Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ETwinning eTwinning Projeleri Nedir? Twinspace Nedir? www.etwinning.net.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ETwinning eTwinning Projeleri Nedir? Twinspace Nedir? www.etwinning.net."— Sunum transkripti:

1 eTwinning eTwinning Projeleri Nedir? Twinspace Nedir? www.etwinning.net

2 eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin (ICT) kullanımı yoluyla Avrupa’da okul işbirliğini destekleyen Erasmus+ Programı içerisinde yer alan bir proje uygulamasıdır. Herhangi bir hibe ya da yurtdışı hareketliliği bulunmamaktadır. Okulların ortaklık kurmalarını ve herhangi bir alanda ortak projeler başlatmalarını kolaylaştırmak için destek, fikir ve araç sağlar. NEDİR?

3 eTwinning disiplinlerarası yaklaşımı benimsediği için her tür konuda proje yapılabilir.

4 eTwinning Etiketi Nedir? eTwinning Etiketi katılan okulların ülkelerindeki Ulusal Destek Servisleri tarafından onaylanan projelere verilir. eTwinning Etiketi projeleri onaylandığında proje ortaklarına otomatik olarak verilir.

5 Kalite Etiketi Nedir? Kalite Etiketi ulusal düzeyde verilir. Kalite Etiketi almak istiyorsanız başvuru yapmanız gerekir. Başarılı bir proje yürüttüyseniz, siz de Kalite Etiketi almak için başvuruda bulunabilirsiniz.

6 1. Proje ortak hedeflere ve ortaklaşa yapılmış bir çalışma planına sahip olmalıdır. 2. Proje bitirilmiş ya da en son aşamasında olmalıdır. 3. Kalite Etiketine başvurmuş öğretmenin projeye önemli bir katkı sunmuş olması gerekir. 4. Ortaklar arasında etkili bir işbirliği yapılmış olmalıdır. 5. Proje sonuçlarının görünür olması gerekir. UDS bir projeye Kalite Etiketi verme konusunda minimum 5 gerekliliğin yerine getirilmiş olması şartını aramaktadır:

7 1.Pedagojik Yenilikçilik ve Yaratıcılık 2.Projenin Müfredata Entegrasyonu 3.Ortak Okullar Arasında İşbirliği 4.Teknoloji Kullanımı 5.Sürdürülebilirlik ve Aktarılabilirlik 6.Sonuçlar ve Faydaları Ulusal Kalite Etiketi Genel Kriterleri:

8 Detaylı bilgi için; Türkiye Ulusal Destek Servisi’nin sayfasını inceleyebilirsiniz. http://etwinning.meb.gov.tr

9 İletişim Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Projeler Ekibi Camili mah. Resmi Daireler Kampüsü B Blok Adapazarı / SAKARYA Web: sakaryaarge.meb.gov.tr E-Posta: projelerekibi54@meb.gov.trprojelerekibi54@meb.gov.tr projelerekibi54@gmail.com Tel :0.264.2513614 – 1219 – 1228 Çağatay ÖZKAN : 0505 728 69 10 Şafak ÇAM : 0534 290 96 04 Seher YUMRUTEPE : 0533 326 87 85


"ETwinning eTwinning Projeleri Nedir? Twinspace Nedir? www.etwinning.net." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları