Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

CHP KONYAALTI BELEDIYE BAŞKANI A.ADAYI NURİ ÖZKUL

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "CHP KONYAALTI BELEDIYE BAŞKANI A.ADAYI NURİ ÖZKUL"— Sunum transkripti:

1 CHP KONYAALTI BELEDIYE BAŞKANI A.ADAYI NURİ ÖZKUL
PROJELERİMİZ KONYAALTI İÇİN HAYATIN KÜÇÜK GERÇEKLERİNİ UNUTMADAN, BÜYÜK HAYALLERİM VAR. NURİ ÖZKUL

2 A) YÖNETİM PROJELERİMİZ
KENT KONSEYİMİZİ İŞLEVSEL HALE GETİRECEĞİZ MUHTARLIK OFİSLERİMİZİ TAMAMLAYIP, MODERNİZE EDECEĞİZ. MUHTARLARIMIZI YÖNETİMİMİZİN BİRER PARÇASI HALİNE GETİRECEĞİZ. BELEDİYE MECLİS ÜYELERİMİZ MAHALLE BAZINDA GÖREVLENDİRİLECEK, UZMANLIK ALANLARINA GÖRE İLGİLİ DAİRELERDEN SORUMLU OLACAK. ÇOK ÖNEMLİ KARARLARDA HALK OYLAMASINA GİDECEĞİZ, KARAR TUTANAKLARINI HALKIN BİLGİSİNE AÇACAĞIZ.

3 B) UYGULAMA PROJELERİMİZ
1) SAĞLIK PROJELERİMİZ SAĞLIKLI KENTLER PROJESİ: Sağlıklı şehir “İnsanları için, en iyi imkanları sağlayan, yaşamlarını kolaylaştıran ve geliştiren bir ortamı sağlamak amacıyla çevresini geliştirebilen ve kaynaklarını genişletebilen bir şehir”dir. DSÖ’ nün belirttiği “Sağlıklı Şehir Kriterleri”ni sağlamak için çalışacağız.

4 b) Sağlıklı Şehir Kriterleri
1.  Temiz, güvenli, yüksek kalitede fiziksel çevre 2.  Dengeli ve sürdürülebilir bir ekosistem 3.  Güçlü, dayanışma içinde, başarılı bir toplum 4.  Kendi hayatı, sağlığı ve refahını etkileyen kararlara katılımı ve bu kararlar üzerinde etkisi 5.  Şehirde yaşayanların hepsinin temel ihtiyaçlarının karşılanması (gıda, su, barınma, gelir, güvenlik, iş vb.) 6.  Çeşitli iletişim, etkileşim ve bağlantıları kullanarak, varolan tüm  deneyim ve kaynaklara ulaşma 7.  Farklı, yaşam için gerekli olan ve yenilikçi şehir ekonomisi 8.  Kültürel, tarihi ve biyolojik geçmişine ve mirasına sahip çıkan vatandaşlar 9.  Önceden sahip olduğu özellikleri ile uyumlu ve onları geliştirme kapasitesine sahip bir yapı 10. Herkes tarafından ulaşılabilen ve yeterli düzeyde halk sağlığı ve bakım hizmeti 11- yüksek sağlık düzeyi.

5 MUTLU YAŞAM KÖYÜ ve EVDE BAKIM PROJELERİ
YAŞLI, KİMSESİZ YADA KİMSEYE YÜK OLMADAN HAYATLARINI SÜRDÜRMEK VE SAĞLIKLI YAŞLANMAK İSTEYENLERİN BARINACAĞI DONANIMLI BİR YAŞAM ALANI YARATACAĞIZ. GEREK ECZACI OLMAM GEREKSE HASTA HAKLARI DERNEĞİ BAŞKANLIĞIMDAN EDİNDİĞİM TECRÜBELERİMLE HERKESİN SAĞLIĞINI ÖNCELİKLİ GÖRÜP, 65 YAŞ VE ÜZERİNE HİZMET VEREN EVDE BAKIM VE NİTELİKLİ SAĞLIK HİZMETİNE DÖNÜK BİRİM OLUŞTURACAĞIZ.

6 c) MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE PROJESİ
SİGARA, AŞIRI ALKOL VE UYUŞTURUCU GİBİ SAĞLIĞA ZARARLI ALIŞKANLIKLARIN FARKLI YÖNTEMLERLE ÖNÜNE GEÇECEĞİZ. İHTİYAÇ HALİNDE BU YÖNDE TEDAVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ AÇACAĞIZ.

7 HASTAHANE PROJESİ KONYAALTI BELEDİYESİ MÜLKİYETİNDE SARISU MAHALLESİ’NDE OLAN HASTANE YERİMİZE BİR HASTANE AÇILMASI KONUSUNDA ÇABA GÖSTERECEĞİZ.

8 ENGELSİZ KENT PROJESİ ENGELLİLERİN SOSYAL HAYATA KATILIMLARINI VE ULAŞIM OLANAKLARINI ARTIRACAĞIZ.

9 G) HALK SAĞLIĞI MERKEZİ VE HALK ECZANESİ PROJESİ
MERKEZ'DE DOKTOR ODALARI, TOPLANTI ODASI, HEMŞİRE ODASI, YEMEKHANE, ECZANE, KAN ALMA BÖLÜMÜ, LABORATUVAR, TANI ODASI, KANTİN, EKG, İLK MÜDAHALE ODASI, İLK YARDIM ODASI, ACİL MÜDAHALE, MAMOGRAFİ, ULTRASON, İLAÇ AYRIŞTIRMA ODASI, SİNTİGRAFİ, İLAÇ DEPOLAMA ALANI VE DERSLİK BULUNACAK. EVDE KALMIŞ İLAÇLARI HALK ECZANEMİZDE TOPLAYACAĞIZ ÖZELLİKLE SOSYAL GÜVENCESİZ, MUHTAÇ KİŞİLERE REÇETE KARŞILIĞI VERECEĞİZ. H) YAŞLI BAKIM VE HUZUREVİ PROJESİ BÖLGEMİZDE ARTAN EMEKLİ VE YAŞLI KİŞİLERİN HİZMETİNDE OLAN KALİTELİ YAŞAM ALANLARI YARATACAĞIZ. I) SAĞLIK OCAĞI PROJESİ BİRİNCİ BASAMAK SAĞLIK HİZMETLERİNİN VERİLDİĞİ İLK BAŞVURU NOKTASI OLAN SAĞLIK KURUMU

10 2- ÇEVRE PROJELERİMİZ A) YEŞİL KONYAALTI PROJESİ
BİR KENTTE DÜNYA STANDARTLARI ÖLÇÜLERİNDE OLMASI GEREKEN KİŞİ BAŞINA DÜŞEN 10 m2 YEŞİL ALAN MİKTARINI AŞACAĞIZ. KONYAALTI’NDA TARİH, DOĞA VE EKOLOJİK YAPIYI BOZMAYIP KORUYACAĞIZ. B) ÇEVRE KİRLİLİĞİYLE MÜCADELE PROJESİ ÇEVRE TEMİZLİĞİ VE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNE DİKKAT EDECEĞİZ. PARK SAYIMIZI ARTTIRIP VAR OLAN PARKLARIMIZI DAHA DA GÜZELLEŞTİRECEĞİZ.

11 C) KENT GÖRSELLİĞİ VE ÇEVRE TASARIMI PROJESİ
KENT ESTETİĞİNE ÖZEL BİR ÖNEM GÖSTERECEĞİZ. KONYAALTI’NIN KENT GÖRSELLİĞİ AÇISINDAN GÖZÜMÜZÜ VE RUHUMUZU OKŞAYAN GÜZELLİKTE OLMASINI SAĞLAYACAĞIZ. EN GÜZEL BAHÇE VE BALKON YARIŞMASI D) BOTANİK PARKI VE FİTOTERAPİ BAHÇESİ

12 3- KÜLTÜR PROJELERİMİZ SANATSIZ KALAN BİR MİLLETİN HAYAT DAMARLARINDAN BİRİ KOPMUŞ DEMEKTİR.” M. KEMAL ATATÜRK A) KONYAALTI KÜLTÜR MERKEZİ B) KONYAALTI EĞİTİM KÜLTÜR VE TURİZM VAKFI BÜNYESİNDE( KONTEV) OLUŞTURACAĞIMIZ KOMİSYONLA KONYAALTI’NIN GELİŞMESİNE DÖNÜK YARARLI HİZMETLERİ OLAN HEMŞERİLERİMİZİ ÖDÜLLENDİRECEĞİZ. C) KENT MÜZESİ D) KONKART PROJESİ (KENTLİ AİDİYET KARTI)

13 4- TURİZM PROJELERİMİZ A) KONYAALTI SAHİLİ’Nİ İLGİLİ BAKANLIKTAN YENİDEN KULLANIM HAKKINI ALARAK YASALAR ÇERÇEVESİNDE HALKIN ÖZGÜRCE FAYDALANABİLECEĞİ BİR DÜZENLEME GETİRECEĞİZ B) KONYAALTI SINIRLARI İÇERSİNDE BULUNAN GEREK OTEL VE PANSİYONLARIMIZIN GEREKSE TİCARİ İŞLETMELERİMİZİN 12 AY BOYUNCA VERİMLİ VE KAZANÇLI OLABİLMESİ İÇİN, ULUSLAR ARASI SAĞLIK TURİZMİ SEMPOZYUM ,KONFERANS VE BENZERİ ETKİNLİKLERE ÖNDERLİK EDECEĞİZ C) İSTİHDAM GARANTİLİ TURİZMDE ARA ELEMAN YETİŞTİRME PROJESİ KIŞ AYLARINDA AÇACAĞIMIZ TİCARET, TURİZM VE HİZMET SEKTÖRÜNE YÖNELİK KURSLARLA BU SEKTÖRLERİN NİTELİKLİ ELEMAN İHTİYACINI KARŞILAYIP İŞSİZLERİMİZE İŞ FIRSATLARI YARATACAĞIZ.

14 EĞİTİM PROJELERİMİZ A) KONYAALTI ÜNİVERSİTESİ KURULUŞU
ULUSLARARASI ÖLÇEKTE DAHA ÇOK ANTALYA İŞ DÜNYASININ İHTİYACINI KARŞILAYACAK YETERLİLİK VE NİTELİKTE,UYGULAMALI MESLEK BİLİMLERİNİN AĞIRLIKTA OLACAĞI, GİRİŞİMCİ İNSAN GÜCÜ YETİŞTİREN KONYAALTI ÜNİVERSİTESİ’Nİ KURACAĞIZ.

15 B) TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ (TED) KOLEJİ AÇILMASI PROJESİ
Türk Eğitim Derneği’nin Vizyonu Seçkin bir sivil toplum örgütü olarak Türk Eğitim Derneği, eğitim alanında sivil insiyatifin etkinleştirilmesini, okul öncesinden yüksek öğretime kadar tüm boyutlarda yaptığı eğitim çalışmalarını ülke çapında ve uluslararası düzeyde sürdürmeyi, uygarlık değerlerini koruma ve geliştirme çabasında etkin rol oynamayı hedefleyen çağdaş ve ilerici bir vizyona sahiptir.  C) KONTEV BÜNYESİNDE ÖĞRENCİLERİMİZE BURS DAHİL YARI ZAMANLI İŞ FIRSATLARI YARATACAĞIZ. D) ÖĞRENCİ EVLERİ PROJESİ GEREK KURACAĞIMIZ KONYAALTI ÜNİVERSİTESİ GEREK TED KOLEJİ VE GEREKSE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BARINMA VE EĞİTİME YARDIMCI HİZMETLERİ SUNAN, AYNI ZAMANDA HALKIN DA YARARLANABİLECEĞİ SOSYAL BİR ÇEVRE NİTELİĞİNDE ÖĞRENCİ EVLERİ OLUŞTURACAĞIZ. E) KONYAALTI BELEDİYESİ KREŞ VE ANAOKULU: ANAOKULU ÇOCUKLARIMIZIN KİŞİLİK GELİŞİMLERİNE UYGUN NİTELİKLİ OKUL ÖNCESİ EĞİTİM VE OYUN ALANI F) KIZ ÖĞRENCİ MİSAFİRHANESİ G) KÜTÜPHANE VE İNTERNET EVİ PROJESİ

16 7-SOSYAL BELEDİYECİLİK PROJELERİMİZ
A) PAZAR YERLERİMİZİ ÇOK AMAÇLI KULLANILABİLİR HALE GETİRECEĞİZ. B) KADINLARIMIZA ÖZEL BİR ÖZEN GÖSTERECEĞİZ.ONLARIN ONURLU,SAYGIN VE EŞİT BİRER YURTTAŞ OLMALARI YÖNÜNDE ARAYIŞ VE ÇABA İÇERSİNDE OLACAĞIZ.ONLARIN SADECE EV KADINI DEĞİL İŞ KADINI OLMASINI DA SAĞLAYACAĞIZ C) İLÇEMİZDEKİ HEM İŞ YAŞAMINI HEM SOSYAL YAŞAMI GELİŞTİRECEK UYGULAMALAR İÇERİSİNDE OLACAĞIZ. ESNAFIMIZA İŞ ALEMİNE ÖNEMLİ FIRSATLAR SUNARAK DESTEK OLACAĞIZ. EĞİTİM DÜNYASININ BÜTÜN GEREKSİNİMLERİNE YANIT BULACAĞIZ. D) GİYİM, MOBİLYA VE GIDA BANKASI PROJESİ İHTİYAÇ SAHİBİ VE DAR GELİRLİ HEMŞEHRİLERİMİZE ÜCRETSİZ GİYİM MOBİLYA VE GIDA YARDIMI YAPACAĞIZ. AŞ EVİ GİBİ İNSANLIK ONURUYLA BAĞDAŞMAYAN GÖRÜNTÜLERİN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ.

17 SOSYAL BELEDİYECİLİK PROJELERİMİZ
E) MAHALLE KONAKLARI PROJESİ BAZI MAHALLELERDE SADECE O MAHALLEYE, BAZI BÖLGELERDE BİRKAÇ MAHALLEYE ORTAK HİZMET VERECEK MAHALLE KONAKLARI YAPILMASI. BU MAHALLE KONAKLARINDA MUHTARLIK, KÜTÜPHANE, TAHSİLAT OFİSİ, İŞ VE EĞİTİM ATÖLYESİ,PTT OFİSİ, SAĞLIK OCAĞI VE ÇOK AMAÇLI TOPLANTI SALONU BULUNACAKTIR. F) ALO BELEDİYEM ACİL ÇAĞRI MERKEZİ PROJESİ GÜNÜN HER SAATİNDE SAĞLIK, GÜVENLİK, PSİKOLOJİK DESTEK VE BENZERİ KONULARDA KONYAALTI HALKI’NIN HER AN HİZMETİNDE OLAN ALO BELEDİYEM ACİL ÇAĞRI HATTI OLUŞTURACAĞIZ VE HEMŞERİLERİMİZDE YALNIZ DEĞİLİM ALGISINI YARATACAĞIZ. E) ÜCRETSİZ İNTERNETE ULAŞIM HİZMETLERİ PROJENİN KONYAALTILILARA FARKLI BİR SOSYAL PROJE VE HİZMET OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ. KONYAALTILILARIN ZATEN TEKNOLOJİYİ YOĞUN KULLANDIĞINI, BU HİZMETE BÜYÜK İHTİYAÇ DUYULDUĞUNU BİLİYORUZ, ÜCRETSİZ-SINIRSIZ İNTERNET HİZMETİNİN ÖNCELİKLE SOKAKLARDA VE PARKLARDA ÖĞRENCİ EVLERİNDE BAŞLAMASINI SAĞLAYACAĞIZ.

18 H) KONYAALTI BELEDİYESİ YARDIM SANDIĞI I) SEMT ÇAMAŞIRHANESİ
ZORDA KALAN YURTTAŞLARIMIZA NEFES ALDIRACAK KÜÇÜK MADDİ KATKILARDA BULUNACAĞIZ. I) SEMT ÇAMAŞIRHANESİ KONYAALTI’NDA YAŞAYAN VEYA GEÇİCİ SÜREYLE KONAKLAYAN YURTTAŞLARIMIZIN BU YÖNDEKİ İHTİYAÇLARINA ÇARE OLACAĞIZ. J) ADAK MERKEZİ VE AŞEVİ HALKIMIZIN ADAK VE KURBANLIK BAĞIŞLARINI İNANÇ VE GELENEKLERİNE UYGUN BİR ŞEKİLDE KABULÜNÜ SAĞLAYIP, AŞEVİMİZDE GÜNLÜK YEMEK ÇIKARTACAĞIZ.İSTEYEN BU MEKANDA BULUNAN HALK SOFRASINDA KARNINI DOYURACAK, MUHTAÇ OLANLARA İSE ADRESE SERVİS YAPILACAK. K) ŞEFKAT EVİ GEREK HASTA VE YAKINLARININ GEREKSE ANİ YALNIZLIKLARIN MİSAFİR EDİLDİĞİ SOSYAL TESİSLER KURACAĞIZ.

19 SPOR PROJELERİMİZ “SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR.” TÜRK ATASÖZÜ
SPORSUZ BİR İNSAN HAYATI DÜŞÜNEMİYORUZ. SPORUN HER TÜRLÜSÜNÜ TEŞVİK EDECEĞİZ VE DESTEK OLACAĞIZ.HER YAŞTA HEMŞERİLERİMİZİN HER TÜRLÜ SPOR OLANAKLARINA ÜCRETSİZ ULAŞIMINI AMAÇ EDİNECEĞİZ.SPORUN BEDEN VE RUH SAĞLIĞI ÜZERİNDEKİ OLUMLU ETKİLERİNİN FARKINDAYIZ.KAPALI VE AÇIK SPOR ALANLARIMIZIN SAYISINI ARTTIRACAĞIZ.KONYAALTI SPOR KULÜBÜ’NÜ FARKLI SPOR DALLARINA AÇACAĞIZ.TAKIM SPORUNU TEŞVİK EDECEĞİZ. BRİÇ KULÜBÜ PROJESİ BİR ZİHİN SPORU OLARAK KABUL EDİLEN BRİÇ OYUNUNUN GELİŞMESİ VE SPOR HAYATIMIZDAKİ YERİNİ ALMASI İÇİN ÖZEL BİR ÇABA GÖSTERECEĞİZ.KONYAALTI BRİÇ KULÜBÜNÜ KURARAK,HER MAHALLEDE, HER YAŞTAN İNSANIN FAYDALANACAĞI, KÜTÜPHANESİ VE ÜCRETSİZ İNTERNET HİZMETİ DE OLAN BRİÇ KAHVELERİ AÇACAĞIZ.

20 9) KALKINMA PROJELERİMİZ
KONYAALTI İŞ KONSEYİ PROJESİ KONYAALTI’NDA BULUNAN ÖZEL SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİN BULUNDUĞU, İÇ VE DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLERİ YÜRÜTME GÖREVİNİ ÜSTLENEN BİR OLUŞUMUN KURULUŞUNA ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ.KAMU, SİVİL TOPLUM VE ÖZEL SEKTÖR İŞBİRLİĞİ İLE BÖLGESEL VE KÜRESEL DÜZLEMDE EKONOMİK VE SOSYAL GELİŞMELERE YÖN VEREBİLECEK, KÜRESEL REKABET GÜCÜNE, LİDER GİRİŞİMCİLERE VE MARKALARA SAHİP,ÜLKE VE DÜNYA TİCARETİNDE ÖNEMLİ PAY SAHİBİ OLMALARINI SAĞLAYACAK POLİTİKALAR GELİŞTİRECEĞİZ. KONYAALTI’NI YEREL ÖLÇEKTE BİR KASABA VİZYONUNDAN KURTARIP KÜRESEL ÖLÇEKTE BİR MARKA KENT OLMASINI SAĞLAYACAĞIZ. TARIM PROJESİ TARIMSAL ALANLARIMIZDA ORGANİK TARIMI TEŞVİK EDECEĞİZ, VERİMLİLİĞİ ARTTIRACAĞIZ.YILDA 2 VEYA 3 ÜRÜN SEZONU YARATMAYA ÇALIŞACAĞIZ.

21 10-BOĞAÇAYI İÇİN PROJE YARIŞMASI
BİRİNCİ ,İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ GELEN PROJELERİ KONYAALTI HALKININ KATILACAĞI HALKOYLAMASINA SUNACAĞIZ.UYGULANACAK PROJEYİ BÜTÜN KARARLARDA OLDUĞU GİBİ KATILIMCI ANLAYIŞLA BELİRLEYECEĞİZ.

22 HAYVANLARI KORUMA PROJESİ DOĞANIN DENGESİ HAYVANLARLA KORUNUR.
Hayvan hakları bildirgesi doğrultusunda hayvanların da insanlar gibi birer canlı olduğunu, onlarında hakları olduğunu biliyoruz. Onlara zulüm etmeyi önlemek ve onların refah standartları geliştirmek için çalışmalar yapacağız. Beraber yaşadığımız ve aynı dünyayı paylaştığımız hayvanların mutluluğu bizim sorumluluğumuzdur.

23 KATILIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER
KONYAALTI HALKI’NIN HAYATININ KOLAYLAŞTIRILMASINA DAİR NE VARSA İÇİNDE BARINDIRAN HERKESİN KONYAALTILI OLMAKTAN ONUR DUYDUĞU VE YÜZÜNÜN GÜLDÜĞÜ KATILIMCI YÖNETİM ANLAYIŞIYLA; BARIŞ , ÖZGÜRLÜK VE KARDEŞLİK İÇİNDE YAŞANILAN BİR DÜNYA YARATACAĞIZ. KATILIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER By Mert Özkul


"CHP KONYAALTI BELEDIYE BAŞKANI A.ADAYI NURİ ÖZKUL" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları