Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Gaziçiftliği Anadolu Lisesi. TABLET TESLİMİ ve AKTİVASYON İŞLEMİ Tabletinizi Md. Yrd. Metin AKTÜRK’ten alınız. Tabletinizi alırken teslim tutanağını imzalamayı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Gaziçiftliği Anadolu Lisesi. TABLET TESLİMİ ve AKTİVASYON İŞLEMİ Tabletinizi Md. Yrd. Metin AKTÜRK’ten alınız. Tabletinizi alırken teslim tutanağını imzalamayı."— Sunum transkripti:

1 Gaziçiftliği Anadolu Lisesi

2 TABLET TESLİMİ ve AKTİVASYON İŞLEMİ Tabletinizi Md. Yrd. Metin AKTÜRK’ten alınız. Tabletinizi alırken teslim tutanağını imzalamayı unutmayınız. Tabletinizi ve tabletinizle ilgili malzemeleri eksiksiz teslim aldıktan sonra tabletinizin kutusunun üzerine Adınızın ve Soyadınızın yazıldığına emin olunuz. Tablet kutuları teslim edilmeyecek, okul idaresinde kalacaktır. Tabletler şahsa zimmetlidir. Bu nedenle tayin veya emeklilik durumunda tablet ve ilgili malzemelerini idareye teslim ediniz. Tabletinizin çalışabilmesi için tablet aktivasyon işleminizi yapınız.

3 www.eba.gov.trwww.eba.gov.tr sayfasından “Giriş” düğmesine tıklayınız.

4 Açılan sayfadan “Mebbis Girişi” bağlantısına tıklayınız.

5 Açılan sayfada Giriş Kodu, Mebbis Kullanıcı Adı ve Şifrenizi giriniz. (Kullanıcı Adı, TC kimlik numaranızdır. Şifrenizi hatırlamıyorsanız, Sinan Sarıkaya’ya müracaat ediniz.)

6 Eba şifre oluşturma ekranını kullanarak, en az 6 karakterden oluşacak eba kullanım şifrenizi belirleyiniz.

7 Yukarıdaki ekranı gördüyseniz şifrenizi başarılı bir şekilde oluşturmuş oldunuz.

8 Eba şifrenizi belirledikten sonra, tabletinizi açınız. (Öncelikle tabletinizi kullanım kılavuzunda belirtildiği şekilde şarj ediniz.) Tabletiniz kullanabileceği kablosuz bağlantıları otomatik olarak görüntüleyecektir. Sizin için kullanımı uygun olan ağı seçip, aktif hale getiriniz. (Tablet aktivasyonu için kablosuz ağ bağlantısına ihtiyacınız olacaktır. İnternet paketiniz varsa bu amaçla telefonunuzu da kullanabilirsiniz.)

9 Karşınıza gelen ilk kurulum ekranında, kullanıcı adı (TC Kimlik No) ve eba için belirlediğiniz şifrenizi girerek aktivasyon işlemini tamamlayınız. Aktivasyon işleminin tamamlanmasıyla birlikte, teslim aldığınız tablet, Milli Eğitim Bakanlığı kayıtlarında sizin üzerinize kaydedilmiş olacaktır. Etkili bir tablet kullanımı için kullanım kılavuzunu okumayı unutmayınız.


"Gaziçiftliği Anadolu Lisesi. TABLET TESLİMİ ve AKTİVASYON İŞLEMİ Tabletinizi Md. Yrd. Metin AKTÜRK’ten alınız. Tabletinizi alırken teslim tutanağını imzalamayı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları