Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Konu:Sevimli Yumurta Oluşturmak Hazırlayan:Tarık ERTUĞRUL St:094101029.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Konu:Sevimli Yumurta Oluşturmak Hazırlayan:Tarık ERTUĞRUL St:094101029."— Sunum transkripti:

1 Konu:Sevimli Yumurta Oluşturmak Hazırlayan:Tarık ERTUĞRUL St:094101029

2 1024 * 768 / 72 dpi boyutlarında yeni bir sayfa oluşturun. Rectangle Tool ile açtığınız sayfa boyutlarında bir dikdörtgen çizin..

3 Layers penceresinden Blending Options > Gradient Overlay sekmesini tıklayın ve açılan pencerede yukarıdaki değişiklikleri yapın.

4 Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir dikdörtgen çizin ve #D0B659 kodlu renge boyayın.

5 Custom Shape Tool (U) aracı ile aşağıda gördüğünüz şekle benzer bir shape seçiniz. Bilgisayarınızda benzer bir şekil yoksa websitelerinden benzer shape' ler bulup yükleyebilirsiniz.

6 Şeklimizi çizdikten sonra Convert Paint Tool (P) ile aracını seçin ve şeklin alt kırmızı alanda kalan üçgenlerini seçerek silin. Layers penceresinden Blending Options > Gradient Overlay sekmesini tıklayın ve açılan pencerede aşağıdaki değişiklikleri yapın.

7 Rectangle Tool (U) aracı ile aşağıda gördüğünüz gibi bir dikdörtgen çizin.

8 Layers penceresinden Blending Options > Gradient Overlay sekmesini tıklayın ve açılan pencerede aşağıdaki değişiklikleri yapın.

9 Layers penceresinden Blending Options > Stroke sekmesini tıklayın ve açılan pencerede aşağıdaki değişiklikleri yapın.

10 Yukarıda çizdiğimiz dikdörtgeni Duplicate Layer ile çoğaltın ve resimde gördüğünüz şekilde yerleştirin.

11 Layers penceresinden Blending Options > Gradient Overlay sekmesini tıklayın ve açılan pencerede aşağıdaki değişiklikleri yapın.

12 Şimdi yumurtamızı çizelim.. Ellipse Tool aracını seçin ve bir elips çizin. Convert Paint Tool (P) aracını seçin ve elipse yumurta şeklini verin. Yumurtanın içini #D20100 kodlu renge boyayın.

13 Şimdi yumurtaya gölge efekti verelim.. Layers penceresinden Blending Options > Inner Shadow sekmesini tıklayın ve açılan pencerede aşağıdaki değişiklikleri yapın.

14 Layers penceresinden Blending Options > Inner Glow sekmesini tıklayın ve açılan pencerede aşağıdaki değişiklikleri yapın.

15 Çalışmamızda toplam 3 yumurtamız olacak.. Şimdi 1 yumurtamızı hazırladık.. Gelelim diğer yumurtalarımızı oluşturmaya.. Hazırladığımız yumurtayı Duplicate Layer ile 2 kez çoğaltalım. Dilerseniz kolaylık olsun diye çoğalttığımz katmanlara Yeşil Yumurta Kırmızı Yumurta Mavi Yumurta diye isim verebilirsiniz.

16 Şimdi Yeşil yumurtayı hazırlayalım.. Layers penceresinden Blending Options > Gradient Overlay sekmesini tıklayın ve açılan pencerede aşağıdaki değişiklikleri yapın.

17 Şimdi Mavi yumurtayı hazırlayalım.. Layers penceresinden Blending Options > Gradient Overlay sekmesini tıklayın ve açılan pencerede aşağıdaki değişiklikleri yapın.

18 Şimdi yumurtalarımızı daha da güzelleştirelim.

19 Çiçeklerin kenarlarını temizledikten sonra çiçeklerin olduğu katmanın Blending Mode ayarını Overlay yapın.

20 Kırmızı yumurtamızı şekillendirelim. Ancak Foreground rengini #FFFF00 olarak önceden ayarlayın.

21 Şimdi yeşil yumurtamızı şekillendirelim. Foreground rengini Beyaz olarak ayarlayın..

22 Çiçeğimizin Blending Mode ayarını Overlay olarak değiştirin.

23 Yumurtalarımız tamam... Şimdi sıra çimenlerimize geldi..Foreground rengimizi #FAF594 olarak ayarlayalım. Brush Tool seçin ve aşağıdaki fırçayı seçerek çimenleri hazırlayın

24 Edit > Transform > Warp seçeneği ile aşağıdaki gibi düzenleme yapın.

25 Burn Tool ve Dodge Tool ile çimenlerin aşağıdaki gibi görünmesini sağlayın.

26 Şimdi çimenlerimizi de hazırladık.. Çalışmamıza görsellik katmak için minik daireler ekleyelim. Bunu dilerseniz brushlarla dilerseniz ellipse Tool ile ya da dilerseniz shape lerle yapabilrisiniz.

27 Şimdi de yıldızlarla süsleyelim. Yine yıldızları dilerseniz brushlarla shape lerle veya pen tool ile yapabilirsiniz. Görsellik için brushlarla yapmanız iyi olur

28


"Konu:Sevimli Yumurta Oluşturmak Hazırlayan:Tarık ERTUĞRUL St:094101029." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları