Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

FETHİYE İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ DR. UĞURÇOMAK KIZILCAHAMAM - ŞUBAT 2013.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "FETHİYE İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ DR. UĞURÇOMAK KIZILCAHAMAM - ŞUBAT 2013."— Sunum transkripti:

1 FETHİYE İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ DR. UĞURÇOMAK KIZILCAHAMAM - ŞUBAT 2013

2  Muğla İl Nüfusu : 853 000  İlçemizin Nüfusu : 198 000  12 Belde ve 72 Köyü mevcuttur.  223 Yataklı Devlet Hastanesi ve 20 Üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olmak üzere 2 Kamu Sağlık Kuruluşu mevcut olup  Toplam 128 yatak kapasiteli 2 Özel Hastane ile birlikte 18 Özel Sağlık Merkezi bulunmaktadır.

3  İlçe Sağlık Müdürlüğü,Toplum Sağlığı Merkezi ile aynı binada hizmet vermektedir.  3’ü merkezde olmak üzere 22 Aile Sağlığı Merkezi mevcut olup, toplam 56 Aile Hekimi görev yapmaktadır.

4 İlçemiz,turizm yöresinde olması sebebiyle yıllık yabancı turist sayısı oldukça yüksektir.Yerli turistin gelmesi ile birlikte yaz aylarındaki nüfus, ilçe nüfusunun en az 3-4 katına ulaşmasına neden olmaktadır. 2010 : 1.400.000 2011 : 1.300.000 2012 : 1.300.000

5  Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü, 08.06.2012 tarihinde 663 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnameye istinaden kurulmuştur.  İlçe Sağlık Müdürlüğü kadrosunda yalniz 1 şoför ve 1 hizmetli bulunmasına rağmen,Toplum Sağlığı Merkezinin Personelleri ile ortak bir şekilde çalışmaya başlamıştır.

6  Kasım 2012 itibariyle Kamu Hastaneler Birliğinin kurulması sonrasında, bu tarihe kadar Hastanede görev yapmakta olan Hastane Müdürüve yardımcılarının, “araştırmacı”kadrosu ile İlçe Sağlık Müdürlüklerine atamaları gerçekleşmiştir.  İl Sağlık Müdürlüğünün,Toplum Sağlığı Merkezinden geçici personel görevlendirme yapması ile müstakil bir birim olarak çalışmaya devam etmekteyiz.

7  Görev ve paylaşımdaki tanımlar ? 663 sayılı Kanun Hükmündeki kararname ile ihdas edilen Kamu Hastaneleri Kurumu ve Halk Sağlığı Müdürlükleri ile çakışan görevler ve yetki karmaşası Mükerrer yazılar Artan bürokrasi ve Zaman kaybı  Yetkilerimiz ?  Ne ve nereye kadar ?

8  İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği arasında veri akışı nasıl yapılacak ?  Eğer İl Sağlık Müdürlükleri İlçelere yetki devri yapacak ise, nasıl ve nereye kadar yetkili olacağız ?

9  İlçe Sağlık Müdürlüğü personel sayısındaki yetersizlik Geçici görevlendirme sarmalı, Belirsizlik, düşük motivasyon ve düşük verim.

10 Denetimler ( Değerlendirme,İzleme,Gözetim,Raporlama )  “Kurum kendi kendini denetleyemiyor diye bütün bakanlığı değiştirdik.” Sn.ÖmerFaruk KOÇAK Tüm özet burada Kimse denetlenmek istemez. Kim - kimi, nasıl ve nereye kadar denetleyecek?

11  İl Sağlık Müdürlüğündeki Şube Müdürlüklerinin izdüşümü,  İlçe Sağlık Müdürlüklerinde nasıl yapılandırılacak ?

12  İlk çıkan görev tanımlamasında il ve ilçe Sağlık Müdürlüklerinin koordinasyon görevi Nasıl ve nereye kadar ?

13  Kaymakamlıklar ile olan ilişkiler ?  Hastane Yöneticisi ve TSM Sorumlu Tabibi ile olan ilişkiler ?  Ön inceleme ve disiplin soruşturmaları ?

14  50.000 Nüfusun altındaki ilçelerde İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli olmayacağı için, İl Sağlık Müdürlüğünün bu tür ilçelerdeki etkinliği ve iş yapma kabiliyeti oldukça sıkıntılı olacaktır.  50.000 -100.000 Nüfuslu ilçelerin durumu belirsiz bir durumda ( yürütetebilir ? )

15  112 Acil istasyonlarının bağlı olduğu birimin il olmasına rağmen ilçeden idare edilmesinin zorlukları  1.Disiplin amirinin İlçe Sağlık Müdürü olması

16  Bütçe ?

17  İlçe Sağlık Müdürlüğüne verilmiş olan hizmet alanı kadro –ünvan katsayılarının gözden geçirilerek İlçe Sağlık Müdürlükleri lehine yeniden revize edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

18 Sabrınız İ çin Te ş ekkürler


"FETHİYE İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ DR. UĞURÇOMAK KIZILCAHAMAM - ŞUBAT 2013." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları