Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BİLGİ PAYLAŞIM ARAÇLARI. Vikipedi= Çevrim içi kullanılan bir ansiklopedidir. Bilimsel paylaşımların yapıldığı bir alandır. Youtube= Video paylaşımlarının.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BİLGİ PAYLAŞIM ARAÇLARI. Vikipedi= Çevrim içi kullanılan bir ansiklopedidir. Bilimsel paylaşımların yapıldığı bir alandır. Youtube= Video paylaşımlarının."— Sunum transkripti:

1 BİLGİ PAYLAŞIM ARAÇLARI

2 Vikipedi= Çevrim içi kullanılan bir ansiklopedidir. Bilimsel paylaşımların yapıldığı bir alandır. Youtube= Video paylaşımlarının yapıldığı ve videoların yorumlandığı sitedir. Flicker= Resim ve video paylaşımları yaptığımız ve depoladığımız bir sitedir. Blog= Blog, genellikle güncelden eskiye doğru sıralanmış yazı ve yorumların yayınlandığı, web tabanlı bir yayını belirtir.

3 Facebook =İnsanların arkadaşlarıyla iletişim kurmasını ve bilgi, fotoğraf, video vb. paylaşımı amaçlayan bir sosyal paylaşım web sitesidiriletişimvideososyal paylaşımweb Twitter= 140 karakterden oluşan tweet adı verilen internet kısa mesajlarının gönderildiği ve başkalarının mesajlarının okunabildiği bir mikro- blog servisidir. blog Linkedin= İş hayatına yönelik cv oluşturulmasını sağlayan bir web sitesidir.(Digital kimlik)

4 SOSYAL MEDYA ARAÇLARINI KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR 1. Kişisel bilgilerinizi herkesle paylaşmayınız. Telefon numaranız. Ev, okul ve iş adresiniz. Doğum gününüz, yaşınız. T.C. kimlik numaranız. E-mail adresiniz. 2. Paylaştıklarınız şeyleri istemediğiniz kişilere kapatınız. Gönderilerinizi. Ailenizle ilgili bilgilerinizi. İlişki durumunuzu. İlgilendiklerinizi. Dini inanç ve siyasi görüşünüzü. Bulunduğunuz yeri. Size ait fotoğraf ve videolarınızı.

5 3. Tanımadığınız kişilerin arkadaşlık tekliflerini reddediniz. Çünkü; Tanımıyorsunuz. Niyetini bilmiyorsunuz Zarar görebilirsiniz. Üzülebilirsiniz. 4. Güçlü şifreler oluşturunuz ve şifrenizi kimseyle paylaşmayınız. Çünkü; Sizin adınıza arkadaşlarınıza mesaj gönderebilirler, zor durumda kalırsınız. Profilinizde sizin istemediğiniz şeyleri paylaşabilirler. Profil resim ve ayarlarınızı değiştirebilirler. Profilinizi kullanan arkadaşınız olur, sorumlu ise siz olursunuz.

6

7

8

9


"BİLGİ PAYLAŞIM ARAÇLARI. Vikipedi= Çevrim içi kullanılan bir ansiklopedidir. Bilimsel paylaşımların yapıldığı bir alandır. Youtube= Video paylaşımlarının." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları