doğrama haline getirilecekleri aşamayı bekler. ADOPEN doğramalarının farkı, kaliteli profil üzerine büyük bir hassasiyetle uygulanan ince ustalık ve ileri üretim teknolojisinin kusursuz bileşiminin sonucudur. ADOPEN’in bulunduğu ortamın gerektirdiği her türlü dayanıklılığı, ısı ve ses yalıtımını, kullanım rahatlığını, sağlıklı ışık girişi sağlaması, estetik görünümü ve renk seçeneğini sağlaması üretim tekniğinde gizlidir. Uluslararası normlara uygunluğu nedeniyle Türkiye’den bir çok ülkeye ihraç edilen PVC doğrama sistemi olması ADOPEN’in pencere konusunda bütün dünyanın beklentilerinin tam karşılığı olduğunun kanıtıdır.

8 deckado Adopen, yeni ürünü DECKADO ile açık alan kaplamalarında kalıcı ve estetik çözümler sunuyor. Yoğun arge çalışmalarının sonucu üretilen DECKADO en ileri üretim teknolojisinin, uzman ekiplerle ve yılların tecrübesi ile birleşimidir. Doğa şartlarında, sudan ve nemden etkilenmeyen DECKADO darbelere ve korozyona dayanıklı olduğundan uzun yıllar güvenle kullanılır.

9 Pladeck Padeck, inşaat sektöründe, döşeme, kolon, kiriş her tür beton dökümü için tasarlanmış ve, Polymer yapısından dolayı bir çok avantajı bulunan, uygun maliyetle Plywood a alternatif, ideal bir beton kalıbıdır.

10 Accado Accado 2009 yılında Türkiye’deki PVC Pencere ve Kapı sektöründeki kuruluşların koşulsuz müşteri memnuniyetlerini ve beklentilerini karşılayabilmek üzere m² kapalı alanda Antalya’da kuruldu. Aksesuar sektöründe öncü olma hedefi ile standart ve AR-GE çalışmalarına ağırlık vermiş olup, insan kaynakları değerlendirmeleri ve eğitim faaliyetlerini ön planda tutarak yenilikçi bir yapıda hizmet vermektedir.

11 AR-GE Adopen’in. Adopen, sürekli olarak yenilikçi ürünler ve katma değerli projeler sunmak için, Antalya, merkez fabrikasında bulunan Ar-Ge merkezindeki mühendis ekibiyle, ürün ve süreçlerde inovasyon yaratmaktadır. Ar-Ge biriminde, hem teknolojik gelişmeler yakından takip ediliyor hem de bu teknolojilerin gelişimine doğrudan katkıda bulunuluyor. Adopen, ürünlerin teknolojik üstünlükleri ve işlevsel özelliklerinin yanı sıra tasarım nitelikleri açısından da sektöre yenilikler katmaya özen gösteriyor. Adopen, her yıl cirosunun önemli bir bölümünü Ar-Ge harcamalarına ayırıyor. Bu yatırımlar, kendi teknolojisini kendisi üreten Adopen’in, dünya insanı için dünya kalitesinin üstünde pencere ve pencere ürünleri yaratma tutkusunu simgeliyor. Gelişiminin ve rekabette sıyrılmasının arkasında, Ar-Ge’ye verdiği stratejik önem yer almaktadır

12 İhracatımız Adopen, ileri teknoloji ile ürettiği PVC profilleri Wintech markası ile dünyanın dört bir yanında 56 ülkeye ihraç etmektedir. Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ ndeki dev üretim tesislerinde gerçekleştirilen üretimler ile hem yurt içi hem de yurtdışı talepler karşılanmaktadır. Almanya, Rusya, Azerbaycan, Ukrayna, Hindistan ve Tunus’ta üretim tesislerini faaliyete geçiren Adopen, Wintech markası ile “dünyanın pencerecisi” olma yönünde emin adımlarla ilerlemektedir. Wintech ürünleri, öncelikle Avrupa, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Asya ve Kuzey Afrika ülkelerinin yanı sıra Avusturalya’dan Amerika’ya kadar dünyanın dört bir yanına dağıtılmaktadır. Wintech, fabrikalarının yanı sıra Romanya, Kazakistan, Polonya, Fransa ve Dubai’deki ana dağıtım depolarıyla tüketiciye daha yakın olmakta, hızlı ve yaygın dağıtım gerçekleştirmektedir.

13 ÜRETİm Adopen, üretimini 2003 yılı başında taşıdığı Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki dev tesislerinde gerçekleştirmeye devam etmektedir. 528 bin m² bir alana yayılan fabrika, 185 bin m² bir kapalı alana sahiptir. ISO Çevre Yönetimi Sistem Belgesi’ne sahip bu teknoloji harikası üretim merkezi 7 gün 24 saat üretim yapmaktadır.Yapılan üretimin büyük çoğunluğu iç pazardaki talepleri karşılarken, bir kısmı dünyanın dört bir tarafında 56′ya yakın ülkeye ihraç edilmektedir. Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük PVC üretim tesislerinden biri olan bu tesisler, Adopen’in uluslararası kalite anlayışı çerçevesinde düzenlenerek inşa edilmiştir. Fabrikadaki üretim çevredeki canlıların yaşamlarına herhangi bir aksi etkide bulunmaz. Kısacası Adopen, üretim tesisleri açısından da dünyanın önde gelen PVC profil üreticilerinden biridir.

14 Rakip firmalar Pimapen Fıratpen Pakpen Winhouse Matpen Egepen Kompen
Erpen Alfapen Kalpen Europen Filpen Ömürpen Propen Gedizpen winsa


"ADOPEN Yönetim kurulu başkanı:Mustafa SAK" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları