Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KARS ÇOBAN KÖPEĞİ “Kars Türk Çoban Köpeği” adıyla tescillenen Kars Çoban Köpekleri, koruma konusunda en önde gelen ırklardan birisidir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KARS ÇOBAN KÖPEĞİ “Kars Türk Çoban Köpeği” adıyla tescillenen Kars Çoban Köpekleri, koruma konusunda en önde gelen ırklardan birisidir."— Sunum transkripti:

1 KARS ÇOBAN KÖPEĞİ “Kars Türk Çoban Köpeği” adıyla tescillenen Kars Çoban Köpekleri, koruma konusunda en önde gelen ırklardan birisidir.

2 Kaz eti hayvansal proteini yüksek olan doğal bir besindir.
KARS KAZI

3 KARS ESKİ KAŞAR PEYNİRİ
Eski kaşar peyniri, olgunlaşma süresi uzun olduğundan kalsiyum, fosfor gibi faydalı mineralleri yüksek oranda içermektedir.

4 KARS GRAVYER PEYNİRİ Gravyer peynirlerde dinlenme süresi ne kadar uzun ise içerdikleri kalsiyum, fosfor gibi mineraller de o kadar fazladır.

5 KARAKOVAN BALI Karakovan balının tadı ve aroması, üretildiği bitkilerin türüne bağlı olarak değişmekle birlikte kendine özgü koku ve tada sahiptir.

6 KARS ÇOBAN KÖPEĞİ Kars Çoban Köpekleri güçlü kas ve sağlam kemik yapısına sahiptirler. Yüzlerindeki siyah maske karakteristiktir.

7 Doğal beslenmesi sayesinde de hiç kokmayan Kars kazının eti, sadece yöreye özel, Kars bölgesinin iklim, hava ve toprak yapısına tam olarak uyum sağlamış farklı bir türdür ve diğer boz kazlar kadar iri değildir. KARS KAZI

8 KARS ESKİ KAŞAR PEYNİRİ
Kaşar peynirlerinin olgunlaştırılmasıyla kendine özgü, yeni tat ve koku kazanması sağlanır.

9 KARS GRAVYER PEYNİRİ Gravyer Peynirini karakterize eden en önemli özellik sert ve gözenekli olmasıdır. Büyük gözenekler az, küçük gözenekler ise çok sayıdadırlar.

10 KARAKOVAN BALI Kars yaylalarında, nektarı oldukça yüksek 1200'e yakın çiçekten balını toplayan Kafkas arıları uzun hortumları sayesinde çiçekteki tüm öze ulaşabilir. Arı hiçbir insan eli değmeden, peteğini dahi kendi hazırladığından tamamen doğaldır.


"KARS ÇOBAN KÖPEĞİ “Kars Türk Çoban Köpeği” adıyla tescillenen Kars Çoban Köpekleri, koruma konusunda en önde gelen ırklardan birisidir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları