Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Görevlileri Akademik Kurulu Temel Bilimler Dr. Ayşegül AYTEKİN.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Görevlileri Akademik Kurulu Temel Bilimler Dr. Ayşegül AYTEKİN."— Sunum transkripti:

1 Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Görevlileri Akademik Kurulu Temel Bilimler Dr. Ayşegül AYTEKİN

2 BÖLÜMSAYI Anatomi AD5 Biyoistatistik ve Tıp Bilişimi AD1 Fizyoloji AD4 Histoloji ve Embriyoloji AD5 Tıbbi Biyokimya AD3 Tıbbi Biyoloji AD2 Tıbbi Mikrobiyoloji AD6

3 Öğrenci Eğitimi Tıp Fakültesi; Dönem 1: 324 Öğrenci Dönem 2: 299 Öğrenci Dönem 3: 246 Öğrenci Diş Hekimliği Bölümü yaklaşık 100 Öğrenci Ebelik Bölümü yaklaşık 100 öğrenci Hemşirelik Bölümü yaklaşık 150 öğrenci Biyomedikal Mühendisliği yaklaşık 100 öğrenci Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü yaklaşık 100 öğrenci İş Uğraş Terapisi Bölümü

4

5 Bölümlerde bulunan laboratuvar çalışma şartları uygun değil; Asistan eğitim ekipmanları yetersiz (çift başlı mikroskop…), Havalandırma yok, Çeker ocak yok, Laboratuvar cihazları ve eğitim materyalleri genelde eski, Sarf ve laboratuvar malzemelerinin temininde sorun var.

6 Havalandırma yok,

7 Çeker ocak yok

8 Laboratuvar cihazları genelde eski,

9 Sarf malzemelerinin temininde sorun var (peçete bile)

10 Distile su temininde sıkıntı var. -Temel bilimler olarak ortak kullanabileceğimiz distile su cihazı temini

11 Sıvı kimyasal atık sistemi bulunmamakta. - Sıvı kimyasal atık sistemi ve prosedürü uygulanmalı. Tıbbi atık kutularımızın boşatılmasında sorun var. - Bir rutin dahilinde boşatılmalı.

12 Asistan kullanımına açık yazıcımız bulunmamakta. -Her bölümün asistan odasına 1 bilgisayar 1 yazıcı temini.

13 Asistan toplantı odalarının PDÖ veya TODUP grupları için kullanılması asistanların çalışma düzenini olumsuz etkilemektedir. -Boş dersliklerin bu amaçla kullanılması.

14 Temel bilimler toplantı odaları (asistan odaları) yenilenmedi. - Asistan odalarının yenilenmesi.

15 Kadrosuz tam mesai çalışan arkadaşlarımız ve maaşsız çalışan yabancı arkadaşlarımız var.

16 Kursların ücretleri yüksek, sayı ve çeşitliliği az. -Ücretlerin asistanlar için düşürülmesi, sayı ve çeşitliliğin artırılması.

17 Bize söz hakkı verdiğiniz ve bizi dinlediğiniz için teşekkür ederiz..


"Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Görevlileri Akademik Kurulu Temel Bilimler Dr. Ayşegül AYTEKİN." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları