Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ETwinning araçları hakkında Bilgilendirme. eTwinning’de üç kademe bulunmaktadır. Herkese açık olan Portal 1 2 3 Masaüstü TwinSpace.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ETwinning araçları hakkında Bilgilendirme. eTwinning’de üç kademe bulunmaktadır. Herkese açık olan Portal 1 2 3 Masaüstü TwinSpace."— Sunum transkripti:

1 eTwinning araçları hakkında Bilgilendirme

2 eTwinning’de üç kademe bulunmaktadır. Herkese açık olan Portal 1 2 3 Masaüstü TwinSpace

3 1. Kademe: Genel (Herkese açık olan) Portal 1

4 2. Kademe: Masaüstü 2

5 3. Kademe: TwinSpace 3

6 Her kademenin kendine özgü araçları vardır Genel Portal Masaüstü TwinSpace

7 Genel Portaldaki Araçlar

8 Genel Portal – Bilgilendirmeye yönelik Araçlar Keşfedin bölümü, sizlere eTwinning’in ne hakkında olduğunu ve eTwinning’e nasıl katılabileceğinizi anlatır. Bağlanın bölümü, potansiyel ortak okulları ve öğretmenleri taramanıza imkan sağlar. Gelişim Gösterin bölümü, eTwinning çalıştayları ve diğer Profesyonel Gelişim fırsatları hakkında bilgi sunar.

9 Yenilikleri Takip Edin bölümünde, eTwinning’de neler olduğuyla ilgili en son haberler yer alır. Genel Portal – Bilgilendirmeye yönelik Araçlar

10 Ayrıca, en son eTwinning istatistiklerini de görebilirsiniz. Örneğin halihazırda kaç öğretmenin kayıtlı olduğunu öğrenebilirsiniz. Genel Portal – Bilgilendirmeye yönelik Araçlar

11 İşbirliği yapın bölümü, proje fikirleri ve örneklerle sizlere ilham verecektir. Genel Portal – İlham vermeye yönelik Araçlar

12 Söyleşiler bölümü, eTwinning öğretmenleri ve politikacılarla yapılan ilham verici röportajları ve örnek vaka çalışmalarını içerir. Genel Portal – İlham vermeye yönelik Araçlar

13 eTwinning topluluğunun bir parçası olmanızı sağlayacak olan Kayıt aracına erişim için, Hemen Üye Ol! butonuna tıklayın. Bu, eTwinning’e kayıt sürecinin ilk bölümünü tamamlayabileceğiniz Ön Kayıt sayfasıdır. Genel Portal – Kayıt olmaya yönelik Araçlar

14 The Public Portal – Tools for Support Destek Alın bölümü, sizlere eTwinning Masaüstünün ve TwinSpace’in kullanımı hakkında adım adım rehberlik sağlar. Genel Portal – Destek için Araçlar

15 Masaüstündeki Araçlar eTwinning’e kaydolduğunuzda, Masaüstüne erişim yapabileceksiniz – Burası; ortaklar arayabileceğiniz, Avrupa genelinden akranlarınızla iletişim kurabileceğiniz, projeleri kaydedebileceğiniz ve daha birçok şeyi gerçekleştirebileceğiniz yerdir.

16 Masaüstü –Bilgilendirmeye yönelik Araçlar Kendi ülkenizle ilgili haberleri öğrenebilirsiniz. eTwinning topluluğundaki yenilikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

17 Masaüstü –Sosyal Ağ kurmaya yönelik Araçlar eTwinning Hayatım, eTwinning platformu üzerinde gerçekleştirdiğiniz aktiviteleri otomatik olan kaydeden bir araçtır. Kaydolarak, eTwinning’de bir Profil oluşturursunuz. Profil oluşturmak, diğer kişilerin sizinle ilgili bilgileri görebilmesi ve sizinle etkileşimde bulunabilmesi anlamına gelir.

18 Bültenim bölümünü, başkalarının sizin gelişiminizi ve yeni proje fikirlerini takip etmelerini sağlamak için kullanabilirsiniz. Kişilerim aracını, eTwinning platformunda tanıştığınız kişilerle iletişimde bulunmak için kullanabilirsiniz. Masaüstü – Sosyal Ağ kurmaya yönelik Araçlar

19 Masaüstü – İletişim Kurmaya yönelik Araçlar İç Mesajlaşma sistemini, İrtibat kişilerinizle ve potansiyel ortaklarla iletişim kurmak için kullanabilirsiniz.

20 Arama Fonksiyonunu, potansiyel ortaklar hakkında arama yapmak için kullanabilirsiniz. Projeniz için yeni ortaklar bulmanın en etkili yollarından biri olan Ortak Bulma Oturumu üzerinde de, mesaj bırakabilirsiniz. Masaüstü – Ortak Bulmaya yönelik Araçlar

21 Bir ortak bulduğunuz zaman, kendisiyle iletişime geçmek için Mesaj veya Kişi Ekle araçlarını kullanabilirsiniz. Masaüstü – Ortak Bulmaya yönelik Araçlar

22 Diğer proje yönetimi araçları; yeni üyeleri davet etmenize, destek almanıza, projeniz hakkında yazılar yazmanıza v.b. imkan sağlar. Yeni bir Proje Oluştur aracını, ortak okullarınızla birlikte bir projeyi kaydettirmek için kullanabilirsiniz. Proje başlığına tıklayarak, projenin ana sayfasına erişim sağlayabilirsiniz. Masaüstü – Proje Yönetimiyle ilgili Araçlar

23 Proje Günlüğü; diğer kişilerin, projenizin nasıl ilerlediğiyle ilgili bilgileri takip edebilmesini sağlar.

24 Masaüstü – Proje Yönetimiyle ilgili Araçlar Proje Kartı, Ulusal Destek Servisinizle iletişim kurmanıza, onları sizinle ilgili gelişmeler hakkında bilgilendirmenize, tavsiye ve destek istemenize imkan sağlar.

25 Masaüstü–Profesyonel Gelişime yönelik Araçlar Herkes, bir Öğretmenler Odası kurabilir – bu odalar, katılması kolay, genelde belirli bir amaç için oluşturulan ve resmi olmayan alanlardır.

26 Masaüstü–Profesyonel Gelişime yönelik Araçlar eTwinning Grupları, konu alanları etrafında kurulmuştur. Bir eTwinning Grubu’na katılarak, akranlarınızla birlikte tartışmalara katılabilir ve en iyi uygulamaları paylaşabilirsiniz.

27 Masaüstü–Profesyonel Gelişime yönelik Araçlar Öğrenme Etkinlikleri, eTwinning’e kayıtlı öğretmenlere açık olan çevrimiçi eğitim etkinlikleridir. Her bir etkinlik, genelde, birkaç hafta sürer ve dış bir platformda gerçekleştirilir.

28 Masaüstü–Profesyonel Gelişime yönelik Araçlar Kaynaklar aracı, başkaları tarafından paylaşılmış olan faydalı kaynaklarla ilgili arama yapmanızı sağlar. Ayrıca, diğer kişilerin yararlı bulacağını düşündüğünüz kaynakları da yükleyebilirsiniz.

29 Masaüstü–Destek için Araçlar Yardım Masası, sizlere çok sayıda uygulamalı destek ve ayrıca mesaj göndererek diğer eTwinner’lardan yardım isteyebileceğiniz bir Oturum sunar.

30 TwinSpace’deki Araçlar TwinSpace; proje kaydınız Ulusal Destek Servisiniz (UDS) tarafından onaylandığında erişim sağlayabildiğiniz bir araçtır.

31 TwinSpace – Proje Planlamaya yönelik Araçlar TwinSpace takvimi, projenizin zaman çizelgesini planlamanız için harika bir araçtır.

32 TwinSpace – İşbirliğine yönelik Araçlar TwinSpace’in bir üye yönetim aracı bulunmaktadır – burada, öğrencileri davet edebilir ve onların TwinSpace’e erişimini yönetebilirsiniz.

33 TwinSpace – İşbirliğine yönelik Araçlar Proje Aktiviteleri aracı, tüm proje çalışmalarınızı gerçekleştirmenize imkan sağlar – ‘Aktivite Sayfaları’nda çalışmalarınızı organize edebilirsiniz.

34 TwinSpace – İşbirliğine yönelik Araçlar Uygulamalar Sihirbazı, 6 farklı uygulama seçeneği içeren bir Aktivite sayfası oluşturmanızı sağlar. Uygulamalar, ağ günlükleri ve wikiler gibi İşbirliği araçlarının yanı sıra Dosya Arşivi ve Fotoğraf Galerisi gibi paylaşım araçları da içerir. Ayrıca, iletişim kurmak için Tartışma Oturumu ve İnternet’ten içerik yerleştirmek için bir Web içeriği aracı da bulunmaktadır.

35 TwinSpace – İletişim kurmaya yönelik Araçlar TwinSpace’deki diğer kişilerle iletişim kurmak için İç Yazışma Sistemini kullanabilirsiniz.

36 TwinSpace – İletişim kurmaya yönelik Araçlar TwinSpace’de öğretmenlerin birbirleriyle iletişim kurabildiği özel bir alan bulunmaktadır. Bu alan, üye öğrenciler tarafından görülmemektedir.

37 TwinSpace – İletişim kurmaya yönelik Araçlar TwinSpace’de, öğrencilerin birbirleriyle iletişim kurabildiği özel bir alan da bulunmaktadır. Eğer öğrencilerinizin çevrimiçi bir iletişim platformunu yönetme konusunda biraz deneyim kazanmalarını isterseniz, oldukça faydalı bir araçtır.

38 TwinSpace – İletişim kurmaya yönelik Araçlar TwinSpace ortaklarınızla gerçek zamanlı olarak iletişim kurmak isterseniz, Sohbet aracı bunu yapmak için harikadır.

39 TwinSpace – Destek için Araçlar TwinSpace’de yeniyseniz, önermiş olduğumuz ilk adımları takip edebilirsiniz.

40 TwinSpace – Destek için Araçlar Ya da TwinSpace Kılavuzlarına başvurabilirsiniz.

41 Projenizin parçası olmayan kişilerle çalışmalarınızı paylaşmak isterseniz, herkese açık olan genel bağlantıyı TwinSpace’inize göndermeniz gerekecektir. Bu işlemden sonra, yayınlamış olduğunuz Aktivite sayfalarının tamamını görebilirler. TwinSpace – Bilgi yaymaya yönelik Araçlar

42 Projenizle ilgili bilgi yaymanın bir diğer yolu, TwinSpace Bloğunu kullanmaktır. Bloğunuz varsayılan olarak yayınlanacaktır. Ancak, okuyucular bu bloğu görmek için özel TwinSpace bağlantısına ihtiyaç duyacaklardır. Ayrıca, söz konusu blog, yaygın arama motorlarındaki sonuçlar arasında görülmeyecektir. TwinSpace – Bilgi yaymaya yönelik Araçlar

43 Yayınlama aracını, Aktivite sayfalarınızın herhangi birisini yayınlamak için kullanabilirsiniz. Tüm bunlara, yine, genel bağlantıyı kullanarak TwinSpace’e yönlendirilen kişiler erişim sağlayabileceklerdir. TwinSpace – Bilgi yaymaya yönelik Araçlar


"ETwinning araçları hakkında Bilgilendirme. eTwinning’de üç kademe bulunmaktadır. Herkese açık olan Portal 1 2 3 Masaüstü TwinSpace." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları