Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ETWİNNİNG NEDİR ?  Bir Hayatboyu Öğrenme Programı Girişimidir.  Comenius Faaliyetidir.  Ocak 2005’te başlamıştır.  Ülkemiz Şubat 2009’da katılmıştır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ETWİNNİNG NEDİR ?  Bir Hayatboyu Öğrenme Programı Girişimidir.  Comenius Faaliyetidir.  Ocak 2005’te başlamıştır.  Ülkemiz Şubat 2009’da katılmıştır."— Sunum transkripti:

1

2 ETWİNNİNG NEDİR ?  Bir Hayatboyu Öğrenme Programı Girişimidir.  Comenius Faaliyetidir.  Ocak 2005’te başlamıştır.  Ülkemiz Şubat 2009’da katılmıştır.  Avrupadaki okulları işbirliğine teşvik etmek için başlatılmıştır.  Ortak bulmak, okul projeleri yapmak, yönetmek ve yürütmek için tasarlanmıştır.

3 ETWINNING FIRSATLARI NELERDİR ?  Avrupadaki okullarla iletişim kurma,  Çevrimiçi projeler yürütme,  Yabancı dili kullanma,  Bilgisayar becerilerini geliştirme,  İşbirliği yapma ve fikir paylaşma  Yeni insanlarla tanışıp, farklı kültürler keşfetme,

4 PEKİ YA ÖĞRENCİLERİMİZ ?  Eğlenirken öğrenirler.  Farklı ülkelerden yeni arkadaşlar edinir, sosyalleşir.  Yabancı dilini kullanır.  Bilgisayar becerilerini geliştirir.  Takım ruhunu hisseder, sorumluluk alır.  Kendini keşfeder, özgüveni artar.  Paylaşmanın ve birlikte çalışmanın tadına varır.

5 ETWINNING’DE NELER VAR ???  eTwinning Anasayfası – Genel Portal

6 ETWINNING’DE NELER VAR ??  eTwinning Desktop– Masaüstü

7 ETWINNING’DE NELER VAR ?  Twinspace – Projelerin Yürütüldüğü Özel Alan

8

9 PORTALIN DİLİNİ BURADAN DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ PORTALA BURADAN KAYIT OLABİLİRSİNİZ.

10 Sisteme 2 Aşamada Kaydoluruz ; 1- Ön Kayıt :

11 2- Kesin Kayıt : Ön Kayıttan sonra e-posta adresinize gelen link’e tıklayarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

12 www.themegallery.comCompany Logo

13 Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak giriş yapınız. Artık Masaüstüne Git’e Tıklayarak Başlayabilirsiniz.

14 1.Anasayfa 2.Profiller 3.Projeler 4.Etwinner’ları bul 5.Öğretmenler Odası 6.Kaynaklar 7. Yardım Masası

15

16 Burada; Kişi Listeleriniz, Hakkınızda bilgiler, Posta kutucuğunuz bulunmaktadır.  Profilinizi düzenleyiniz.  Kendi resminizi ya da hoşunuza giden bir görseli ekleyiniz.  Proje fikirlerinizi ve amaçlarınızı anlatınız.

17 Burada; Projelerinizi görebilir Veya Yeni proje başlatabilirsiniz.

18 Burada; Projelerinize ortak bulabilir, Ortak arayan kişilerle iletişime geçebilir, Onların projelerine dahil olabilirsiniz.

19 Burada; Belirli konuları tartışmak üzere eTwinning kullanıcıları tarafından oluşturulmuş odalara katılabilirsiniz.

20 Burada; Kullanıcılar tarafından yüklenmiş dijital kaynaklara ulaşabilir, Siz de kendi kaynaklarınızı yükleyebilirsiniz.

21 Bir proje başlatmak için kişi listenizde en az bir yabancı ortağınız olmalıdır. Masaüstünüzdeki ‘Projeler’ bölümüne gidiniz.

22 Yeni Bir Proje Oluştur’a Tıkla

23

24

25 Proje tanımlamanızı kontrol ediniz. Onaylama işlemini yaparak proje başvurunuzu tamamlayınız.

26 Başvurudan sonra; 1. İlk önce seçtiğiniz ortağınıza davetiniz gönderilir. 2. Ortağınız daveti kabul eder etmez her iki ülkenin ulusal destek servisine proje başvurunuz iletilir. 3. Projeniz UDS tarafından onaylandıktan sonra twinspace alanında çalışmaya başlayabilirsiniz. 4. Yaklaşık bir hafta sonra ilk etiketiniz de gelecektir.

27 Öğrenci, öğretmen ve ziyaretçi davet edebilir, Proje etkinliklerinizi düzenleyebilir, Resim, belge, blog, forum, günlük, wiki ekleyebilir, Öğrencilerinizle projenizi yürütebilirsiniz. Projenizi yürüteceğiniz özel alandır.

28 İ LG İ N İ Z İ Ç İ N TE Ş EKKÜRLER !


"ETWİNNİNG NEDİR ?  Bir Hayatboyu Öğrenme Programı Girişimidir.  Comenius Faaliyetidir.  Ocak 2005’te başlamıştır.  Ülkemiz Şubat 2009’da katılmıştır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları