Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BİLGİ PAYLAŞIM ARAÇLARI. Vikipedi= Çevrim içi kullanılan bir ansiklopedidir. Bilimsel paylaşımların yapıldığı bir alandır. Youtube= Video paylaşımlarının.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BİLGİ PAYLAŞIM ARAÇLARI. Vikipedi= Çevrim içi kullanılan bir ansiklopedidir. Bilimsel paylaşımların yapıldığı bir alandır. Youtube= Video paylaşımlarının."— Sunum transkripti:

1 BİLGİ PAYLAŞIM ARAÇLARI

2 Vikipedi= Çevrim içi kullanılan bir ansiklopedidir. Bilimsel paylaşımların yapıldığı bir alandır. Youtube= Video paylaşımlarının yapıldığı ve videoların yorumlandığı sitedir. Flicker= Resim ve video paylaşımları yaptığımız ve depoladığımız bir sitedir. Blog= Blog, genellikle güncelden eskiye doğru sıralanmış yazı ve yorumların yayınlandığı, web tabanlı bir yayını belirtir.

3 Facebook =İnsanların arkadaşlarıyla iletişim kurmasını ve bilgi, fotoğraf, video vb. paylaşımı amaçlayan bir sosyal paylaşım web sitesidiriletişimvideososyal paylaşımweb Twitter= 140 karakterden oluşan tweet adı verilen internet kısa mesajlarının gönderildiği ve başkalarının mesajlarının okunabildiği bir mikro- blog servisidir. blog Linkedin= İş hayatına yönelik cv oluşturulmasını sağlayan bir web sitesidir.(Digital kimlik)

4 SOSYAL MEDYA ARAÇLARINI KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR 1. Kişisel bilgilerinizi herkesle paylaşmayınız. Telefon numaranız. Ev, okul ve iş adresiniz. Doğum gününüz, yaşınız. T.C. kimlik numaranız. adresiniz. 2. Paylaştıklarınız şeyleri istemediğiniz kişilere kapatınız. Gönderilerinizi. Ailenizle ilgili bilgilerinizi. İlişki durumunuzu. İlgilendiklerinizi. Dini inanç ve siyasi görüşünüzü. Bulunduğunuz yeri. Size ait fotoğraf ve videolarınızı.

5 3. Tanımadığınız kişilerin arkadaşlık tekliflerini reddediniz. Çünkü; Tanımıyorsunuz. Niyetini bilmiyorsunuz Zarar görebilirsiniz. Üzülebilirsiniz. 4. Güçlü şifreler oluşturunuz ve şifrenizi kimseyle paylaşmayınız. Çünkü; Sizin adınıza arkadaşlarınıza mesaj gönderebilirler, zor durumda kalırsınız. Profilinizde sizin istemediğiniz şeyleri paylaşabilirler. Profil resim ve ayarlarınızı değiştirebilirler. Profilinizi kullanan arkadaşınız olur, sorumlu ise siz olursunuz.

6

7

8

9


"BİLGİ PAYLAŞIM ARAÇLARI. Vikipedi= Çevrim içi kullanılan bir ansiklopedidir. Bilimsel paylaşımların yapıldığı bir alandır. Youtube= Video paylaşımlarının." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları