Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Gerçek Dünyanın Sanal Yansıması

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Gerçek Dünyanın Sanal Yansıması"— Sunum transkripti:

1 Gerçek Dünyanın Sanal Yansıması
“Sanal Dünyadaki gerçeklik…”

2 Takiplen.com global düşünüp yerel uygulamalarla zenginleştirilen yeni nesil sosyal paylaşım platformu olarak 2011 yılında sosyal medyadaki yerini almıştır. Takiplen.com’un amacı sosyal medyada kullanıcılarına mesajlaşma veya arkadaş edinmenin yanında, sosyal fayda da sağlamaktır. Takiplen.com gerçek dünyanın sanal yansımasıdır. Takiplen’in sanal gerçekliğini daha yakından tanıyın.

3 Gerçek Dünya’da, Takiplen’de,
İnsanlar gerçek kimlikleriyle yer alırlar. Sahte kimlik kullanan insanlar bile, resmiyet arz eden durumlarda gerçek kimliklerini kullanmak zorunda kalırlar. Takiplen’de, Üyeler “Onaylı ve Geçici Onaysız Üye” olarak sisteme kayıt edilir. Geçici Onaysız Üyeler, daha sonra sistemde kendi onaylama işlemini yapabilir ve gerçek bir birey olarak adıyla, Takiplen’deki yerini alabilir. Gerçek kimliğinin doğruluğunu tescil etmek isterse takiplen.com tarafından kullanıcılarına sunulan e –imza hizmetinden faydalanabilir.

4 Gerçek Dünya’da, İnsanlar fikirleri ve eserleriyle var olurlar, sözleriyle, yazdıklarıyla birçok insan tarafından takip edilirler ve birçok insanı takip ederler. Takiplen’de, Kullanıcılar arkadaşlarını ve takipçilerini takip eder, onlar tarafından takip edilirler.

5 Gerçek Dünya’da, Arkadaşlarımızla mesajlaşır, sevdiklerimizle sorunlarımızı tartışır, sevincimizi paylaşırız. Gelişen yeni teknolojilerden faydalanarak anında sevdiklerimize ulaşır, onlarla görüşürüz. Takiplen’de, Arkadaşlarımıza ve takipçilerimize anında ulaşabiliriz.  Açık ya da özel olarak yazılı ve sesli mesaj gönderebiliriz.  Birebir görüntülü olarak görüşebiliriz.  Sohbet bölümünü kullanarak anında tüm takipçilerine ulaşabiliriz.  Özel sohbet hizmetiyle birebir anlık sohbet edebiliriz.  Çevrimdışı ücretsiz SMS atabiliriz. Bu hizmetlerle her an onlara ulaşabiliriz.

6 Gerçek Dünya’da, Takiplen’de,
Arkadaşlarımızla, dostlarımızla farklı konularda birlikte çalışır, bilgilerimizi paylaşır, konu üzerinde tartışırız. Farklı yollarla fikirlerini sorarız. Takiplen’de, Bunun için Grup yapısını kullanırız. İstediğimiz konu da “Açık/Gizli Grup” oluşturabilir; arkadaşlarımızla, konu üzerinde görüş alışverişinde bulunabiliriz. Arkadaşımızla birebir konu hakkında görüşmek için “Özel Mesaj” yollayabiliriz. Konu özel değilse “Yeni ileti” olarak, arkadaşımızı mesajımızda belirterek iletimizi yollayabiliriz.

7 Gerçek Dünya’da, Bazı durumlar karşısında sesimizi duyurmak adına farklı yollara başvururuz. Takiplen’de, Kullanıcılar olarak, istediğimiz her konuda, etik değerlere bağlı kalarak, özgürce görüş paylaşabilir ve sesimizi duyurabiliriz.

8 Gerçek Dünya’da, Beğendiğimiz sözleri, resimleri, bizi etkileyen olayları arkadaşlarımızla paylaşır, sevincimize ve acımıza ortak olması isteriz. Takiplen’de, Beğendiğimiz, etkilendiğimiz her şeyi anında arkadaşlarımızla paylaşabiliriz. Etkilendiğimiz sözleri, favorilerimiz olarak saklayabilir, fotoğraflarımız için albüm oluşturabilir, albümümüzü açık ya da gizli bir şekilde sergileyebiliriz.

9 Gerçek Dünya’da, Bize ait olan, fikirlerimizle ortaya çıkmış şeyleri sahiplenir, bunun için farklı yollara başvururuz. (Örn: Noter vb.) Takiplen’de, “Önce Sahiplen Sonra Takiplen” sloganıyla ürettiğimiz her şeyi sahiplenmelerimizi söyler ve sistemde güvenli paylaşımlar yapmamıza olanak sağlar. &

10 Gerçek Dünya’da, Düzenli olarak takip ettiğimiz, basın ve yayın organları aracılığıyla kendimizi sürekli geliştirerek güncel ve yeni konularda bilgi sahibi oluruz. Takiplen’de, Açılmış birçok farklı grubu takip ederek çeşitli konularda bilgi sahibi oluruz ve bunu yaparken de kendinizi geliştirme fırsatı buluruz.

11 Gerçek Dünya’da, Birçoğumuz ilaçlarımızı almayı unutur, düzenli bir şekilde kullanmayız ve bu konunun önemini hep göz ardı ederiz. Takiplen’de, Mobil Hatırlatıcı hizmeti kullanıcılarına ücretsiz veriliyor. İlaç hatırlatıcımızı kullanmak için yapmamız gereken tek şey takiplen üzerinde hatırlatma için gerekli bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra belirlediğimiz tarihlerde ve saatte düzenli olarak cep telefonumuza gelen SMS ile ilaçlarımızı vaktinde ve düzenli almak.

12 Gerçek Dünya’da, Birçoğumuz özel günleri, doğum günlerini unuturuz. Takiplen’de, Bunun için Mobil Hatırlatıcı – Genel hatırlatıcımızı kurabiliriz. Gerekli bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra belirlediğimiz tarih ve saatte cep telefonumuza sms gelir.

13 Gerçek Dünya’da, Aşı takvimi çocuklarımız için çok önemlidir. Onların sağlığı da bizim için… Takiplen’de, Bunun için Mobil Hatırlatıcı – Aşı Takvimi hizmetini kullanabiliriz. Çocuğumuzun aşı gününden bir gün önce Takiplen’den gelen mesaj ile çocuğumuzun aşısını zamanında yaptırabiliriz.

14 Gerçek Dünya’da, İnsanlar yaşamak için gelir elde etmek zorundadır.
Takiplen’de, Kullanıcılar, profil bilgilerine ve oluşturdukları gruplarına web sitelerini ekleyerek; sitelerinin tanıtımını yapabilir, gelir elde edebilirler.

15 Takiplen’de Ayrıca, Profilimize uygulama ekleyebilir, yeni bir uygulama oluşturabilir ve mevcut uygulamalarla(oyun, yarışma, test vb.) eğlenebiliriz. Farklı Sosyal paylaşım platformlarındaki iletilerimizi, takiplen profilimize taşıyabiliriz. Takiplen’deki paylaşımlarımızı ise “RSS” ya da çeşitli besleme yazılımları kullanarak diğer platformlarda yayınlayabiliriz. Takiplen’in Mobil uygulamalar da mevcut.(Takiplen.com’a ulaşmak için sadece bilgisayar kullanmanız gerekmez. Mobil cihaz, tablet ile takiplen.com’un yapmış olduğu uygulamaları kullanarak, takiplen’e her yerden ulaşabiliriz.)

16 Gerçek Olanı Takip Et! “Gerçek Dünyada ne varsa, tamamı Takiplen’de…”
“Sanal Dünyadaki gerçeklik: Takiplen.com”


"Gerçek Dünyanın Sanal Yansıması" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları