Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sosyal Medya Nedir?. Sosyal Medya! Sosyal Medya; yeni nesil web teknolojilerinin eş zamanlı bilgi paylaşımının takip edildiği dijital platformdur.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sosyal Medya Nedir?. Sosyal Medya! Sosyal Medya; yeni nesil web teknolojilerinin eş zamanlı bilgi paylaşımının takip edildiği dijital platformdur."— Sunum transkripti:

1 Sosyal Medya Nedir?

2 Sosyal Medya! Sosyal Medya; yeni nesil web teknolojilerinin eş zamanlı bilgi paylaşımının takip edildiği dijital platformdur.

3 Sosyal Medya! Sosyal medya hızlı erişim sağlar Sosyal medya kullanıcı dostudur Sosyal medya alışkanlık yapar Sosyal medya yenilik sunar Sosyal medya eşitlik ilkesi ile çalışır

4 Sosyal Medyanın Faydaları Gerçek hayattaki sosyal çevremiz ile hızlı iletişim imkânı, kendini daha rahat ifade etme imkanı, boş zamanları değerlendirecek online aktiviteleri kullanma imkanı, ilgi duyduğumuz konularda bilgiye ulaşmak için gerekli sosyal çevreyi oluşturma ve örgütlenme imkanı sayılabilir.

5 Sosyal Medyanın Zararları Sanal gerçekliğin gerçek hayatın önüne geçebilme riski, gerçek hayattaki sosyal ilişkilerin deformasyonu, boş zaman diye geçirilen zamanın hayatın genelinden çalma ihtimali, alışkanlık yapan özelliklerin vazgeçilmez bir bağımlılık alam ihtimali sayılabilir.

6 http://www.facebook.com Arkadaşlarınızla ya da benzer faaliyette bulunduğunuz kişilerle tanışmanıza ortak paylaşımlarda bulunmanıza yarayan bir sosyal medya sitesidir.

7 http://www.twitter.com 140 karakter sınırıyla paylaşmak istediklerinizi yayınlayabileceğiniz bir microblogging sitesidir. Mini Blogda diyebiliriz.

8 http://www.youtube.com YouTube üç Amerikalı iş arkadaşının eğlence için açtıkları daha sonra Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınan, kısaca “Video Paylaşım Sitesi” olarak adlandırabileceğimiz bir web sitesidir. Web sitesi yaklaşık 300 milyon video barındırmakta.

9 http://www.foursquare.com Her gittiğiniz yer de bulunduğunuz yeri paylaşan ve paylaşımlarınıza göre size çeşitli madalyalar veren sosyal medya sitesidir.

10 http://web.stagram.com/ Instagram, ücretsiz fotoğraf paylaşma programı. kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram'ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır.

11 http://tr.wikipedia.org/ Vikipedi, ortaklaşa olarak bir çok dilde hazırlanan, özgür, bağımsız, ücretsiz bir internet ansiklopedisidir.

12 Aydınkonak Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Çağlar GÜLCEK


"Sosyal Medya Nedir?. Sosyal Medya! Sosyal Medya; yeni nesil web teknolojilerinin eş zamanlı bilgi paylaşımının takip edildiği dijital platformdur." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları