Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KİMLİĞİM NÜFUS CÜZDANI BİLGİLERİ SUNUMU. KİMLİK NEDİR? Kimlik kişinin kendini sosyal bir çevrede tanımlama ve konumlamasını içerir. Ferdin kimliği onun.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KİMLİĞİM NÜFUS CÜZDANI BİLGİLERİ SUNUMU. KİMLİK NEDİR? Kimlik kişinin kendini sosyal bir çevrede tanımlama ve konumlamasını içerir. Ferdin kimliği onun."— Sunum transkripti:

1 KİMLİĞİM NÜFUS CÜZDANI BİLGİLERİ SUNUMU

2 KİMLİK NEDİR? Kimlik kişinin kendini sosyal bir çevrede tanımlama ve konumlamasını içerir. Ferdin kimliği onun özelliklerini kapsar.

3 "Neyim, kimim?” sorusunun cevabı kimliği oluşturur. Kimliğimiz, toplumda diğer insanlardan bizi ayıran temel özelliklerimizdir.

4 Kimliğimizle ilgili bilgilerin yazıldığı evraka ne ad verilir? Nüfus Cüzdanı

5 Nüfus Cüzdanımızı n en üst kısmında ne yazılıdır?

6 Nüfus cüzdanımız üzerinde hangi bilgiler yazılıdır?

7 Nüfus cüzdanı üzerindeki bilgiler şunlardır: TC Kimlik Numarası Soyadı Adı Baba Adı Anne Adı Doğum Yeri Doğum Tarihi ÖN YÜZ ARKA YÜZ Medeni Hali Dini Kan Grubu Kayıtlı İl/İlçe/Mahalle/Köy Cilt No/Aile ve Sıra No Doğum Yeri Verildiği Yer/Veriliş Nedeni Kayıt No/Veriliş Tarihi Nüfus Müdürlüğü İmzası

8 Hangi yılda doğdun? Hangi ayda doğdun? Doğduğun ay hangi mevsimdedir? Doğum yerin neresidir?

9 Doğum tarihinizi gün, ay ve yıl olarak defterinize yazınız. Örnek: 21.02.1998

10 TC Kimlik Numarası nüfus cüzdanımızda yazılıdır. Bu numara sayesinde devletle olan ilişkilerimizde isim vb. benzerliklerden dolayı ortaya çıkabilecek hatalar engellenmiş olur. Resmi işlemlerimiz daha hızlı yapılır. TC Kimlik Numarası nedir? Ne işe yarar?

11 http://tckimlik.nvi.gov.tr/Web/ TC Kimlik numaranı bilmiyorsan şu internet adresinden öğrenebilirsin: TC Kimlik Numaran Nedir?

12 Ata’mızın Nüfus Cüzdanı


"KİMLİĞİM NÜFUS CÜZDANI BİLGİLERİ SUNUMU. KİMLİK NEDİR? Kimlik kişinin kendini sosyal bir çevrede tanımlama ve konumlamasını içerir. Ferdin kimliği onun." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları