Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KATMANLARLA İLGİLİ TEMEL BİLGİLER Katmanlar (Layers) Hakkında Bilgi LAYERS paletini Kullanmak Katmanların Sırasını Yeniden Düzenlemek Bir Katmana Stil.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KATMANLARLA İLGİLİ TEMEL BİLGİLER Katmanlar (Layers) Hakkında Bilgi LAYERS paletini Kullanmak Katmanların Sırasını Yeniden Düzenlemek Bir Katmana Stil."— Sunum transkripti:

1 KATMANLARLA İLGİLİ TEMEL BİLGİLER Katmanlar (Layers) Hakkında Bilgi LAYERS paletini Kullanmak Katmanların Sırasını Yeniden Düzenlemek Bir Katmana Stil Uygulamak

2 KATMANLAR (LAYERS) KATMANLARI ŞEFFAF ASETAT KAĞITLARI GİBİ DÜŞÜNEBİLİRİZ

3 LAYERS PANELİ GİZLE / GÖSTER LAYER STYLE ADD LAYER STYLE

4 HATIRLATMALAR Kilit Simgesi katmanın korunduğunu belirtir. Göz simgesi resim penceresinde görünür olduğunu belirtir. Bir katmandan diğer katmana resim taşırken SHIFT tuşuna basılı tutarsak resmi tam orataya yerleştirir CTRL tuşuna basılı tutarak move tool aracı ile istediğimiz layerı seçebiliriz.

5 HATIRLATMALAR Opacity o katmanın görünürlüğünü ayarlar Göz simgesi resim penceresinde görünür olduğunu belirtir. SHIFT tuşuna basılı tutarak birden fazla katman seçebiliriz (PS 9) Add Layer Style aracılığıyla o katmana efektler verebiliriz. PSD Photoshop’un dosya biçimidir.


"KATMANLARLA İLGİLİ TEMEL BİLGİLER Katmanlar (Layers) Hakkında Bilgi LAYERS paletini Kullanmak Katmanların Sırasını Yeniden Düzenlemek Bir Katmana Stil." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları