Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Harcama Yönetim Sistemi (HYS)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Harcama Yönetim Sistemi (HYS)"— Sunum transkripti:

1 Harcama Yönetim Sistemi (HYS)
SATINALMA ÖRNEK UYGULAMALARI Serdar DEĞER Aydın SUNAOĞLU Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Muhasebe Yetkilisi Mimarlık Fakültesi Dekanlığı Şef

2 1 2 BANKA BİLGİLERİ YOKSA YADA İSTEDİĞİNİZ ŞUBE YOKSA BU ŞEKİLDE MANUEL EKLEMELİSİNİZ. IBAN HESAP NUMARASI YAZARKEN BOŞLUK BIRAKMAYINIZ. BANKA BİLGİLERİ YOKSA YADA İSTEDİĞİNİZ ŞUBE YOKSA BU ŞEKİLDE MANUEL EKLEMELİSİNİZ. IBAN HESAP NUMARASI YAZARKEN BOŞLUK BIRAKMAYINIZ.

3 1 2 HARCAMA DETAY KODLARINI SEÇİNİZ BİRDEN ÇOK SEÇİLEBİLİR

4 TOPLAM TUTAR GÖSTER BUTONUNA BASTIKTAN SONRA TUTAR DOĞRU İSE ÖDENEK KONTROL BUTONUNA TIKLAYIN VE ONAY EKRANI GELDİĞİNDE EVET’İ SEÇİN. ÖDENEK KONTROL BUTONUNA TIKLAYIN VE ONAY EKRANI GELDİĞİNDE EVET’İ SEÇİN. 1 2

5 EVET BUTONUNA TIKLAYIN.

6 KESİNTİ VE DİĞER İŞLEMLERİ YAPMAK İÇİN İŞLEM TİPİNDEN SIRASIYLA 3-KESİNTİ/MAHSUP/NAKİT TALEP SEÇİLİR SONRASINDA LI GRUP SEKMESİ SEÇİLİR. KESİNTİ VE DİĞER İŞLEMLERİ YAPMAK İÇİN İŞLEM TİPİNDEN SIRASIYLA 3-KESİNTİ/MAHSUP/NAKİT TALEP SEÇİLİR SONRASINDA LI GRUP SEKMESİ SEÇİLİR.

7 KABUL BUTONUNA TIKLAYIN.
1 2 3 KABUL BUTONUNA TIKLAYIN. KABUL BUTONUNA TIKLAYIN.

8 İLGİLİ ÖDEME HESABI SEÇİLECEK (103) KABUL BUTONUNA TIKLAYIN. 2
KABUL BUTONU TIKLAYIN İLGİLİ ÖDEME HESABI SEÇİLECEK (103) KABUL BUTONUNA TIKLAYIN. 2

9 ÖDEME EMRİ OLUŞTUR BUTONUNA TIKLADIĞINIZDA SİSTEM ÖDEME EMRİ BELGESİNİ KAYDEDECEKTİR. KABUL EDİYORMUSUNUZ SORUSU SORMADAN KAYIT YAPMAKTADIR. BU NEDENLE ÖDEME EMRİ OLUŞTUR BUTONUNA BASILMADAN ÖNCE TEKRAR KONTROL ETMENİZ FAYDALI OLACAKTIR. ÖDEME EMRİ OLUŞTUR BUTONUNA TIKLADIĞINIZDA SİSTEM ÖDEME EMRİ BELGESİNİ KAYDEDECEKTİR. KABUL EDİYORMUSUNUZ SORUSU SORMADAN KAYIT YAPMAKTADIR. BU NEDENLE ÖDEME EMRİ OLUŞTUR BUTONUNA BASILMADAN ÖNCE TEKRAR KONTROL ETMENİZ FAYDALI OLACAKTIR.

10 KAYIT İŞLEMİ YAPILMIŞ VE KAYIT NUMARASI VERİLMİŞTİR
KAYIT İŞLEMİ YAPILMIŞ VE KAYIT NUMARASI VERİLMİŞTİR. ÖDEME BELGESİ VE EKLERİNİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞINA İMZALI OLARAK GÖNDERDİĞİNİZDE AYNI ZAMANDA SİSTEM ÜZERİNDEN DE ELEKTRONİK ORTAMDA MUHASEBE BİRİMİNE GÖNDERMENİZ GEREKMEKTEDİR. KAYIT İŞLEMİ YAPILMIŞ VE KAYIT NUMARASI VERİLMİŞTİR. ÖDEME BELGELERİNİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞINA GÖNDERDİĞİNİZDE AYNI ZAMANDA SİSTEM ÜZERİNDEN DE MUHASEBE BİRİMİNE ÖDEME EMRİNİ GÖNDERMENİZ GEREKMEKTEDİR.

11 SİSTEM YANSITMALARI KAYIT İŞLEMİ SIRASINDA YAPMAKTADIR
SİSTEM YANSITMALARI KAYIT İŞLEMİ SIRASINDA YAPMAKTADIR. TEKRAR YANSITMA HESABI SEÇMEYE ÇALIŞMAYINIZ. ! SİSTEM YANSITMALARI ÖDEME BELGESİ OLUŞTUR BUTONUNA BASILDIĞINDA YAPMAKTADIR. TEKRAR YANSITMA HESABI SEÇMEYE ÇALIŞMAYINIZ.

12 ÖDEME BELGESİ OLUŞTURULDUKTAN SONRA TAHAKKUK BİRİMİNDE İKEN BİR HATA OLDUĞUNU FARKEDERSENİZ FİŞ İPTAL BUTONUNA TIKLAYARAK İPTAL EDEBİLİRSİNİZ. EĞER MUHASEBE BİRİMİNE GÖNDERİLMİŞ BİR EVRAK İSE GERİ ÇEK VE İPTAL İŞLEMİ YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR. ÖDEME BELGESİ OLUŞTURULDUKTAN SONRA TAHAKKUK BİRİMİNDE İKEN BİR HATA OLDUĞUNU FARKEDERSENİZ FİŞ İPTAL BUTONUNA TIKLAYARAK İPTAL EDEBİLİRSİNİZ. EĞER MUHASEBE BİRİMİNE GÖNDERİLMİŞ BİR EVRAK İSE GERİ ÇEK ( HATA NEDENİ SEÇİLEREK ) VE İPTAL İŞLEMİ YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR. ÖDEME BELGESİ OLUŞTURULMADAN ÖNCE DÜZELTME YAPILACAK İSE İLGİLİ SATIR SEÇİLEREK KAYIT SİL BUTONUNA BASILIR

13 İPTAL EDİLEN EVRAK “X” İŞARETİ İLE GÖRÜNÜR
İPTAL EDİLEN EVRAK “X” İŞARETİ İLE GÖRÜNÜR. EVRAK KAYIT NUMARASI OLUŞTUKTAN SONRA AYNI EVRAK ÜZERİNDE TEKRAR ÇALIŞMA YADA KAYIT EKLEME YAPILAMAMAKTADIR. İPTAL EDİLEN EVRAK “X” İŞARETİ İLE GÖRÜNÜR. EVRAK KAYIT NUMARASI OLUŞTUKTAN SONRA AYNI EVRAK ÜZERİNDE TEKRAR ÇALIŞMA YADA KAYIT EKLEME YAPILAMAMAKTADIR.

14 MEÜ.STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI
TEŞEKKÜR EDERİZ. MEÜ.STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI


"Harcama Yönetim Sistemi (HYS)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları